Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

W Olsztynie nie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? [SONDA]

2018-11-17 13:53:06 (ost. akt: 2018-11-17 15:07:10)
26. Finał WOŚP w Olsztynie

26. Finał WOŚP w Olsztynie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tylko do poniedziałku sztaby mogą zgłaszać swój udział w przyszłorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, na liście próżno szukać miejskiego sztabu z Olsztyna.

Zobacz także: Co ty wiesz o WOŚP? [QUIZ] Co ty wiesz o WOŚP? [QUIZ] Czy Orkiestra gra w tym roku w Chinach? Kto wymyślił nazwę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? Ile pieniędzy zebrała Orkiestra? Sprawdź się w naszym quizie...


Jeśli nic się nie zmieni przez weekend, to Olsztyn będzie jedynym miastem wojewódzkim, w którym nie będzie ogólnomiejskiego sztabu. A przypomnijmy, że tak twór jest niezbędny, by sprawnie zorganizować, a potem koordynować pracę wolontariuszy. To sztab centralny zajmuje się pozyskiwaniem sponsorów czy uzyskaniem pozwoleń niezbędnych do zorganizowania imprezy masowej. Tymczasem wiele wskazuje na to, że w Olsztynie Orkiestra Jurka Owsiaka zagra tylko w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych. Tam zarejestrowany został sztab, któremu szefuje Piotr Konarzewski. Niestety, ten zespół powstał, by imprezę zorganizować wyłącznie w szkole.

Olsztyn nie pierwszy raz ma problem z przeprowadzeniem finału WOŚP. Przypomnijmy, że pod koniec 2016 roku, rzutem na taśmę, bo termin zgłaszania sztabu też już upływał, inicjatywę od miasta (a konkretniej - Miejskiego Ośrodka Kultury) przejął Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie", koordynowany przez Monikę Falej. Ta decyzja pozwoliła na przeprowadzenie tradycyjnej i - dodajmy - cieszącej się dużą sympatią zbiórki pieniędzy. Bo choć kontrowersji wokół WOŚP jest sporo, Polacy niezwykle chętnie włączają się w akcję.

Dowodem na niesłabnącą popularność idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest fakt, że kolejne finały wiążą się z kolejnymi rekordami. Tegoroczny finał w Olsztynie zorganizowali harcerze, którym przewodziła komendantka Warmińskiego Hufca ZHP Dorota Limontas.

Mimo zawirowań związanych ze zmianami organizatorów, w Olsztynie po raz kolejny padł rekord. Zebrano wówczas ponad pół miliona złotych.


Czy i tym razem olsztyński finał WOŚP uda się uratować?

Olsztyn bez WOŚP to...
pokaż wyniki »

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (72) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Może niech ratusz ujawni #2626658 | 5.135.*.* 19 lis 2018 08:26

  ile kosztowały miasto poprzednio te 'orkiestry', żeby Owsiak z rodziną i znajomymi mogli sobie potem nieźle żyć cały rok za pieniądze zebrane przez dzieci na mrozie? Raczej na pewno koszty miasta były znacznie większe niż zebrana kasa przeznaczona na jakiś szpital w okolicy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Arcanol #2626620 | 82.177.*.* 19 lis 2018 07:34

   Takie zagrania to jest jedyny sposób żeby Olsztyn pokazał się w środkach masowego przekazu.Nieróbstwo włodarzy miasta jest porażające.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Od ponad 25 lat dałem 0,00zł na WOŚP #2626569 | 217.23.*.* 19 lis 2018 00:35

   I jestem z tego dumny. Są przezroczyści niczym sos do spaghetti. Dziękuję za uwagę, dobranoc.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. i-o #2626495 | 88.156.*.* 18 lis 2018 21:47

   Jak co roku, na hasło "WOŚP" i "Owsiak" uruchomiło się stado kwiczących rozpaczliwie świń. Skąd tu tylu katofaszystowskich śmieciów plujących na WOŚP? Mam dla was smutną wiadomość, zapluta, tępa moherowa hołoto - otóż niezależnie od tego, czy Orkiestra będzie grała w tej dziurze udającej miasto, czy nie będzie - ten finał, jak każdy poprzedni, pobije rekord zbiórki funduszy sprzed roku. Wbrew waszemu zbiorowemu wściekłemu ujadaniu. Hehehh krew was zalewa, kiedy widzicie jak ta normalna, obdarzona empatią, ludzkimi uczuciami część społeczeństwa wrzuca pieniądze do puszek :) I dobrze, niech was zaleje. Żeby wesprzeć Orkiestrę, przejadę się na wycieczkę choćby i do Mrągowa, a jak nie - są inne metody płatności. I wrzucę tradycynie według zasady: więcej niż przed rokiem. A każdy z was, żałosnych, ulepionych z obłudy, durnoty i nienawiści prymitywów, powinien nosić przy sobie oświadczenie, w którym odmawia leczenia siebie i swoich dzieci przy pomocy sprzętu medycznego zakupionego przez WOŚP. Sprzętu najnowocześniejszego, sprzętu, który znajduje się w KAŻDYM szpitalu. Gdyby nie ten sprzęt, to pseudopaństwo ze swoimi statystykami szpitalnymi dalej byłoby na poziomie trzeciego świata. Psy szczekają, karawana jedzie dalej :) Pozdrowienia dla normalsów!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. PZ #2626430 | 188.147.*.* 18 lis 2018 20:00

    Sracie żarem a tak naprawdę Owsik co roku dorzuca niecały promil kasy jaka idzie z budżetu na służbę zdrowia, nie róbmy z tej okazji niezbędnika bez którego powymieramy. Owsiak zwęszył kilkanaście lat temu dobry biznes i tyle, tak jak każda szanująca się fundacja.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (72)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages