Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Wielka Orkiestra nad jeziorem Skanda

2019-01-13 14:31:51 (ost. akt: 2019-01-13 14:43:15)

Autor zdjęcia: Łukasz Pacyński

Morsujący Rowerzyści, nieformalna grupa miłośników ruchu na świeżym powietrzu, zorganizowała XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na plaży OSiR nad jeziorem Skanda.

Morsy rozpoczęły imprezę oczywiście od kąpieli, rozgrzewkę do której poprowadziły olsztyńskie Wiedźmuchy, zaganiając opornych miotłami. A potem były już wszelkiego rodzaju zabawy o konkursy, oraz zbieranie pieniędzy na WOŚP.
Akcję wspierali sponsorzy. Jedna z firm budowlanych, która wolała pozostać anonimowa - robimy to przecież dla dzieci, jak oświadczyli - wyrównała drogę dojazdową, a właściciel położonego obok plaży pola udostępnił je na parking dla gości imprezy. Firma Siemaszko udostępniła, oczywiście bezpłatnie, dwa ogrzewane namioty wyposażone w stoły i krzesła, we wnętrzu których można było delektować się grochówką dostarczoną przez olsztyński Bar Familijny oraz smakować ciasta upieczone przez Foczki, czyli partnerki Morsów w zimowym zanurzaniu się w jeziorze. Nagłośnienie imprezy oraz transport zapewniła z kolei firma Liberda.Ponieważ nie można było przeprowadzić żadnej licytacji, prowadzący zbiórkę proponował po prostu kolejny gadżet ufundowany przez jednego ze sponsorów imprezy i osoba zainteresowana wrzucała pieniądze - tyle, ile uznała za właściwe - do puszki. - Ludzie z dobrego serca przynosili, co kto miał, aby przekazać na cele orkiestry - opowiada Wojciech Kraszewski, lider grupy Morsujący Rowerzyści. M.in. Starostwo Powiatowe w Olsztynie dostarczyło kubeczki, kredki i kalendarze a firma Zieniewicz notesiki oraz opaski odblaskowe.
Puszki z zebranymi pieniędzmi zostały od razu odwiezione do sztabu WOŚP w Olsztynie, nie można więc było podać w niedzielę popołudniu, jaką kwotę zebrano na WOŚP nad Skandą.

łcp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bleh #2662346 | 88.156.*.* 14 sty 2019 11:06

    Ale wy jesteście zdolni z tym 502 Bad Gateway. Pewnie zwolniliście informatyka bo wszystko działało, a teraz wszystko się sypie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages