Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Kolejny alarm bombowy w ratuszu. Piotr Grzymowicz: to jest kosztowna zabawa idiotów [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

2019-02-25 11:17:24 (ost. akt: 2019-02-25 15:05:08)

Autor zdjęcia: Łukasz Czarnecki-Pacyński

W poniedziałek (25 lutego) około godziny 11:00 pracownicy olsztyńskiego ratusza otrzymali informację o tym, że w ratuszu znajduje się bomba. Zaalarmowane służby natychmiast rozpoczęły ewakuację.

Zobacz także: Alarm bombowy w Urzędzie Miasta. To kolejny taki przypadek w ciągu kilku dni [AKTUALIZACJA+ZDJĘCIA] Alarm bombowy w Urzędzie Miasta. To kolejny taki przypadek w ciągu kilku dni [AKTUALIZACJA+ZDJĘCIA] Urzędnicy Urzędu Miejskiego w Elblągu odebrali dziś (25.02) maila z informacją o podłożeniu w budynku ładunku, który ma wybuchnąć o godz. 13. To już kolejna...
Trwa ewakuacja w olsztyńskim ratuszu spowodowana alarmem bombowym, który został ogłoszony w poniedziałek rano.

—Jest to bardzo destrukcyjna, a jednocześnie kosztowna, zabawa idiotów, którzy mają za nic kwestie bezpieczeństwa, spokoju i normalności. Bo przecież my jesteśmy urzędnikami, którzy w ciągu dnia pracy mają wykonywać swoje obowiązki, służyć mieszkańcom i naprawdę wiele problemów rozwiązywać naszych wspólnych. A tutaj po raz trzeci w ciągu trzech tygodni mamy akcję związaną z ewakuacją naszych pracowników. Nie tylko tu, w ratuszu, ale także na ulicy Knosały oraz przy ulicy Wyzwolenia. Około 640 pracowników —powiedział nam prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

I dodaje:
— Przychodzi e-mail z jakichś zakątków świata, mówiący o tym, że o godz. trzynastej wybuchnie u nas bomba. Uważam, że należy tego typu działania napiętnować. Na pewno zwalczać oraz raz na zawsze wyeliminować, ponieważ chcemy normalnie żyć i normalnie pracować. W tym e-mailu jest napisane, że jacyś islamiści podobno grożą wybuchem. Liczymy, że nie jest to prawda, ale oczywiście ja, jako kierownik jednostki —urzędu, nie mogę narażać w żaden sposób naszych pracowników na ewentualne tego typu zagrożenia. Musimy więc opuścić w takim momencie ratusz a należące do nas budynki muszą być sprawdzone przez odpowiednie służby. Zostały tutaj także zaangażowane psy, żeby wykryć ewentualny materiał wybuchowy, być może podłożony gdzieś w Urzędzie Miasta.


Zobacz także: Znowu bomba w ratuszu? Kolejny alarm i ewakuacje w urzędach w Olsztynie [VIDEO, ZDJĘCIA] Znowu bomba w ratuszu? Kolejny alarm i ewakuacje w urzędach w Olsztynie [VIDEO, ZDJĘCIA] Pracownicy ratusza zostali dzisiaj (20 lutego) powiadomieni o bombie w olsztyńskim urzędzie miasta. Ewakuowano ludzi z trzech budynków należących do urzędu.
Zobacz także: Prezydent Olsztyna w niebezpieczeństwie? Ewakuacja w olsztyńskim ratuszu [ZDJĘCIA, RELACJA, AKTUALIZACJA] Prezydent Olsztyna w niebezpieczeństwie? Ewakuacja w olsztyńskim ratuszu [ZDJĘCIA, RELACJA, AKTUALIZACJA] Jak powiedział prezydent Olsztyna, około 600 osób, pracowników i petentów, zostało ewakuowanych z olsztyńskiego ratusza.
AKTUALIZACJA

Około godziny 13:30 do pracy wrócili pracownicy urzędu przy ul. Knosały. Chwilę po godzinie 14:00 pracownicy wrócili również do ratusza.

— Na podstawie otrzymanego maila dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o ewakuacji pracowników, aby nie doprowadzić do jakiegokolwiek zagrożenia — powiedziała nam Marta Bartoszewicz, rzeczniczka z Urzędu Miasta. — Ewakuowanych zostało 417 osób.

To był kolejny fałszywy alarm, trzeci w przeciągu ostatniego miesiąca. Niestety nadal nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za te alarmy.

— Policja prowadzi już śledztwo w sprawie pierwszego alarmu. Mamy nadzieję, że sprawca albo sprawcy zostaną złapani i poniosą konsekwencje — dodaje rzeczniczka.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (127) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grzybowicz #2697643 | 5.173.*.* 14 mar 2019 15:35

  Hahaha wieśniak grzyb udaje że pracuje a Martusia mu "pomaga"

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. olsztynianin #2688725 | 88.156.*.* 26 lut 2019 19:03

  KOLEDZY PASORZYTY CHCA WYSTRASZYC PASORZYTA

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. warmiaczka #2688344 | 31.0.*.* 26 lut 2019 10:34

  Bezradne wszystkie służby powołane do ochrony państwa.Przecież e-maile nie pochodzą z kosmosu, a telefony można namierzyć - jak się chce ! Dopiero jak rzeczywiście będzie BUM to będą szukać winnych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Olsztyniak #2688289 | 193.243.*.* 26 lut 2019 09:20

  To pewnie któryś z motłochu kopiącego piłkę i wielbiącego trupa - klubik Stomil Olsztyn. Ot taka zbieżność reanimacji trupa z ewakuacjami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Bugmacher #2688280 | 37.47.*.* 26 lut 2019 09:00

  Robimy zakłady czy dziś będzie ALARM. Stawka pocz*tkowa 50/50

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (127)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages