Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kiedy powstanie północna obwodnica?

2019-02-08 14:06:09 (ost. akt: 2019-02-08 14:08:01)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Coś zaczyna się dziać wokół północnej obwodnicy Olsztyna. Na razie jest to wymiana pism między urzędami, ale trzeba mieć nadzieję, że za tym pójdą konkretne działania.

Zobacz także: Komunikacja, czyli kluczowa sprawa Komunikacja, czyli kluczowa sprawa Chciałbym, żeby nasz samorząd był samorządem inkluzyjnym, włączającym różne podmioty w zarządzanie gminą — mówi Daniel Zadworny, nowy wójt gminy Dywity....
Zobacz także: Trwa walka o północną obwodnicę Olsztyna zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu W kwietniu powinna być gotowa południowa obwodnica Olsztyna, ale do szczęścia brakuje północnej nitki. Wójt Dywit wystąpił do prezydenta Olsztyna i drogowców...
Niedawno Daniel Zadworny, wójt gminy Dywity, wystąpił do prezydenta Olsztyna i dyrektora olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o rozpoczęcie prac planistyczno-koncepcyjnych i projektowych.

Wójt dostał właśnie odpowiedź od Mirosława Nicewicza, dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Dyrektor zwraca w nim uwagę, że ponad trzy lata temu zostało zawarte porozumienie z prezydentem Olsztyna, w myśl którego strona samorządowa zobowiązała się do przygotowania we własnym zakresie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji środowiskowych dla północnej obwodnicy.

Według Nicewicza dobrze byłoby, aby samorządy wsparły finansowo Olsztyn w tych pracach projektowych.

W najbliższym czasie będziemy chcieli zorganizować spotkanie wójtów i burmistrzów, którzy są zainteresowani budową północnej obwodnicy, jak też modernizacją drogi numer 51 — mówi nam Jacek Niedzwiecki z Urzędu Gminy w Dywitach.

Według drogowców budowa północnej obwodnicy mogłaby być realna w unijnej perspektywie finansowej na lata 2021-2027.

am

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages