Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dyrektor szpitala dziecięcego z tytułem Menedżera Rynku Zdrowia

2018-10-24 12:08:57 (ost. akt: 2018-10-24 14:20:41)

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

Dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, otrzymała tytuł Menedżera Rynku Zdrowia w konkursie Portrety Polskiej Medycyny 2018.

Wyróżnienie zostało przyznane podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek w Warszawie. Wśród tegorocznych laureatów tej prestiżowej nagrody byli m. in. Andrzej Jacyna, prezes NFZ, dr n. med. Michał Zembala i redaktor Ewa Drzyzga.

Portrety Polskiej Medycyny to wyróżnienia przyznawane przez redakcję magazynu i portalu "Rynek Zdrowia" w pięciu kategoriach: Menedżer Rynku Zdrowia, Lekarz Rynku Zdrowia, Wydarzenie Rynku Zdrowia, Osobowość Rynku Zdrowia i Lider Rynku Zdrowia. Nagrody wręczali: Wojciech Kuśpik, wydawca miesięcznika "Rynek Zdrowia" i Wojciech Kuta, redaktor naczelny.

— Kierowana przez panią Krystynę Piskorz-Ogórek, konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, specjalistyczna placówka, od lat zajmuje czołowe miejsce w ogólnopolskim rankingu przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia — uzasadniła przyznanie nagrody Beata Tadla, prowadząca uroczystość. — W ostatnim rankingu, którego wyniki podano w lutym 2017 r., szpital uzyskał pierwsze miejsce wśród szpitali pediatrycznych w kraju. Pani dyrektor, pełniąc swoją funkcję nieprzerwanie od grudnia 2004 r., nieustannie rozbudowuje szpital, dba o zapewnienie najwyższej jakości i kompleksowości świadczeń dla dzieci. Wizytówką szpitala jest wielodyscyplinarna opieka lecznicza nad dziećmi i młodzieżą z wadami części twarzowej czaszki oraz schorzeniami kręgosłupa. Wielkie gratulacje pani dyrektor!Odbierając nagrodę dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek podkreśliła, że to wyróżnienie jest dla niej zaszczytem, a podziękowania za nie składa nie tylko we własnym imieniu, ale również całej kadry kierowniczej i ponad 700-osobowej załogi szpitala dziecięcego w Olsztynie, która każdego dnia buduje wizerunek tego szpitala.

— To właśnie cały zespół naszego szpitala robi to wszystko, o czym pani redaktor była uprzejma powiedzieć – podkreśliła dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek. —Moja rola w tym szpitalu jest niewielka. Wyznaczam kierunki działania tego szpitala tak, aby dzieci, które trafiają do naszego szpitala z całej Polski, były zaopatrywane kompleksowo i aby ten wizerunek sprzyjał przede wszystkim czterem filarom szpitala: bezpieczeństwu opieki, aby pacjenci byli zadowoleni, aby środowisko było sprzyjające dla pracowników i by była zapewniona efektywność, rentowność finansowa. Zadaniem dla dyrektora jest właśnie równowaga między tymi filarami. Bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam do współpracy.Gala Portretów Polskiej Medycyny odbyła się w trakcie rozpoczętego wczoraj w Warszawie XIV Forum Runku Zdrowia. Wzięło w niej udział ponad 1000 przedstawicieli środowiska medycznego, którzy debatowali o obecnym stanie i o przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wśród prowadzących dyskusję byli m. in. Łukasz Szumowski, minister zdrowia, Halina Kutaj-Wąsikowska, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Andrzej Jacyna, prezes NFZ, Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. coż #2708119 | 82.139.*.* 2 kwi 2019 12:56

  narcyzy zadowolone

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jan #2608976 | 80.55.*.* 25 paź 2018 10:03

  Niby nagrody, niby certyfikaty, niby nowoczesność, ale przy korzystaniu z poradni tego nie widać. Poradnie przeciążone, tłumy ludzi, warunki co najwyżej takie sobie. Na cały szpital dwa gabinety USG, z czego jeden nie zawsze jest wykorzystany. Kto się musiał kisić w ślepej kiszce na drugim piętrze, ten wie, o czym piszę. Z zalet można wymienić jedynie różnorodność poradni i system rejestracji przez internet.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. g. #2608871 | 213.73.*.* 25 paź 2018 07:57

  Uwaga! Szpital Dziecięcy- Nieprzyjemna Pani doktor ( Rezydent) na chirurgi- Parter Budynku. Brak kompetencji. Nic nie zrobiła. Brak komentarza.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. fck #2608860 | 188.146.*.* 25 paź 2018 07:34

  Menager roku? Wstyd! Przecież ten szpital (starsza część) to jest XIX wiek!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. maja qrwa #2608838 | 89.228.*.* 25 paź 2018 06:42

  rozmach,rece opadaja, na foto widac skad pochidza, czworali Potomkowie utrwalaczy wladzy ludowej i innego dziadostwa

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages