Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

W Olsztynie powstała wystawa z okazji 100-lecia niepodległości Polski

2018-11-08 10:51:33 (ost. akt: 2018-11-08 10:57:12)

Autor zdjęcia: UW Olsztyn

Dzięki inicjatywie Mateusza Obarka z olsztyńskiego Studia Gravite Design i zaangażowaniu studentów Wydziału Sztuki UWM pod okiem prof. Piotra Obarka powstała wystawa poświęcona 100-lecia niepodległości Polski. Jej premiera odbyła się 6 listopada i jest dostępna w olsztyńskiej przestrzeni miejskiej.

Na plakatach są przedstawione najważniejsze symbole burzliwej historii naszego kraju w ostatnim stuleciu. Wystawa pojawiła się 6 listopada na wybranych wiatach przystankowych w przestrzeni miejskiej Olsztyna.

W naszej codziennej, pełnej pośpiechu pracy w branży reklamowej zawsze staramy się znaleźć miejsce na refleksję nad wartościami patriotycznymi i spuścizną narodową, które kryją głęboką polską symbolikę – podkreśla Mateusz Obarek, pomysłodawca wystawy i jeden z autorów rocznicowych plakatów.

Dodaje, że ważnym celem było wyjście z wystawą w przestrzeń miejską.

Dzięki temu jej odbiorcy, czyli mieszkańcy Olsztyna nie będą musieli udać się do zwykle hermetycznych sal wystawowych, by mieć chwilę na refleksję nad naszą niepodległościową symboliką, która powinna kształtować postawy obywatelskie w naszym codziennym życiu i rzeczywistości, której patrząc na podziały i spory Polaków nie tylko w sferze politycznej czasem zdajemy się nie doceniać – podkreśla Obarek.


Swoje propozycje plakatów przygotowali również Maciej Pokoński ze Studia Gravite, prof. Piotr Obarek z Wydziału Sztuki UWM a także studenci wydziału artystycznego: Magdalena Boduszek i Anna Nowik.


Wystawa została włączona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego do ogólnopolskiego programu „Niepodległa”, realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Patronat nad wystawą objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

źródło: uw.olsztyn.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianin #2621741 | 88.156.*.* 11 lis 2018 21:17

  ZE STRACHU PRZED MOSKWO I INJ EUROPEJSKIEJ PACHOŁKI POSŁUSZNE POZYTECZNE CZUBY SEPARATYSCI Z PO I IM POPODOBNI DRANIE NIE WYWIESILI POLSKIEJ FLAGI BY UCZCIC 100 ROCZNICA WOLNOSCI POLSKI I POLAKOW

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lotka78 #2619502 | 213.184.*.* 8 lis 2018 12:01

  Ta Maryjka z dymkiem jest w wyjątkowo złym guście...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages