Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Nowy sprzęt w Poliklinice [VIDEO]

2019-02-04 16:00:00 (ost. akt: 2019-02-04 22:13:18)
Zakład Diagnostyki Obrazowej dysponuje obecnie sprzętem diagnostycznym najnowszej generacji.

Zakład Diagnostyki Obrazowej dysponuje obecnie sprzętem diagnostycznym najnowszej generacji.

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Poliklinika w Olsztynie w poniedziałek 4 lutego zaprezentowała zmodernizowany Zakład Diagnostyki Obrazowej. Nowy sprzęt pomoże m.in. pacjentom onkologicznym.

— Dzięki tej inwestycji zwiększy się poziom świadczonych usług, jak i możliwość bezpiecznego i precyzyjnego diagnozowania pacjentów — mówiła w czasie uroczystego otwarcia ( 4.02) zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej Krystyna Futyma, dyrektor Polikliniki MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.


Modernizacja Zakładu Diagnostyki Obrazowej była możliwa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z MSWiA. Ministerstwo przekazało 6, 8 mln zł. Wartość całej inwestycji w postaci sprzętu oraz adaptacji pracowni wyniosła 6,9 mln zł. Dzięki dotacji Zakład Diagnostyki Obrazowej dysponuje obecnie sprzętem diagnostycznym najnowszej generacji. To m.in. tomograf komputerowy Siemens Definition AS, cyfrowe aparaty RTG i wielofunkcyjny aparat USG dedykowany do badań onkologicznych i naczyniowych. W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in. posłowie, senatorowie, dyrektorzy szpitali.— Teraz pacjenci z województwa warmińsko-mazurskiego, ale również ciężko chorzy pacjenci z innych województw, którzy przyjeżdżają tutaj na leczenie, będą mogli korzystać z doskonałego sprzętu — podkreślał Krzysztof Kozłowski, wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. — Najwyższej klasy sprzęt w połączeniu z najlepszą kadrą medyczną, profesorami, doktorami, którzy tutaj na co dzień leczą, to gwarancja usług medycznych na wysokim poziomie.
Wojewoda warmińsko-mazurski — Artur Chojecki dodał:
— Zależy nam, aby Centrum Onkologii było wyposażone w taki sprzęt, który umożliwi jak najlepsze, jak najbardziej profesjonalne wykonywanie diagnostyki obrazowej. Wiemy przecież, że wykrycie raka we wczesnym stadium daje większe szanse na wyleczenie i powrót do zdrowia. Teraz Poliklinika dysponuje sprzętem, który na to pozwala — tłumaczył.

6,9 mln złotych kosztowała modernizacja Zakładu Diagnostyki ObrazowejPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages