Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Łączy nas wspólne dobro

2018-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 12:12:52)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

— Moje hasło „Łączy nas gmina” nie było pustosłowiem. Chciałbym stworzyć gminę obywatelską, gwarantującą mieszkańcom współuczestnictwo w podejmowaniu decyzji i w konsultacjach — mówi Michał Kontraktowicz, nowy wójt gminy Stawiguda.

Michał Kontraktowicz

— Szanowni Państwo, mieszkańcy gminy Stawiguda. Dziękuję Państwu serdecznie za tak liczny udział w wyborach na wójta gminy Stawiguda. Dziękuję mojej drużynie — kandydatom na radnych gminy, bez których moja kampania wyborcza nie przebiegałaby tak dynamicznie. Dziękuję Pani Wójt Irenie Derdoń, mojej konkurentce, za jej wkład w spokojny i merytoryczny przebieg wyborczych zmagań — napisał na swoim facebookowym profilu Michał Kontraktowicz, nowo wybrany wójt gminy Stawiguda.

Jak dodał, dobra współpraca wójta z radnymi to fundament rozwoju gminy w najbliższych pięciu latach. — Łączy nas wspólne dobro, jakim są mieszkańcy, dlatego z myślą o nich starajmy się zmieniać naszą małą ojczyznę. Zachęcam więc do współpracy wszystkich, którym leży na sercu przyszłość gminy Stawiguda. Dziękuję moim wyborcom za ogromne wsparcie, bez którego nie wygrałbym tych wyborów — napisał.

Jeśli chodzi o poparcie w radzie, nowy wójt może liczyć na wsparcie 9 radnych ze swojego komitetu wyborczego. — Wystartowałem na wójta Stawigudy z myślą, że z każdym trzeba rozmawiać, jeśli w grę wchodzi dobro społeczne — mówi w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” nowy wójt. — Moje hasło „Łączy nas gmina” nie było pustosłowiem. Właśnie tak widzę funkcjonowanie samorządności gminnej. Chciałbym stworzyć gminę obywatelską, gwarantującą mieszkańcom współuczestnictwo w podejmowaniu decyzji i w konsultacjach.

Jest program, z którym poszedłem do wyborów i o którym rozmawiałem z mieszkańcami na spotkaniach przedwyborczych. Już wiem, że należy dopisać i zmodyfikować niektóre zagadnienia przed podjęciem konkretnych decyzji. Oczywiście pakiet potrzeb jest spory, ale w pierwszej kolejności będą realizowane projekty niezbędne do poprawy jakości życia mieszkańców.

Wójt elekt liczy na dobrą współpracę z radnymi, bo — według niego — to podstawa silnego samorządu. — Niemniej, jak obiecałem w kampanii, będę odwiedzał poszczególne miejscowości, bo chcę przyjrzeć się z bliska problemom, określić zakresy udziału samorządu i skalę potrzeb. Proszę pamiętać, że sporo do zrobienia mamy w przestrzeni Olsztyn — gmina Stawiguda. Mamy miejscowości, których mieszkańcy pracują w Olsztynie i przynoszą dochód miastu. Natomiast koszty utrzymania ponosi gmina. Liczę więc na dobrą współpracę z Olsztynem i ze Starostwem Olsztyńskim — podkreśla.

Michał Kontraktowicz zapowiada też, jakie decyzje podejmie w pierwszej kolejności. To zakup podręczników do szkół, żeby odciążyć plecaki — na początek — najmłodszych uczniów. Druga sprawa to znalezienie środków na sportowe zajęcia pozalekcyjne.

— Dużym wyzwaniem będą drogi, ale o tym podyskutuję z radnymi — dodaje wójt. — Warto też zwrócić uwagę, że przez gminę wiodą drogi krajowe, wojewódzkie i powiatowe. Mamy też drogi gminne częstokroć biegnące przez osiedla i wymagające doinwestowania — podsumowuje.

Łukasz Razowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages