Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

"Zdrowie pod kontrolą" znów w Galerii Warmińskiej

2018-11-15 21:04:27 (ost. akt: 2018-11-15 21:04:51)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Wraca wyczekiwana i uwielbiana przez klientów Galerii Warmińskiej akcja bezpłatnych badań profilaktycznych "Zdrowie pod kontrolą". Już 17 listopada od godz. 11:00 do godz.17:00 będzie można wykonać bezpłatne badania np. spirometryczne, okulistyczne, EKG i porozmawiać z ekspertami o wszelkich zdrowotnych kwestiach, które nas niepokoją.

Akcja badań profilaktycznych "Zdrowie pod kontrolą" od początku istnienia cieszy się ogromną popularnością. Pasaże Galerii Warmińskiej są w czasie badań wyjątkowo zatłoczone. Do wielu stanowisk medycznych ustawiają się ogonki chętnych. "Bardzo nas cieszy, że nasi klienci dbają o zdrowie i korzystają z badań profilaktycznych. Z powodu wielkiego zainteresowania, jakimi cieszyły się poprzednie edycje akcji, z największą przyjemnością zapraszamy na jej kolejną odsłonę, już 17 listopada" - zachęca Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej.

W tej edycji "Zdrowia pod kontrolą" będzie można bezpłatnie wykonać badanie EKG, sprawdzić ostrość wzroku, wykonać spirometrię, czy pomiar wydychanego tlenku węgla oraz sprawdzić swą mobilność i symetrię postawy. Bezpłatnie wykonać będzie można także pomiar ciśnienia i cukru. Poradami i badaniami będą służyli także stomatolodzy, a kobiety w każdym wieku - od nastolatek po seniorki- będą mogły nauczyć się samobadania piersi. "Ponieważ coraz więcej osób stosuje różnego rodzaju diety i korzysta z różnych form aktywności fizycznej kilka stanowisk będzie specjalnie dla nich" - podkreśla Michał Tur. Te stanowiska to konsultacja dietetyczna i personalizacja treningu.

Tradycyjnie już w czasie "Zdrowia pod kontrolą" będzie można honorowo oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS. Przypominamy, że dzięki takim akcjom w Galerii Warmińskiej udało się znaleźć w poprzednich latach czterech dawców szpiku dla osób z regionu chorujących na białaczkę.

"Zachęcamy każdego, kto w tym dniu odwiedzi Galerię Warmińską do obejrzenia pokazów pierwszej pomocy. Nigdy nie wiemy, kiedy nam się ta wiedza przyda" - podkreśla Michał Tur.

Dla najmłodszych oddany zostanie tego dnia "Szpital Pluszowego Misia", w którym dzieci będą mogły leczyć pluszaki i w ten sposób oswajać się z białymi fartuchami, przed którymi często drżą ze strachu.

Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, największa organizacja studentów uczelni medycznych w Polsce.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages