Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Priorytet: komunikacja z Olsztynem

2018-11-02 18:00:00 (ost. akt: 2018-11-02 18:18:55)
Wojciech Giecko, wójt gminy Jonkowo

Wojciech Giecko, wójt gminy Jonkowo

Autor zdjęcia: UG Jonkowo

Jonkowo\\\ Aż czterech kandydatów walczyło o fotel wójta gminy Jonkowo. Jednak tym razem nie była potrzebna wyborcza dogrywka. W pierwszej turze wygrał dotychczasowy wójt Wojciech Giecko, który będzie się cieszył poparciem również w radzie.

Twardy orzech do zgryzienia miał nowy-stary wójt gminy Jonkowo Wojciech Giecko. W październikowych wyborach samorządowych o utrzymanie stanowiska gospodarza gminy walczył z trzema kandydatami.

Mieszkańcy Jonkowa i okolic dali Wojciechowi Giecko mandat zaufania na kolejne pięć lat pracy na rzecz samorządu. Giecko zdobył bowiem 1732 głosy, a tym samym osiągnął wynik niemal 54 procent poparcia.

Przypomnijmy, że w tegorocznych wyborach do Rady Gminy Jonkowo zwyciężył Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gmina Jonkowo (z tego komitetu startował Wojciech Giecko), zyskując poparcie ponad 40 procent osób głosujących w wyborach samorządowych, a tym samym zdobywając jedenaście mandatów. KWW Czas Jonkowa przekonał do swoich planów 8,8 procent wyborców, zdobywając dwa mandaty (starowało tylko czterech kandydatów). Po jednym mandacie przypadło: KWW Jonkowo, Czas na Zmianę (18,4 procent poparcia) oraz KWW Jolanty Kruk (15,2 procent).

Wojciech Giecko, zapytany przez „Gazetę Olsztyńską” o wyniki wyborów, stwierdził, że to „miłe zaskoczenie” i podzielił się z nami planami na kolejne pięć lat pracy.

— Jak pan ocenia minioną kampanię wyborczą?
— Kalendarz kampanii był bardzo krótki w stosunku do lat ubiegłych. W mojej ocenie Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gmina Jonkowo dzięki swojej pracy osiągnął bardzo dobry wynik.

— Czy spodziewał się pan tak dobrego wyniku, a tym samym zwycięstwa w pierwszej turze?
— Wynik był bardzo miłym zaskoczeniem.

— Jakie zadanie jako pierwsze chce pan zrealizować?
— Na bieżąco realizujemy nie tylko zadania drogowe. Niedługo przystąpimy do budowy wodociągu Bałag-Wołowno, a najważniejszym priorytetem będzie stworzenie komunikacji publicznej z Olsztynem.

— Do realizacji zadań potrzeba jest z reguły współpraca z Radą Gminy. Ta nowo wybrana to jedenastu radnych Wspólnej Gminy Jonkowo, dwoje radnych Czasu Jonkowa, po jednym KWW Jonkowo, Czas na Zmianę oraz KWW Jolanty Kruk. Wygląda na to, że o współpracę nie będzie trudno?
— Jestem dobrej myśli. Do tej pory, co do zasady, udawało nam się znaleźć porozumienie w istotnych kwestiach.

— Czy planuje pan wprowadzić jakieś zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy na następne pięć lat?
— Tak, planujemy wprowadzenie nowej struktury organizacyjnej, która, w naszej ocenie, poprawi jego funkcjonowanie.

Łukasz Razowski
l.razowski@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages