Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Budowa dworca głównego w Olsztynie: kolej musi na nowo zbadać oferty

2019-02-16 13:33:46 (ost. akt: 2019-02-16 14:23:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

PKP SA rozstrzygnęły przetarg na wykonanie projektu budowy nowego dworca i przebudowy stacji Olsztyn Główny. Od wyniku odwołał się konkurent, a Krajowa Izba Odwoławcza częściowo podzieliła jego racje. Teraz kolej musi na nowo zbadać oferty i odtajnić wcześniej zastrzeżone dokumenty — informuje portal transport-publiczny.pl.

Przedmiotem postępowania jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy dworca Olsztyn Główny wraz z modernizacją układu torowo-peronowego i infrastruktury kolejowej. Przedmiotem postępowania jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy dworca Olsztyn Główny wraz z modernizacją układu torowo-peronowego i infrastruktury kolejowej.

Zakres prac
Zobacz także: Kto zbuduje nowy olsztyński dworzec? Kto zbuduje nowy olsztyński dworzec? Olsztyńskim dworcem kolejowym wciąż zajmuje się wojewódzki konserwator zabytków. Tymczasem PKP SA otworzyła oferty w ponowionym przetargu na jego przebudowę....
PKP PLK obejmuje przebudowę infrastruktury torowo-peronowej, a PKP SA – wyburzenie istniejącego dworca kolejowego oraz budowę nowego budynku dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego i niezbędną infrastrukturą. Ma również powstać połączenie z Zatorzem (kładka, albo przedłużenie przejścia podziemnego). Jeżeli zdecydowano by się na kładkę, zniknie istniejący tunel.

Zobacz także: Budowa nowego dworca w Olsztynie znowu zablokowana Budowa nowego dworca w Olsztynie znowu zablokowana Radość mieszkańców Olsztyna okazała się przedwczesna. Wbrew woli większości trzy niewielkie lokalne stowarzyszenia nadal będą blokować budowę nowego dworca.
O zamówienie ubiegały się Multiconsult Polska i TPF. Ostatecznie PKP SA wybrały firmę Multiconsult, która złożyła tańszą propozycję.

Od wyników przetargu odwołała się firma TPF. Wyrok w sprawie zapadł 6 lutego. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie w części dotyczącej zastrzeżenia jako tajemnicy przedsiębiorstwa szeregu dokumentów złożonych przez firmę Multiconuslut — informuje portal transport-publiczny.pl.

Fot. Zbigniew WoźniakPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pwo #2693431 | 109.241.*.* 7 mar 2019 09:07

  Od momentu podpisania umowy na projekt do zakończenia inwestycji, potrzeba 5 lat - informacja PKP, gdyby nie protesty stowarzyszeń, wieczne przepychanki, blamaż PKP z przetargiem na projekt... itd... w Olsztynie nowy dworzec albo by już stał , albo kończyłaby się jego budowa. A tak realny termin to 2024-25 jak znowu czegoś nie spartolą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dworzec to nie jarmark !! #2687503 | 82.139.*.* 24 lut 2019 21:38

  Dworzec to nie jarmark !! Żadnych centrów handlowych w jego miejsce !!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Chris #2685302 | 213.199.*.* 21 lut 2019 07:37

  Ile jeszcze tych przetargów, odwołań. w całej Polsce dworce są już wizytówkami miast, nowoczesne lub wyremontowane a w Olsztynie bryndza, wstyd na całą Polskę. Wyburzyć i zbudować nowy.A tym panom co bronią to ,,straszydło'' proponuje pojechać do Iławy lub Wrocławia i zobaczyć jak naprawdę wygląda zabytkowy dworzec.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kaSA #2683511 | 5.172.*.* 18 lut 2019 08:03

  Małkowski na prezydenta!! Może w końcu skończyłoby się przewalanie papierków, a zaczęła jakaś praca? Ile to już lat obiecują zburzyć to straszydło. Wstyd że taki syf stoi w centrum i jest wizytówką miasta. Nic dziwnego że film "Jak najdalej stąd" chcą kręcić u nas.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Tom #2683510 | 145.237.*.* 18 lut 2019 08:01

  Ten dworzec nigdy nie powstanie!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages