Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych to priorytet

2019-01-16 14:18:47 (ost. akt: 2019-01-16 14:21:51)

Autor zdjęcia: Krzysztof Kucharczak

16 stycznia (środa) w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa z udziałem wojewody Artura Chojeckiego. Dotyczyła bezpieczeństwa podczas ferii.

W najbliższy piątek uczniowie po raz ostatni przed feriami pójdą do szkół. Z tej okazji odbyła się konferencja z udziałem wojewody Artura Chojeckiego. Uczestniczyli w niej przedstawiciele policji, Państwowej Straży Pożarnej, inspekcji transportu drogowego, stacji sanitarno-epidemiologicznej, kuratorium oświaty i centrum powiadamiania ratunkowego oraz wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

— Nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych wiemy, że absolutnym priorytetem w tym czasie jest bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży. Najlepszą formą jego zapewnienia jest fachowa wiedza, profilaktyka i czujność, stąd nasze dzisiejsze spotkanie — przekonywał wojewoda Artur Chojecki.

Służby będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających m.in. na stokach narciarskich.
— Będziemy starali się być na stokach. Jutro o godz. 10 rozpoczynamy wojewódzką inaugurację sezonu zimowego pod patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego. To część ogólnopolskiej akcji „kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” — powiedział insp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie.

I dodał: — Ponadto będziemy we wszystkich miejscach grupowania się młodzieży. Te miejsca znamy. Są to m.in. parki, okolice przystanków autobusowych, czy dworców kolejowych. Są to również sklepy monopolowe. Będziemy je sprawdzać pod kątem demoralizacji młodzieży.

Warto dodać, że miejsca wypoczynku kontrolowane są przez stację sanitarno-epidemiologiczną oraz przez strażaków, a o bezpieczny transport wspólnie z policją zadba inspekcja transportu drogowego.

Kuch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages