środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Jakiego odkurzacza należy używać do sprzątania w garażu?

2019-02-12 08:49:54 (ost. akt: 2019-02-12 08:51:35)

Garaż jest uważany za jedno z miejsc, w którym trudno utrzymać porządek. Wszystko ze względu na to, że to głównie w nim majsterkujemy i dokonujemy wielu różnych napraw. Sprzyja to namnażaniu się kurzu oraz pyłu. Jednak okazuje się, że nawet w przydomowym warsztacie można szybko posprzątać i to bez zbędnego wysiłku. Wystarczy kupić odpowiedni odkurzacz, np. taki określany mianem przemysłowego.

Czym powinien wyróżniać się dobry sprzęt do sprzątania w garażu? Często mówi się, że efektywność działania odkurzacza uzależniona jest przede wszystkim od mocy, która powinna wynosić więcej niż 1000 W. Szukając idealnego urządzenia trzeba zwrócić uwagę także na inne, istotne parametry, takie jak natężenie przepływu powietrza, pojemność zbiornika na zanieczyszczenia, całkowite wymiary oraz waga. Poza tym trzeba zdecydować, do jakiej pracy ma być przystosowany sprzęt. Są odkurzacze ułatwiające sprzątanie tylko suchych zanieczyszczeń, a także te usuwające również rozlane płyny czy błoto.

Odkurzacz musi mieć solidną obudowę. Nie może ona wykazywać podatności na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli dojdzie do pęknięcia korpusu urządzenia, jego wewnętrzne części (takie jak silnik) nie będą w odpowiedni sposób chronione przed awariami. Bardzo ważne jest ponadto, aby opróżnianie umieszczonego wewnątrz obudowy sprzętu zbiornika nie sprawiało żadnych trudności (jego pojemność często przekracza 10 litrów). Nie powinniśmy mieć przy tym kontaktu z zebranymi zanieczyszczeniami.

Nie można nie wspomnieć o tym, że urządzenie przystosowane do sprzątania w garażu musi być wyposażone w odpowiedni system filtracji. Specjaliści polecają w szczególności modele z filtrem HEPA, który wyłapuje nawet najmniejsze, krążące w powietrzu cząsteczki. Z pomocą takiego sprzętu łatwo oczyścimy garaż z zalegającego pyłu. Poza tym możemy wykorzystać odkurzacz do posprzątania w domu. Urządzenia z filtrem HEPA są chętnie wybierane zwłaszcza przez alergików.

Sprzętem bardzo często polecanym do sprzątania w garażu jest odkurzacz Karcher. Pod tym adresem dostępny jest ranking prezentujący kilka najbardziej popularnych modeli wspomnianego producenta. Wyróżniają się one nie tylko dużą mocą i skutecznością działania, ale również komfortem użytkowania. To urządzenia z długim kablem zasilającym, które umożliwiają dotarcie do wszystkich zakamarków i szybkie posprzątanie zarówno w garażu, jak i w całym domu.

Przydomowy warsztat nie musi być miejscem, gdzie jest pełno duszącego pyłu i nie do końca potrzebnych sprzętów oraz narzędzi. Mając odkurzacz przystosowany do pracy w trudnych warunkach szybko pozbędziemy się bałaganu i zyskamy więcej wolnej przestrzeni. Tego typu sprzęt jest skonstruowany w taki sposób, aby kurz i inne zanieczyszczenia nie przenikały do środka, gdyż to mogłoby doprowadzić do awarii. Dobry odkurzacz do sprzątania w garażu jest droższy niż model przystosowany tylko do użytku w domu. Jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to bardziej użyteczne urządzenie, które doskonale sprawdza się w wielu różnych miejscach.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages