Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Olsztynianie produkują smog na potęgę. Kolejna kontrola strażników miejskich zakończona mandatem

2018-11-19 15:55:39 (ost. akt: 2018-11-19 16:14:14)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Ilość smogu w Olsztynie przeraża. Mieszkańcy skarżą się na złą jakość powietrza. Na mapie, na której można sprawdzić czystość powietrza dominuje czerwień, świadcząca o złej sytuacji. Jaki jest w tym nasz udział? Okazuje się, że duży. Niechlubny.

Zobacz także: Sąsiad znów truje sąsiada... Sytuacja w Olsztynie jest przerażająca Stan powietrza w Olsztynie.17 listopada, godzina 21 Są takie jesienne i zimowe dni, że w Olsztynie można się poczuć jak w Krakowie. I w centrum, i na obrzeżach miasta. I niekoniecznie to poczucie musi wynikać...


Kontrola strażników miejskich na ul. Partyzantów wykazała spalanie płyt meblowych oraz palet. Właściciel został ukarany mandatem karnym.
Przypominamy, że strażnicy miejscy już na początku października informowali, że „dopiero rozpoczęto w Olsztynie sezon grzewczy, a do dyżurnego już wpłynęły zgłoszenia dotyczące spalania w piecach odpadów. W wyniku przeprowadzonych kontroli strażnicy miejscy ukarali właścicieli dwóch nieruchomości na os. Dajtki mandatami karnymi''.

— Patrole straży systematycznie dokonują kontroli nieruchomości w Olsztynie — zapewnia Jarosław Lipiński, komendant Straży Miejskiej w Olsztynie. — Podczas kontroli strażnicy mają prawo wejść na teren nieruchomości i sprawdzić, co jest spalane w piecach. W sezonie zimowym 2017/2018 otrzymaliśmy 262 zgłoszenia od mieszkańców Olsztyna i przeprowadziliśmy 532 kontrole.

Strażnicy po raz kolejny przypominają o zakazie spalania odpadów. W stosunku do osoby, która popełni takie wykroczenie, mogą zastosować pouczenie, postępowanie mandatowe (do 500 zł) lub skierować sprawę do sądu (kara aresztu albo grzywny do 5000 zł). W tym roku...

— W wyniki przeprowadzonych kontroli (red. do października) stwierdzono 61 przypadków spalania materiałów niedozwolonych, w wyniku czego wystawiono 47 mandatów karnych, 13 pouczeń oraz skierowano jeden wniosek o ukaranie do sądu — wyliczał szef olsztyńskich strażników miejskich.

— Wzrost zainteresowania pokazuje, że pozytywnie zmienia się świadomość mieszkańców Olsztyna — uważa profesor Zbigniew Endler, ekolog.

Z jednej strony możemy pochwalić się zdecydowanym wzrostem świadomości społeczeństwa na temat szkodliwości smogu, z drugiej jednak wciąż dochodzi do takich sytuacji, w których ktoś spala tworzywa przez które do atmosfery przedostają się szkoldiwe związki chemiczne. Jak długo nie zrozumiemy, że czyste powietrze to nasz wspólny interes, tak długo sytuacja pod względem czystości powietrza w naszym mieście i kraju się nie poprawi. Warto o tym pamiętać.


Przypominamy, że na naszej stronie mają Państwo możliwość sprawdzić: jakość powietrza w swojej okolicy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (84) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. as #2628373 | 213.184.*.* 21 lis 2018 13:39

  Po Kossaka niech się przejdą, tam zasmradzają całe zatorze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wowo #2628240 | 77.114.*.* 21 lis 2018 09:50

  w sobotę przejeżdżaliśmy autem ul.Partyzantów i w okolicy wiaduktu/1 maja była gęsta, śmierdząca "mgła" aż w aucie było czuć. To samo w Dywitach skręcając w Barczewskiego. Jeden wielki smród. Co roku zim,ą jadąc do pracy przez Barczewskiego widać, że ludzie palą syfem...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kol. Mazurska #2628197 | 80.52.*.* 21 lis 2018 08:55

   Codziennie przejeżdżam przez Kolonię Mazurską (od strony Michelin-a) i czasem aż trudno w samochodzie oddychać. Smród w sezonie grzewczym jest nie do wytrzymania. Co oni tam palą??? Czy ktoś się w końcu tym zainteresuje? Tylko kontrole od domu do domu i wysokie kary. Jak cię nie stać na domek i jego utrzymanie, to idź do bloku. Tam nie trzeba palić w piecach.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Stop #2628181 | 188.146.*.* 21 lis 2018 08:26

    Poprzedni rząd wywołał zamieszki jak górników chciał redukować, nowy i obecny i wielbi i broni i teraz pamietajmy że to zasługa górników. Kolejna ich zasługa będą wyższe ceny energii, paliwa i w efekcie produktów spozywczych. Bedzięmy płacić coraz wyższe opłaty za CO2 a górników bedziemy w skansenach pielęgnować. Taka prawda niestety

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. User #2628123 | 185.135.*.* 21 lis 2018 01:50

    Ulica Zakole, pieczewska i jarocka z co drugiego komina pala śmieciami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (84)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages