środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

U Marysi w ogrodzie

2018-10-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-07 11:35:58)
U Marysi w ogrodzie

U Marysi w ogrodzie

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Jej krzewy przycięte w abstrakcyjne formy podziwiają sąsiedzi. Kształtuje nawet te rośliny, w których przypadku wydawałoby się to niemożliwe. To ogród, który zaskakuje na każdym kroku.

Ogród to pasja, a udowadnia to Maria Sawska, która swój kawałek zieleni uprawia od wielu lat i wciąż ma nowe pomysły na aranżację.
— To nie jest tak, że od razu wiedziałam, że ogród będzie tak wyglądał — wspomina Maria Sawska. — Dwadzieścia lat temu posadziliśmy pierwsze rośliny — iglaki.
I chyba to się tak zaczęło. Potem sama tworzyłam sadzonki, przesadzałam rośliny, szczepiłam róże, poszukiwałam nowych pomysłów i w końcu zapełnił się roślinami. Spędzam w nim naprawdę dużo czasu. Taki efekt wymaga pracy.


http://m.wm.pl/2019/01/orig/u-marysi4-520340.jpg

Jej dumą są małe krzewy, które przycina w wymyślne kształty. Właścicielka ogrodu śmieje się, że figury powstały z konieczności. Po prostu rośliny rosły zbyt bujnie i zaczęły zasłaniać chodnik.


Wiosną zaskakujący jest widok kolumnowo przyciętej forsycji. To sztuka, bo krzew przycięty w ten sposób jest ogromną rzadkością.
Nigdy nie korzysta z porad specjalistów, ponieważ chce, aby otoczenie domu odzwierciedlało wyłącznie jej gust i poczucie piękna. W ogrodzie pięknie prezentują się letnie przyjęcia dla rodziny i przyjaciół. W pobliżu tarasów i miejsc, gdzie odpoczywają, są grupy silnie pachnących roślin. Pośród nich najważniejsze są też róże, ale wrażenie robią miskanty.

http://m.wm.pl/2019/01/orig/u-marysi3-520341.jpg

Większość tych pięknych krzewów powstało z małych krzaczków. To ogród pełen niespodzianek i zachwycających połączeń koloru i faktury. Nie bez powodu więc jej profil na Facebooku — „U Marysi w ogrodzie”.

— Ogród przynosi ogromną satysfakcję - dodaje Maria Sawska. — To mój żywioł. Cieszę się, kiedy wszystko rośnie, rozkwita. Ogród jest naprawdę niewielki, dlatego konieczne są te cięcia. Iglaki, bukszpany i inne krzewy bardzo szybko się rozrastają. Muszę więc je przycinać, bo wkrótce zajęłyby całą przestrzeń chodnika.

http://m.wm.pl/2019/01/orig/umarysi5-520349.jpg


Jej ogród doceniają nie tylko fani jej strony na portalu społecznościowym. Pojawił się nawet w programie „Rok w ogrodzie”. A każdy taki gest, który podkreśla ciężką pracę pasjonata zieleni, dodaje ogrodnikom skrzydeł. Dziś najmniejszą fanką ogrodu jest wnuczka Maja. Kto wie, może zostanie kolejną „Mają w ogrodzie”?.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages