Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

27 finał WOŚP w Olsztynie już w ten weekend

2019-01-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-08 15:20:04)
— Jesteśmy jednym z nielicznych miast w Polsce, które zdecydowały się dwudniowe granie — mówi Ewa Bagińska, szefowa olsztyńskiego sztabu.

— Jesteśmy jednym z nielicznych miast w Polsce, które zdecydowały się dwudniowe granie — mówi Ewa Bagińska, szefowa olsztyńskiego sztabu.

Autor zdjęcia: Jarosław Skórski

Jazda z Mistrzem, Urania na sportowo, imprezy na starówce i olsztyńskich galeriach handlowych. Już w niedzielę 13 stycznia 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozmawiamy z Ewą Bagińską, szefową olsztyńskiego sztabu.

— Znana jest pani z żyłki społecznika. Kiedy więc dowiedziała się pani, że organizacja finału WOŚP w Olsztynie wisi na włosku, natychmiast przejęła pani inicjatywę?


— Zgodziłam się, by zostać szefową olsztyńskiego sztabu i podjęłam wyzwanie. Uważałam, że Olsztyn nie może zostać bez finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jestem prezeską stowarzyszenia „Wesołe Podwórka”, a z Orkiestrą gram od wielu lat, więc rozwiązanie było tylko jedno. Cieszę się teraz, że mogę być w 27. Finale WOŚP. Ustaliśmy podział obowiązków i działań, wzięliśmy się do pracy i udało się. Nerwów było trochę, bo zarejestrowaliśmy się chyba jako ostatni sztab w Polsce. Najpóźniej, jak się dało. Nie mieliśmy doświadczenia, ale na szczęście mieliśmy wokół siebie wspaniałych ludzi.

— Mogła pani liczyć na pomoc?


— Naprawdę! Zgłosiło się bardzo dużo osób. Niektóre zrezygnowały, ale zostali z nami ludzie o najgorętszych sercach. Dziękuję wszystkim osobom z mojego sztabu i ich rodzinom. Bez was wszystkich nie byłoby tego finału!

— W ten sposób finał WOŚP tym razem zapowiada się naprawdę atrakcyjnie.


— Zaangażowało się wiele szkół, mamy wielu współorganizatorów, ale dołączy do nas m.in. Urania na sportowo, Teatr Jaracza, Olsztyński Teatr Lalek, Muzeum Warmii i Mazur. Będzie naprawdę wiele dodatkowych punktów programu. Teatr Lalek gra już z nami w sobotę, 12 stycznia. Po spektaklu „Kabaret Lalecznych Halabardników” odbędzie się licytacja m.in. różnych lalek i rekwizytów z teatralnego magazynu, z której dochód w całości zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W Uranii 13 stycznia odbędzie się m.in. turniej piłki nożnej i pokazy sportowe, m.in. judo, capoeiry czy kick boxingu. Cieszę się, że większość mieszkańców miasta zareagowała na nasz apel i mamy finał! Instytucje, organizacje poczuły, że to coś naprawdę wyjątkowego, że trzeba w tym roku zaangażować się i dołączyć do nas. My ze swojej strony też nie ukrywaliśmy, że potrzebujemy jak najwięcej pomocy.

— Czyli można powiedzieć, że za wami intensywne tygodnie pracy. Jako szefowa sztabu miała pani czas na sen?


— Powiem szczerze, że rzeczywiście przez ostatnie 1,5 miesiąca spałam może z trzy godziny na dobę. Ludzie, którzy są w ścisłym sztabie, mają ogrom zadań do wykonania. Trzeba wszystko dokładnie spiąć, zorganizować, pamiętać o wszystkim. Znaleźli się jednak ludzie, na których wsparcie mogliśmy liczyć. W finale są też nasze galerie handlowe — Galeria Warmińska i Aura Centrum, które wyszły nam naprzeciw i one jako jedne z pierwszych zgłosiły się do nas, gdzie już 12 stycznia czeka nas wiele imprez. We wspomnianych galeriach każdy mieszkaniec Olsztyna będzie mógł razem z nami otworzyć finał. To nasza niespodzianka, którą razem z galeriami przygotowaliśmy olsztynianom.

— W sztabie są też doświadczone osoby, które z Orkiestrą są już od lat. Wśród nich jest Bogusława Trepanowska, która zajmuje się wolontariatem.


— Tak, pomaga nam w jego zorganizowaniu. To ona nim koordynuje i jesteśmy wdzięczni, bo to bardzo duża pomoc.

— Udało wam się, bo teraz w Olsztynie świętowanie z Orkiestrą zaczyna się już dużo wcześniej.


— Tak i jesteśmy jednym z nielicznych miast w Polsce, które zdecydowały się dwudniowe granie. Jurek Owsiak powiedział: „Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!”. To my już gramy o ten jeden dzień dłużej!

— Nie zabraknie też stałych elementów programu, do których przyzwyczaili się już olsztynianie.


— Tak, oczywiście. AGRAF oraz przyjaciele po raz dziesiąty zapraszają na starówkę, gdzie będzie można ponownie za wrzut do puszki przejechać się zabytkowym samochodem i motocyklem. Bardzo byśmy chcieli pobić zeszłoroczny rekord – 30 tysięcy złotych. Będzie również Jazda z Mistrzem na parkingu marketu Carrefour. Najlepsi kierowcy rajdowi z Warmii i Mazur: Krzysztof Bubik, Sebastian Chrzanowski, Konrad Dudziński, Robert Kocik, Marcin Kurp, Zbigniew Staniszewski, wozić będą na prawym fotelu pilota tych, którzy zapłacą najwyższą kwotę. Osoby, które w niedzielę odwiedzą CRS Ukiel też mogą liczyć na atrakcje. Tam gościem specjalnym będzie Mamed Chalidow, zawodnik MMA. Będzie można wylicytować m.in. pamiątki zawodnika związane z walkami MMA. Trzeba podkreślić, że olsztyńscy taksówkarze także w tym roku będą wozić naszych wolontariuszy za darmo.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gacek #2661466 | 83.9.*.* 12 sty 2019 17:50

  Jarek Zbutowicz, krętacz, oszukał już chyba wszystkich w Olsztynie, nie płaci ludziom, pracowników traktuje jak murzynów, wszędzie zadłużony. Co to za sztab WOŚP???? Jareczek z pewnością bezinteresownie nie pojawił się w tym przedsięwzięciu... Smutny ten nasz obłudny Olsztyn

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gacek #2661464 | 83.9.*.* 12 sty 2019 17:45

  Dobororowa Para Ewa Baginska, jak twierdzi biegła księgowa, zadymiara i aferzystka. Z pewnością bezinteresownie tego nie robi. Po wszystkim należałoby się przyjrzeć finansom, przypadku nie ma,ze tam się pojawiła...wielka społecznica..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Strasz wystraszona? #2660677 | 37.248.*.* 11 sty 2019 12:15

  Strasz pożarna wystraszona i nie weźmie udziału w imprezie? Bo straszą naczelni straszacy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Emerytka #2658316 | 37.8.*.* 8 sty 2019 19:10

  bardzo interesuje mnie świadomość i wypowiedzi mieszkańców OLsztyna

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages