środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Weź e-PIT w swoje ręce i pomóż zwierzakom!

2019-02-15 15:43:37 (ost. akt: 2019-03-15 08:50:56)

Jeśli zależy nam, żeby nasz 1% podatku trafił do pomagających zwierzętom w Olsztynie, warto sprawdzić przygotowany przez urzędników e-PIT i samodzielnie wpisać nr KRS 0000355809. Będziemy mieć pewność, że nasza pomoc trafi do stowarzyszenia Zwierzyniec św. Franciszka w Olsztynie.

Ci, którzy nie lubią rozliczać się z fiskusem, mogą odetchnąć z ulgą: tym roku po raz pierwszy z fiskusem rozliczą nas urzędnicy i udostępnią w wersji elektronicznej PIT-37 i PIT-38. Ministerstwo Finansów zapewnia, że jedynie dwa kliknięcia wystarczą, żeby zaakceptować i zakończyć zeznanie podatkowe za 2018 rok. To oszczędność energii i czasu. Ma być prosto, przejrzyście i przyjaźnie. Platforma „Twój e-PIT” ruszy 15 lutego br. i będzie to prawdziwa rewolucja w podatkach.

Warto jednak mieć rękę na pulsie i sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak tego byśmy chcieli? Czy na pewno urzędnicy uwzględnili to, że rok temu swój 1% podatku przeznaczyliśmy na wybraną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego (tzw. OPP) i czy nadal w naszym zeznaniu podatkowym znajduje się numer KRS tej organizacji.

Nie powinniśmy zostawiać tej kwestii urzędowi skarbowemu. Dlaczego? Po pierwsze, jeśli rok temu nikomu nie przekazaliśmy 1%, w tym roku domyślnie miejsce na odpis podatku dla organizacji pozostanie pusty. Albo jeśli na przykład dwa lata temu wpisaliśmy odpowiedni nr KRS, to urzędnik już tej informacji nie zaciągnie do obecnego zeznania podatkowego. Po drugie: jeśli zaakceptujemy e- PIT bez zmian, to zeznanie zostanie "wysłane" dopiero 30 kwietnia. Jeśli zaakceptujemy zeznanie samodzielnie już po 15 lutego, wszystko potoczy się szybciej, w tym zwrot nadpłaty podatku. Urząd ma na to 45 dni.

http://m.wm.pl/2019/02/orig/zwierzyniec-logo-529823.jpg
Jeśli rozliczamy się z fiskusem po raz pierwszy a zdecydowaliśmy się pomóc i przekazać 1% swojego podatku wybranej OPP warto samodzielnie zadbać o poprawne sporządzenie zeznania podatkowego i wpisać numer KRS wybranej organizacji w odpowiednie pole w PIT37 lub PIT38. Nic to nas nie kosztuje, a można wymiernie wspomóc działalność np. społeczników, którzy na co dzień zajmują się pomocą zwierzakom w olsztyńskim Schronisku dla Zwierząt m.in. finansując ich często bardzo skomplikowane leczenie. Na pomoc stowarzyszenia Zwierzyniec św. Franciszka w Olsztynie mogą także liczyć mieszkańcy miasta, których po prostu nie stać na leczenie ich czworonożnych przyjaciół. Środki na tę pomoc pochodzą właśnie z 1%. Wystarczy zapamiętać lub zapisać sobie nr KRS 0000355809 i po 15 lutego br. wpisać go w tradycyjny lub elektroniczny PIT37 lub PIT38.

AT

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jojo #2698048 | 88.156.*.* 15 mar 2019 11:09

    Co rok oddaję na nich 1%.Zwierzętom trzeba pomagać -ludziom nie zawsze...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages