Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wenta dobrych i hojnych serc

2019-02-17 20:38:06 (ost. akt: 2019-02-17 21:35:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Broszka Beaty Szydło była jednym z przedmiotów licytowanych na niedzielnej wencie. Została wylicytowane za 700 zł. Organizatorzy z Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej zebrane pieniądze przekażą na osoby niepełnosprawne z Kruz.

Podczas wenty można było wylicytować kilkadziesiąt gadżetów, które przekazali na licytację ludzie dobrej woli — z Olsztyna i całego kraju. Broszkę premier Beaty Szydło razem z banknotem kolekcjonerskim wylicytowano za 700 zł.Taką samą kwotę osiągnęło pióro i spinki do mankietów z grawerem "Niepodległa" ofiarowane przez wojewodę Artura Chojeckiego. Były także obrazy znanych olsztyńskich malarzy. Zainteresowanie wzbudzała loteria z losami po 5 złotych. Każdy z nich wygrywał, a nagrodą główną okazała się wycieczka do Rzymu.

Arcybiskup senior Edmund Piszcz powiedział, witając gości: — Szeroko rozumiane dobro jest najważniejsze w naszym życiu, dlatego bardzo mnie cieszy, że są ludzie, którzy potrafią dostrzec potrzeby innych.
Z kolei Agnieszka Warakomska-Poczobutt z biura wojewody przeczytała list w imieniu wojewody Artura Chojeckiego.— Z szacunkiem odnoszę się do wszelkiego rodzaju wydarzeń charytatywnych. Wierzę w potencjał człowieka i jego misję niesienia dobra.

Aukcję — profesjonalnie i z humorem — poprowadził aktor Paweł Burczyk, który wspiera wentę od lat.

— Prowadzenie wenty to dla mnie więcej niż niż potrzeba serca, to potrzeba niesienia miłości.To lekcja miłości, z której korzystają dorośli, młodzież i dziec. Robię to od 21 lat. Zaczynaliśmy w małej salce w restauracji, a teraz uroczystość od kilka lat odbywa się w budynku szkoły muzycznej.

Wentę dobroczynną Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej zorganizowano już po raz 21. W tym roku pieniądze ze sprzedaży zaproszeń (minimalna cena 30 zł), losów oraz aukcji zostaną przekazane Publicznemu Specjalnemu Katolickiemu Ośrodkowi Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach pod Kolnem w powiecie olsztyńskim. Pod opieką ośrodka, kierowanego przez Agatę Milewską, znajduje się 27 osób do 24 roku życia z niepełnosprawnością umysłową. Dwoje z nich — Małgorzata Jezierska i Sławomir Zając — to członkowie kadry narodowej w koszykówce. Już 8 marca lecą na Letnie Igrzyska Olimpijskie do Abu Dhabi na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Ich trenerem jest Piotr Gaj.
Gwiazdą wieczoru był Maciej Miecznikowski, wokalista zespołu Leszcze.
Wenta dobroczynna odbyła się w niedzielę w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Ada Romanowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janina virgin78old #2684256 | 46.76.*.* 19 lut 2019 11:11

  O mój Boże jak ona bedzie żyła bez broszki... To tak wogole mozna funkcjonowac... kto jej ją wyciął to legalne? O Boze bez broszki...szok....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zyta #2683804 | 5.173.*.* 18 lut 2019 13:50

  A fuj.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. As #2683402 | 5.173.*.* 17 lut 2019 22:18

  Zamiast tej broszki mogła sama dać 700 zł

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages