Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

2019-01-16 12:23:08 (ost. akt: 2019-01-16 12:34:27)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sąd Okręgowy w Olsztynie przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt wobec Pawła Z. podejrzanego o zabójstwo 89-letniego mieszkańca Olsztyna. Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło 29 maja 2018 roku.

Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca ubiegłego roku i stanął pod zarzutem zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod koniec maja 2018 r. Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 28 lipca 2018 r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Następnie został on przedłużony o kolejne trzy miesiące.

W ubiegłym tygodniu do sądu wpłynął kolejny wniosek prokuratora o przedłużenie stosowania wobec Pawła Z. tymczasowego aresztowania. Sąd Okręgowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 16 stycznia 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratora i przedłużył okres stosowania wobec Pawła Z. tymczasowego aresztowania na okres kolejnych trzech miesięcy, tj. do dnia 22 kwietnia 2019 r..
Zobacz także: Zabójstwo w centrum Olsztyna. Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, w mieszkaniu miał broń Zabójstwo w centrum Olsztyna. Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, w mieszkaniu miał broń Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie rozwiązali sprawę zabójstwa 89-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Olsztyna w maju...

Sąd Okręgowy podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, zwłaszcza w obliczu prowadzonej wobec Pawła Z. obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Sąd rozstrzygając wniosek prokuratora w szczególności wziął pod uwagę grożącą podejrzanemu surową karę. Równie ważnymi przesłankami do dalszego stosowania tymczasowego aresztowania były także uzasadniona obawa ukrycia się lub ucieczki podejrzanego oraz to, że na wolności mógłby on podjąć próbę zamachu na zdrowie i życie innych osób.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. abcd #2664264 | 83.29.*.* 16 sty 2019 20:30

  Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl"

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. ? #2664062 | 89.228.*.* 16 sty 2019 15:46

   zabił przypadkowego niewinnego człowieka i nikt wielkiego zamieszania nie robi , sprawa toczy się cicho, w Gdańsku taki sam zabił prezydenta miasta i zaraz wielka polityka urabiana i idoelogia czym się te sprawy różnią ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. ja #2663941 | 213.76.*.* 16 sty 2019 12:53

    no raczej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages