Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Olsztyńskie escape roomy już po kontroli. Jaki wynik? [ZDJĘCIA]

2019-01-05 18:04:47 (ost. akt: 2019-01-06 03:46:40)
Kontrola escape roomu przy ul. Lubelskiej z pozytywnym wynikiem

Kontrola escape roomu przy ul. Lubelskiej z pozytywnym wynikiem

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Po tragicznym pożarze w escape roomie w Koszalinie w którym zginęło 5 dziewczynek straż pożarna w całym kraju sprawdza tego typu obiekty. Takie kontrole odbyły się też w Olsztynie i regionie.

Takie kontrole przeprowadzane są w całym regionie. — Na tę chwilę mamy rozpoznanych osiem takich obiektów. Poszczególne komendy miejskie będą przeprowadzać kontrole dziś i jutro — mówi Rafał Melnyk z KW PSP w Olsztynie.

W Olsztynie odbyły się kontrole w trzech obiektach. "Nasz Escape Room przeszedł dzisiaj kontrolę Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. MrEscape jest w pełni bezpieczny i zgodny ze wszystkimi przepisami.

Jednocześnie pragniemy złożyć najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin wszystkich ofiar wielkiej tragedii w Koszalinie." — czytamy na FB klubu przy ul. NowowiejskiegoPozytywnym wynikiem zakończyła się też kontrola escape roomu przy ul. Lubelskiej w Olsztynie. — Jesteśmy otwarci, kontrola zakończyła się pozytywnie, możemy dalej działać bez zastrzeżeń — usłyszeliśmy w klubie.

— W wyniku tragicznych wydarzeń w Koszalinie, w iESCAPE - tak, jak we wszystkich escape roomach w Polsce — przeszliśmy dodatkowe kontrole w zakresie bezpieczeństwa. Spełniamy narzucone prawem procedury, również te przeciwpożarowe. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić pełny komfort i bezpieczeństwo naszym gościom. W razie dodatkowych pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji — czytamy na profilu na Facebooku iESCAPE, trzeciego olsztyńskiego escape roomu, który mieści się przy Staromiejskiej.


— Wstępne ustalenia nie dają podstaw do wydania decyzji zakazującej prowadzenia działalności gospodarczej podmiotów kontrolowanych w tym zakresie — powiedział Gazecie Olsztyńskiej Sławomir Filipowicz z KM PSP w Olsztynie.


Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


***
— Zgodnie z poleceniem komendanta głównego gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz polecenia przekazanego przez komendanta wojewódzkiego mamy zaplanowane kontrole escape roomów na terenie Olsztyna i powiatu. Mamy trzy takie obiekty — powiedział w rozmowie z Gazetą Olsztyńską Sławomir Filipowicz z KM PSP w Olsztynie.

I dodaje — Będziemy kontrolowali w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych w tym istniejących warunków ewakuacji w tych obiektach, wyposażenia i oznakowania w podręczny sprzęt gaśniczy i przygotowania tych obiektów do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.
>>> Tragiczny pożar w escape roomie. Straż pożarna kontroluje obiekty w Olsztynie i regionie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. II #2656420 | 81.190.*.* 6 sty 2019 11:12

  Kontrole jeden wielki pic na wodę jak wszystkie takie kontrole. Wprowadzają tylko ludzie w FAŁSZYWE poczucie bezpieczeństwa. Fundamentalne pytanie czy każdy lokal wyposażony był w mechanizm ALARMOWEGO otwierania drzwi i system ewakuacji ludzi w przypadku zagrożenia ? Nie ? A przecież właśnie na braku takiego mechanizmu i odpowiedniego nadzoru opiera się cała TRAGEDIA W KOSZALINIE a nie na formalnych wymogach gaśnic i dróg ewakuacji. . Tam przecież wszelkie formalne środki bezpieczeństwa też były , były gaśnice , była droga ewakuacji ... TYLKO CO Z TEGO ? Skoro gaśnice nie były użyte , droga ewakuacji z zasady w tej "zabawie" jest ZAMKNIĘTA , a nadzór nad całym eventem był WĄTPLIWY tak samo jak droga ewakuacji skoro w przypadku zagrożenia pracownik albo za późno reagował , albo nie był w stanie sobie poradzić z ewakuacją ludzi. I tyle , jak więc straż sprawdziła niby taką zdolność owych lokali, czy przeprowadzono choćby próby awaryjnej ewakuacji czy przeprowadzono na miejscu jakiś eksperyment w tym względzie jak działa obsługa i mechanizmy takiego lokalu ? Szczerze wątpię słowem kontrole które nic nie skontrolowały przynajmniej w kontekście tej tragedii w Koszalinie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Student #2656321 | 46.112.*.* 5 sty 2019 23:38

  Ehh... dobrze ze jedyne co lubie robic to lowic ryby. Pozary mi nie groza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Magik #2656304 | 188.146.*.* 5 sty 2019 22:39

  W zeszłym roku latem był wypadek na wesołym miasteczku w którym zginęło dziecko i wszczęto kontrole wszystkich wesołych miasteczek. Teraz zginęło 5 dziewczynek i wszczęto kontrole escape roomów. Czy musi dojść do tragedii aby przeprowadzić kontrole? Takie kontrole powinny być przeprowadzane regularnie we wszystkich miejscach rozrywki - zaczynając od miejsc zabaw dla najmłodszych dzieci po dyskoteki itp.

  Ocena komentarza: warty uwagi (37) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Poszkodzie #2656298 | 37.248.*.* 5 sty 2019 22:24

   Dziury na ulicach kto je skontroluje czy tragedii trzeba??

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Piotrek #2656274 | 188.146.*.* 5 sty 2019 21:29

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. 5 osób poszło z dymem i afera nich jeszcze żałobę ogłoszą takie rzeczy się zdarzają i tyle na porządku dziennym.

   Pokaż wszystkie komentarze (31)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages