Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

To już ostatnie chwile, by załapać się na pieniądze dla młodych i zdolnych

2018-11-28 15:10:44 (ost. akt: 2018-11-28 15:22:31)
Stypendyści 2018

Stypendyści 2018

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Olsztyna

Ci, którzy mają artystyczną duszę i potrzebują finansowego wsparcia, by w Olsztynie zrealizować swój projekt, mają ostatnią szansę, by powalczyć o stypendium przyznawane przez urząd miasta.

Wnioski o przyznanie stypendium artystycznego będą przyjmowane do 30 listopada (piątek). Szansę na uhonorowanie nim mają twórcy oraz osoby zajmujące się ochroną dziedzictwa kultury lub upowszechniania kultury.

Aby mieć szansę na stypendium, należy działać na terenie Olsztyna i mieć w momencie składania wniosku nie więcej niż 35 lat. Wsparcie jest przyznawane tylko osobom fizycznym.

Żeby złożyć taki wniosek, należy wypełnić formularz dostępny na stronie Urzędu Miasta Olsztyna albo w ratuszowym Wydziale Kultury i Ochrony Zabytków (pokój nr 12) i przekazać go do Kancelarii Ogólnej urzędu osobiście lub korespondencyjnie (decyduje data stempla pocztowego). Złożenie wniosku niekompletnego jest równoznaczne z jego odrzuceniem.

— Stypendium jest wypłacane w okresach miesięcznych — przypomina dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków, Gabriela Konarzewska. — Jego miesięczna wysokość jest równa wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę i nie podlega waloryzacji podczas trwania okresu stypendialnego. Maksymalny czas wypłacania tego stypendium to 12 miesięcy.

Wnioski o przyznanie stypendium rozpatruje i opiniuje Komisja Kultury Rady Miasta Olsztyna. Pod uwagę brane są osiągnięcia wnioskodawcy oraz cel, którego realizacji miałoby ono służyć. Natomiast decyzję o wsparciu oraz o okresie stypendialnym podejmuje Rada Miasta Olsztyna po rozpatrzeniu opinii Komisji Kultury Rady Miasta.

Źródło: UM Olsztyna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages