Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Selfie z Kopernikiem? Czemu nie? Museum Selfie Day

2019-01-14 10:00:00 (ost. akt: 2019-01-14 11:00:28)

Autor zdjęcia: Muzeum Warmii i Mazur

Teraz każdy może zapozować z królem Augustem! A może z Kopernikiem? W olsztyńskim Muzeum Warmii i Mazur w środę 16 stycznia odbędzie się Museum Selfie Day.

W środę 16 stycznia również w oddziałach Muzeum Warmii i Mazur odbędzie się międzynarodowa akcja Museum Selfie Day. Tego dnia wszyscy poprzebierani w hełmy i peruki przystają przed eksponatami i wyciągając jak najdalej rękę, robią sobie zdjęcia z telefonu. I uchodzi im to płazem.

To inicjatywa muzealników, która w ubiegłym roku cieszyła się wśród olsztynian popularnością. Pomysł przyszedł z Danii. Jego autorką jest duńska designerka Olivia Muus. Kobieta zwiedzając National Gallery w Kopenhadze, zrobiła zdjęcie dzieła sztuki w pozie selfie i wrzuciła do sieci, w ten sposób pokazując w jaki sposób wysoka sztuka, może łączyć się z kulturą popularną.


Pomysł się przyjął i 16 stycznia ludzie na całym świecie robią sobie zdjęcia z dziełami sztuki, w salach muzealnych lub przed budynkami. Muzea zachęcają do uwieczniania
swojej wizyty w muzeum i zamieszczania zdjęć w internecie. Zdjęcia wrzucane są do sieci, a łącznikiem akcji w jest hasztag #MuseumSelfie. Więc jeśli zrobicie sobie fotkę nie zapomnijcie o oznaczeniach. W ten sposób sztuka trafia do portali społecznościowych. Muzealnicy przygotowują specjalne rekwizyty, elementy strojów, które uczestnicy mogą wykorzystać. Warto więc przyjść całymi rodzinami.

— Wystarczy telefon, trochę pomysłów i muzealna ekspozycja, żeby nie tylko zrobić sobie zdjęcie, ale też poznać wystawy. W tym roku zapraszamy zwłaszcza na nasze nowe ekspozycje na zamku w Olsztynie — „W służbie niepodległości” oraz „A święci milczą… Warmińska rzeźba ludowa” — zachęcają muzealnicy.
Museum Selfie Day odbywa się także w oddziałach MWiM - zamku w Lidzbarku Warmińskim i muzeum w Morągu.
16 stycznia wstęp jest wolny.
Kajot
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages