Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Kierowcy pytają: jak parkować na ulicy Mazurskiej?

2019-03-04 11:50:50 (ost. akt: 2019-03-04 11:55:02)
Ulica Mazurska

Ulica Mazurska

Autor zdjęcia: Paweł Jaszczanin

Problem z parkowaniem jest znany wszystkim kierowcom. Na ulicy Mazurskiej w Olsztynie jest jednak szerszy, bo pojawiają się różne interpretacje przepisów.

Na ulicy Mazurskiej jest wąsko. Skarżą się mieszkańcy, ale i przyjezdni, którzy nie wiedzą, za co dostają mandaty. Trafił do nas sygnał od czytelników.

— Są różne interpretacje. Chodzi o odcinek od ul. Dąbrowszczaków do ul. Partyzantów przez ul. Mazurską. Konkretniej — miejsca przy budynkach o nr 1 i 3 — wyjaśnia pan Kazimierz. — Inaczej rozumie to ZDZiT, inaczej policja i straż miejska. ZDZiT, podobnie jak policja, twierdzi, że parkować tam nie można. Ale straż miejska twierdzi, że można. To kto ma rację?
Zapytaliśmy.

— Wyznaczone miejsca do parkowania znajdują się na dalszym fragmencie ul. Mazurskiej, zaczynając od bloków o nr 2 i 4 — mówi Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. — Parkowanie jest tam dozwolone po jednej ze stron jezdni. Miejsca te są oznakowane m.in. oznakowaniem poziomym. Proszę zwrócić uwagę, że po drugiej stronie ul. Mazurskiej — od skrzyżowania z ul. Dąbrowszczaków — ustawiony jest znak „zakaz zatrzymywania się”.
To samo twierdzi straż miejska.

— Na ul. Mazurskiej jest strefa płatnego postoju. Tutaj kierowcy mogą zostawiać samochody. Nie mogą tego robić od drugiej strony, bo gdy wjeżdżamy od ul. Dąbrowszczaków w ul. Mazurską jest znak „zakaz zatrzymywania” i dotyczy całej prawej strony — tłumaczy Kamil Sółkowski, rzecznik Straży Miejskiej w Olsztynie. — Gdy dojedziemy do skrzyżowania z ul. Warmińską, skrzyżowanie odwołuje zakaz, ale zaraz za nim jest on powtórzony. Na skrzyżowaniach stać nie możemy, więc po całej prawej stronie od ulicy Dąbrowszczaków parkować nie można.
Policja nie odpowiedziała na nasze pytanie.

pj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. with their own money #2692219 | 176.105.*.* 4 mar 2019 22:21

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. kupi sobie taki wsiok starego rupla, myśli , że wszystko mu wolno.Jak nie masz gdzie zaparkować to wsadź go sobie w d.pę, zapewne się zmieści! Ani rząd, ani samorządy nie są od budowania parkingów! Niech ci "właściciele" tych starych rupli, sami, za własne pieniądze , sobie parkingi budują!

 2. Spoko ... #2692202 | 188.147.*.* 4 mar 2019 21:39

  wiocha . lubi se jechać do mniasta lub sklepu ... bez autobusu , tramwaju czasem 10 min pieszo bo zapomnieli jak do GS szli 1 godz lubi korki , papierosek , czekanie ..no ale swoim starym BMW , Audi , VW ..itp a parkowanie ..jak za stodoła u świagra z Kurpii .. wiocha w tym mnieście ...sorry ale taka prawda ... w domu cichy ale za kółkiem Pan

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Przyjezdny #2692185 | 77.253.*.* 4 mar 2019 21:13

   Wyrzućcie z centrum ZUS, KRUS, Sąd, itp., a będzie luźniej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Eeey #2692176 | 88.156.*.* 4 mar 2019 20:57

    Nie ma gdzie parkować bo teraz auto może kupić byle Janusz za 2 tys. Kiedyś samochód to miały osoby z klasą i kasa, a teraz niektórym się wydaje że bycie kierowca jakoś podnosi ich status :D

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Nick #2692123 | 37.201.*.* 4 mar 2019 19:34

    o , Mazurska 2 . kiedys tam mieszkalem. i nie bylo problemu z parkowaniem, bo nie wszystkich bylo stac na kupno starego zlomu za trzy krotna cene nowego autka. Talony na nowe niestety otrzymywali czlonkowie PZPR.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (17)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages