Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Mieszkańcy: "Przeraża nas brak dbania o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt"

2018-11-26 14:59:22 (ost. akt: 2018-11-26 16:06:38)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o szokującej sytuacji, która ma miejsce w Nikielkowie. Mieszkańcy tej miejscowości boją się o swoje życie i zdrowie, a źródłem ich strachu jest... skrzynka elektryczna. Czas płynie, a problem nie znika.

Już w poprzednim artykule pisaliśmy o tym, że skrzynka elektryczna stoi w kałuży i stwarza zagrożenie dla osób i zwierząt, które spacerują w jej pobliżu. — Woda nie ma odpływu, ponieważ została ogrodzona krawężnikami z nowo powstającej drogi — informowali wówczas mieszkańcy Nikielkowa.

- Opisana sytuacja powstała na skutek prowadzonych prac przy budowie dróg w pobliżu stacji transformatorowej. Inwestorem jest Urząd Gminy Barczewo, od którego od sierpnia tego roku próbujemy wyegzekwować rozwiązanie tego problemu i do dziś nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej odpowiedzi — poinformowała nas Katarzyna Kołodziejska, rzecznik prasowa ENERGA-OPERATOR SA. — W tym miejscu miały miejsca dwa wyłączenia w celu wypompowania wody. Nie jest prawdą, że doszło w tym miejscu do pożaru. Jednak jakiekolwiek prace przy naszej infrastrukturze są możliwe dopiero po osuszeniu terenu. Rozumiemy niepokój mieszkańców i podkreślam, że jesteśmy gotowi do rozwiązania problemu, jednak bez reakcji z strony Urzędu Gminy nie będzie to możliwe.


Wygląda na to, że reakcji nadal nie było, bo mieszkańcy po raz kolejny dali nam znać, że ich sytuacja nie uległa zmianie.

— Mimo próśb mieszkańców skrzynka stojąca w wodzie nie została naprawiona i zabezpieczona. 25 listopada skrzynka po raz 3 się dymiła i spaliła — informują mieszkańcy Nikielkowa.

Z relacji naocznego świadka wynika, że w czasie ostatniej awarii woda dookoła skrzynki aż się gotowała.

Mieszkańcy przez kilka godzin nie mieli prądu. Stacja została odłączona, a wszystkie gospodarstwa domowe przełączone na inną stację.

— Szokująca jest niefrasobliwość odpowiedzialnych za to osób. Przeraża też brak dbania o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt — alarmują mieszkańcy Nikielkowa i ze smutkiem zauważają, że zamiast napraw odbywają się wyłącznie... oględziny feralnej skrzynki.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. harry #2634175 | 83.9.*.* 29 lis 2018 20:27

  Burmistrz Barczewa mieszka w Nikielkowie, więc chyba wie o tej sprawie i działa... chyba...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 1234 #2632295 | 88.156.*.* 27 lis 2018 16:43

  Ej energa, zawieś tą szafkę na słupie i problem będziesz miała z głowy, a kałuża dalej zostanie i niech się Nikielgównojady bujają dalej z problemem, później zrobią odwodnienie i z powrotem postawisz szafkę w to samo miejsce :) proste

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Z"ukosa" #2632030 | 83.6.*.* 27 lis 2018 10:18

  Tak sobie" żartujemy" z tej skrzynki ,a czy ktoś z zainteresowanych osób powiadomił o tym niebezpieczeństwie...?policję , straż p...Ach prawda przecież prasa informuje ..ale skoro brak reakcji to może warto uruchomić 112....albo czekać aż kogoś "szlag trafi".

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kuryjer #2632012 | 94.254.*.* 27 lis 2018 09:51

  Piszcie do tvn oni sie zajma, i moment bedzie zrobione

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mm #2631924 | 79.184.*.* 27 lis 2018 07:23

  najlepiej zwalić winę na drogowców. Energa jest taką bezmyślną firmą która nie myśli o tym co będzie tylko o tym co jest. Projekt tej drogi jest od co najmniej 10 lat. Mogli to przecież skoordynować i zaprojektować sposób odwodnienia tego terenu. Ale po co sobie robić problem. Postawić słup byle gdzie a niech inni się martwią i jeszcze zwalać winę na gminę. Trzeba za mordę Energę wziąć bo to ich urządzenie jest zaprojektowane nie zgodnie ze sztuką

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (25)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages