Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dyrektor olsztyńskiego odziału GDDKiA: słowa Piotra Grzymowicza to nieprawda

2019-02-04 15:29:52 (ost. akt: 2019-02-04 15:21:02)
Otwarcie wschodniej części obwodnicy Olsztyna Mirosław Nicewicz

Otwarcie wschodniej części obwodnicy Olsztyna Mirosław Nicewicz

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

Od piątku możemy już jeździć obwodnicą Olsztyna pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód i Olsztyn Jaroty. Piotr Grzymowicz zarzucił GDDKiA, że ci nie uzgodnili z miastem konsekwencji, jakie wynikną dla ruchu po alei Sikorskiego, kiedy kierowcy tirów zaczną zjeżdżać z obwodnicy na węźle Jaroty i jechać dalej ulicami Płoskiego i Sikorskiego. Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA, odpowiada.

Przypomnijmy, że już w piątek okazało się, że obwodnica nie tylko łączy, ale i dzieli. Pierwszy był zgrzyt dotyczący savoir-vivru przy otwieraniu tego odcinka obwodnicy. Na uroczyste otwarcie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zaprosiła prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Wówczas Piotr Grzymowicz sprawy braku zaproszenia nie skomentował. Odniósł się za to do problemu dla kierowców znacznie ważniejszego. Zarzucił mianowicie drogowcom z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że ci nie uzgodnili z miastem konsekwencji, jakie wynikną dla ruchu po alei Sikorskiego, kiedy kierowcy tirów zaczną zjeżdżać z obwodnicy na węźle Jaroty i jechać dalej ulicami Płoskiego i Sikorskiego.

Zobacz także: Obwodnica sparaliżuje Sikorskiego? Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Od piątku możemy już jeździć obwodnicą Olsztyna pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód i Olsztyn Jaroty. Jednak radość z nowej drogi mogą nam popsuć kierowcy...
— Obawiam się bowiem, że to dodatkowo utrudni komunikację jedną z najbardziej obciążonych arterii, jaką jest ulica Sikorskiego. Tak się stanie jeśli kierowcy tirów zmienią przyzwyczajenia i zaczną dojeżdżać do węzła Olsztyn - Jaroty i stąd, przez miasto, będą chcieli wyjechać z Olsztyna.

Zobacz także: Przejedź z nami nowym odcinkiem obwodnicy Olsztyna [VIDEO] Przejedź z nami nowym odcinkiem obwodnicy Olsztyna [VIDEO] W piątek (1.02) w samo południe otwarty został kolejny fragment obwodnicy miasta. Zobaczcie jak wygląda nowa droga.
Na słowa prezydenta zareagował dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA — Mirosław Nicewicz.

— Z dużym zdziwieniem przeczytałem w doniesieniach prasowych słowa Pana Prezydenta Piotra Grzymowicza, że nie został poinformowany o otwarciu odcinka obwodnicy pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty — napisał Nicewicz. — Otóż jest to nieprawda. W ubiegłym roku, 29 listopada, działający w imieniu GDDKiA Inżynier Kontraktu poinformował dyrektora ZDZiT, Pana Jerzego Romana o zamiarze udostępnienia ww. odcinka obwodnicy do ruchu i poinformował o tym, że "… uruchomienie tego fragmentu obwodnicy pociągnie za sobą zmiany w strukturze kierunkowej ruchu na sieci komunikacyjnej miasta oraz na drodze wojewódzkiej 598” — oznajmił dyrektor.

— Z kolei wykonawca robót informował ZDZiT o kolejnych zmianach w organizacji ruchu związanych z przygotowywaniem otwarcia odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty i zapraszał przedstawicieli tej instytucji na odbiory oznakowania w dniach:
- 13.12.2018 – odbiór oznakowania węzła Olsztyn Wschód w dniu 19.12.2018,
- 17.01.2019 – odbiór oznakowania odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty w dniu 24.01.2019,
- 25.01.2019 – finalny oznakowania odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty w dniu 30.01.2019.

W żadnym z odbiorów organizacji ruchu ww. odcinka obwodnicy przedstawiciele ZDZiT nie wzięli udziału — dodał.

Z powyższych przykładów wynika, że Prezydent Olsztyna, poprzez podległe mu instytucje, był informowany o zmianach w organizacji ruchu na obwodnicy Olsztyna oraz możliwych konsekwencjach jej wprowadzenia. Ponadto w grudniu 2018 r. na spotkaniu stowarzyszenia „Szesnastka” Pan Prezydent osobiście rozmawiał ze mną na temat otwarcia kolejnego odcinka obwodnicy i nie zgłaszał w tej sprawie żadnych zastrzeżeń — stwierdził Mirosław Nicewicz.

Fot. Andrzej Sprzączak


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (90) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. No to jak to jest? #2703121 | 88.156.*.* 24 mar 2019 22:50

  Pracownicy miasta biorą wynagrodzenie, ale zapewnić odpowiednich warunków komunikacji już nie łaska?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gul #2677664 | 213.76.*.* 7 lut 2019 22:48

  Protestuje , jakim cudem ten sołtys znalazł stołek w Ratuszu . Biega po ulicach i chodnikach na różne zgromadzenia i nie widzi beznadziejnego stanu w/w . Do roboty sołtysie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. heniek #2677102 | 82.31.*.* 7 lut 2019 01:12

  Cieszcie się z tego co mamy bo może przyjdzie czas ze pieniaszki z unii się skonczą na rozwój krajów trzeciego świata i skończy się budowanie i remontowanie a zacznie korzystanie i zużywanie. A mlode pokolenie to takie lewusy, że gwoździa nie potrafią wbić a nie drogę zbudować czy most.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. hyży_ruj_na_molo_w_sopocie #2676006 | 37.47.*.* 5 lut 2019 11:45

  Co tu biadolić ..... w kwietniu już nie będą skręcać. Lepiej zobaczcie jak wygląda stan ulic w mieście - bo jak rany. Ser z dziurami to przy nich pikuś !!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zumbi #2675855 | 188.146.*.* 5 lut 2019 08:53

  Olsztyn staje się, co najmniej, europejskim centrum festiwalowym. Powołuje się specjalną jednostkę organizacyjną w MOK. Niedługo czerwone dywany, polecą korki od szampana. Stratę nieobecności na otwarciu obwodnicy można będzie odżałować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (90)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages