Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Czytelniczka z Olsztyna: W nocy budzi nas okropne wycie z pobliskiego sklepu

2019-01-11 16:40:27 (ost. akt: 2019-01-11 17:04:16)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Hałas pochodzący z klimatyzacji sklepu przy ulicy Iwaszkiewicza w Olsztynie denerwuje mieszkańców osiedla. Jak mówią, najgorzej jest w nocy. – W ciągu dnia można jeszcze jakoś wytrzymać, ale w nocy to jest koszmar – mówią.

Napisała do nas czytelniczka. Jest zbulwersowana hałasem, jaki nocą nie daje spać mieszkańcom bloków przy ulicy Iwaszkiewicza w Olsztynie.

— Na zewnątrz sklepu znajdują się dwa wiatraki klimatyzacji. Od prawie miesiąca ciągle wyją i nie dają spać po nocach. W ciągu dnia to jeszcze można wytrzymać, ale w nocy to jakiś koszmar — powiedziała nam pani Laura. — Zgłaszaliśmy to już w sklepie 20 listopada i kilka dni później mąż też poszedł rozmawiać w tej sprawie, ale ciągle nic z tym nie robią. Tak się nie da żyć.
Jak dodała pani Laura, jej blok znajduje się kilkanaście metrów od sklepu. — Ale, mimo szczelnych okien, w nocy budzi nas to okropne wycie przypominające sygnał pociągu. Przez ten hałas jestem ciągle rozdrażniona, niewyspana i boli mnie głowa.

Nasza czytelniczka o hałaśliwej klimatyzacji poinformowała nas w grudniu 2018. Poszliśmy na miejsce, aby sprawdzić, jak to wygląda. A właściwie, aby sprawdzić, jak to słychać w rzeczywistości. Okazało się, że faktycznie odgłosy wydawane przez klimatyzację są dosyć nieprzyjemne.Aby otrzymać wyjaśnienie w tej sprawie, kilka dni po sygnale czytelniczki skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Jeronimo Martins Polska S.A.

Taką otrzymaliśmy wtedy odpowiedź: „Sygnały dotyczące funkcjonowania naszej sieci są dla nas bardzo ważne. Po otrzymaniu informacji w sprawie tej lokalizacji do sklepu Biedronka przy ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie niezwłocznie wezwaliśmy wyspecjalizowany serwis, który naprawił klimatyzator. W najbliższych dniach będziemy sprawdzać, czy działa on w pełni prawidłowo”.

Jednak naprawa klimatyzatora nie przyniosła oczekiwanego efektu i mieszkańcy osiedla nadal nękani byli hałasem. Tydzień później ponownie skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym spółki.

— Ponownie wezwaliśmy wyspecjalizowany serwis, który jeszcze w tym tygodniu ma dokonać kontroli urządzenia — usłyszeliśmy.

Równo miesiąc od naszej pierwszej interwencji w tej sprawie dostaliśmy wiadomość od czytelnika, że klimatyzacja ciągle zakłóca spokój mieszkańców i nie ma dnia i nocy wytchnienia.

— Minęły święta Bożego Narodzenia, sylwester, a klimatyzacja nadal wyje... — poinformował nas mieszkaniec ulicy Iwaszkiewicza.Ponownie skontaktowaliśmy się więc z biurem prasowym Jeronimo Martins Polska S.A. W środę 9 stycznia otrzymaliśmy odpowiedź:
Każdorazowo po sygnale z państwa strony nasza firma wzywała zewnętrzną firmę zajmującą się konserwacją tego urządzenia. Firma serwisowa podczas drugiej wizyty wymieniła wszystkie elementy, które zwyczajowo generują dźwięki, mimo iż funkcjonowały one poprawnie. Po wymianie jeszcze raz sprawdzono klimatyzator i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Przy rozpatrywaniu tej sprawy należy mieć na uwadze, że tego typu urządzenia zawsze generują pewien rodzaj hałasu. Z drugiej strony każdorazowo staramy się, aby nasze sąsiedztwo było jak najbardziej komfortowe dla lokalnej społeczności, dlatego dodatkowo zabudujemy klimatyzator, co powinno zmniejszyć jego głośność. Prace w tym celu zostały zaplanowane w tym tygodniu, jednak finalny termin ich realizacji związany będzie z warunkami pogodowymi”.

Do tematu wrócimy.

ms
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ijo Ijo #2662616 | 88.156.*.* 14 sty 2019 16:57

  I co z tego, nie oni pierwsi takie problemy mają na hallera tez jest głośno z jeden sklepy do tego szymanski ma wiatrak ktory wychodzi na strone posesji itp.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ijo Ijo #2662615 | 88.156.*.* 14 sty 2019 16:56

  I co z tego, nie oni pierwsi takie problemy mają na hallera tez jest głośno z jeden sklepy do tego szymanski ma wiatrak ktory wychodzi na strone posesji itp.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mała Mi #2662097 | 94.254.*.* 13 sty 2019 22:05

  Ludzie!!!Skąd w Was jest tyle złości?Po co piszecie te wszystkie głupie zbędne komentarze.Nie macie co robić i tylko czekacie na nowy artykuł,żeby komuś móc dokopać poprzez złośliwe komentarze.A ciekawe co Wy byście zrobili na miejscu Pani Laury i innych mieszkańców którym ten hałas przeszkadza.Anonimowo macie dużo do powiedzenia a jak przychodzi co do czego to łby zwieszacie a w najgorszym przypadku mijacie sie z autorka artykułu i udajecie jak gdyby nigdy nic.Zmiencie swoje postępowania bo nigdy nie wiecie co Wam może się przytrafić s co niektórym przydałaby się taka lektura jaka piszecie Pani L.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. lutek #2661732 | 83.6.*.* 13 sty 2019 09:58

  proponuje przyprowadzić sie tam gdzie pani mieszkała na wioche!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ja #2661404 | 88.156.*.* 12 sty 2019 15:38

  Współczuję tym mieszkańcom. Od początku ta klimatyzacja głośno pracowała, często zastanawiałam się jak ci ludzie mogą spać?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (34)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages