Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Są pieniądze na inwestycje w Olsztynie. Co zostanie zrealizowane?

2019-02-22 07:15:00 (ost. akt: 2019-02-21 21:13:37)

Autor zdjęcia: Michał Orłowski

To już potwierdzone — miasto otrzyma środki, dzięki którym amfiteatr zyska nowe oświetlenie i nagłośnienie, a Górka Jasia plac zabaw, siłownię na świeżym powietrzu i pumptrack.

— Na rozstrzygnięcie dotyczące dotacji dla naszych wniosków, złożonych do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020, czekaliśmy dość długo, ale było warto. Konkretnie chodzi o obszary wymagające rewitalizacji w ramach działania zatytułowanego „Rewitalizacja obszarów miejskich”. Dzisiaj otrzymałem informację, że przyznano środki na nasz projekt „Podniesienie atrakcyjności społecznej terenów zielonych Olsztyna na terenie rewitalizacji”, co pozwoli na wykonanie trzech zadań, które powinny wypełnić kolejną lukę w miejscach zdegradowanych — informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Zobacz także: Planty połączyły olsztyńskie parki Planty połączyły olsztyńskie parki Już 2 września o godz. 13 odbędzie się uroczyste otwarcie Plant przy starówce. O inwestycji i zieleni w mieście rozmawiamy z Piotrem Grzymowiczem, prezydentem...
Pieniądze przeznaczone zostaną na budowę placu zabaw, siłowni na świeżym powietrzu i pumptracku na Górce Jasia. Kontynuowana będzie rewaloryzacja nawierzchni w parku Podzamcze, a na plantach miejskich powstanie ciąg pieszy dla osób z niepełnosprawnościami. Wartość projektów ogółem to blisko 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie w wysokości 85 proc. przekroczyło 1,2 mln zł.

— To już kolejne pieniądze, które zostaną wyłożone na poprawę estetyki naszego miasta oraz likwidację miejsc, które wcześniej nie przynosiły nam chwały. To jednocześnie kontynuacja tego procesu, który zyskał już akceptację społeczną i służy mieszkańcom — dodaje prezydent Olsztyna.

Jak dodaje prezydent — są też fundusze dla Miejskiego Ośrodka Kultury na projekt „Olsztyński amfiteatr: nowoczesna, wspólna przestrzeń mieszkańców”. Dotacja pozwoli m. in. na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego oraz oświetleniowego. W tym przypadku pieniądze są nawet większe, bo całkowity koszt projektu to ponad 3 mln zł, a dotacja wyniosła ponad 2,35 mln zł.

źródło: Prezydent Olsztyna/FB


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (95) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zbych #2717167 | 5.173.*.* 15 kwi 2019 11:58

  Na razie górka jest opanowana przez miejscowych pijaczków i dresów. Kamer nie zamontowano. Straży miejskiej nie ma. Porządku nie będzie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Lecner #2686586 | 5.173.*.* 22 lut 2019 20:29

  I znowu jakieś silownie na świeżym powietrzu,potrzebne jak k... majtki. Mało,albo nikt z tego nie korzysta,sprzęt rdzewieje i zarasta trawą,ale pieniądze na to pójdą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. PARK KORCZAKA #2686561 | 88.156.*.* 22 lut 2019 19:51

  KIEDY PARK KORCZAKA?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. nnn #2686538 | 89.228.*.* 22 lut 2019 19:21

  żyjemy w czasach całorocznego rozdawnictwa i zabawy, więc nie ma co sie dziwic, że gdzie indziej słabiutko... BAWMY SIE NARODZIE!!!! (niech inni za nas kiedyś spłacają albo inni nas później wykupią razem z 'butami' hihi)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Warszawiak #2686426 | 217.153.*.* 22 lut 2019 16:45

  To kpina a nie inwestycje. Dobrze, że nie mamy takich włodarzy w stolicy, bo byśmy wyglądali jak wasza wiocha. W dalszym ciągu ratusz pluje wam w twarz, a wy udajecie, że deszcz pada. Tu potrzeba remontu Żołnierskiej, Sybiraków, Jagiellońskiej, Wańkowicza, Wilczyńskiego, Leonharda, Piłsudskiego, budowy łącznika z Jarot do Kortowa, budowy Bałtyckiej, kolejnego widuktu na Zatorze, hala sportowa to wielka katastrofa i wstyd, dworzec to żenada na całą Europę, chodniki wołają o pomstę, starówka wygląda jak Berlin w 1945, a pracodawcy i inwestorzy omijają olstynowo szerokim łukiem. Serio, długo jeszcze zamierzacie to ciągnąć? Naprawdę nie zamierzacie osiągnąć poziomu reszty Polski? Czemu to robicie, czemu strzelacie sobie w kolano takimi nieudacznikami? Wyjaśnijcie mi to, bo jesteście ewenementem na skalę kraju. Czemu nie wykorzystujecie szansy, póki co dotacje unijne, a inwestorzy zabijają się wszędzie o każdy kawałek ziemi? Czemu chcecie być zawsze w czarnej d**8?

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  Pokaż wszystkie komentarze (95)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages