Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Mirosław Arczak ze Wspólnego Olsztyna: Pokonała nas wyborcza arytmetyka

2018-10-23 16:14:38 (ost. akt: 2018-10-23 19:45:44)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Mirosław Arczak będzie jedynym reprezentantem ruchu Wspólny Olsztyn w olsztyńskiej radzie miasta. Jak zapewnia, w swoich decyzjach będzie uwzględniał stanowisko wypracowane przez członków ruchu, z list którego startował do wyborów.

— Cały czas jestem przedstawicielem ruchu Wspólny Olsztyn i wszystko traktuję jako działanie grupowe — powiedział nam Mirosław Arczak. — Dziękujemy za te 8 proc. głosów w całym mieście. Niestety, pokonała nas wyborcza arytmetyka, przez którą z tych 8 proc. zrodził się tylko jeden mandat radnego.

Zapytany o to, co będzie dla niego ważne w czasie pracy radnego, zapewnia, że wkrótce poznamy szczegółowy plan działania.

— Na początku przyszłego tygodnia zaprosimy wszystkich na konferencję, w czasie której przedstawimy nasze stanowisko dotyczące drugiej tury i przedstawimy to, na czym chcemy się skupić i jak wykorzystać tę moją nową funkcję — zapewnił.

Mirosława Arczaka zapytaliśmy także o to, czy wynik Moniki Falej w tegorocznym głosowaniu ruch traktuje jako rozczarowanie czy pozytywną zapowiedź tego, że w kolejnych wyborach jest szansa na więcej głosów?

— My jesteśmy z tego czwartego miejsca bardzo zadowoleni. Monika Falej reprezentuje ruch, który przecież dopiero w sierpniu się upublicznił, mieliśmy kampanię startującą od zera — tłumaczy Arczak. A w wyniku widzi apetyt olsztynian na zmiany: — Sześć tysięcy osób chce innego prowadzenia miasta.

Choć Wspólny Olsztyn ma dalekosiężne plany, jego członkowie zaczynają od tego, co tu i teraz.

— Myślimy nie tyle o kolejnych wyborach, ile o kolejnych tygodniach — zapewnia świeżo upieczony radny Arczak. I dodaje: — Komitet wyborczy się rozwiązuje, ale trwa ciągle ruch miejski Wspólny Olsztyn, w którym będziemy, jak dotąd, ciężko pracować. Udało nam się zjednoczyć szerokie grono bardzo cennych społeczników. I teraz to grono będzie się tylko poszerzać — mówi z przekonaniem Mirosław Arczak. — Ten ładunek energii od mieszkańców w kampanii wyborczej był dla nas potężnym naładowaniem akumulatorów na kolejne miesiące i lata.


Mirosław Arczak startował do rady miasta z okręgu wyborczego numer 2

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BRAWO WSPÓLNY OLSZTYN #2608134 | 46.170.*.* 24 paź 2018 12:07

  BRAWO WSPÓLNY OLSZTYN! ŚWIETNA IDEA POŁĄCZENIA ENERGII ŚRODOWISKO POZARZĄDOWYCH I LUDZI KTÓRYM SIĘ CHCE DZIAŁAĆ NA RZECZ LEPSZEGO MIASTA. TO POCZĄTEK ZMIAN. JAK BĘDZIECIE DZIAŁAĆ NA RZECZ MIESZKAŃCÓW TO ZA PIĘĆ LAT WYBIERZEMY WAS WIĘCEJ. ŻYCZĘ ENERGII I POWODZENIA.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Luk #2607788 | 88.156.*.* 23 paź 2018 23:05

  Może będziemy mieć fajny rowerowy front w postaci Mirka i Pawła Klonowskiego w ratuszu. Szkoda, że taki Bartek Biedziuk nie wszedł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ob. Piszczyk #2607756 | 37.47.*.* 23 paź 2018 22:25

  "Monika Falej reprezentuje ruch, który przecież dopiero w sierpniu się upublicznił". Waść nie wiesz, czy udajesz że nie wiesz, skąd rodowód Waszego ruchu i Waszej liderki? Ktoś musiał "przejąć "sierotki" z SLD i zrobiła to aktywna w swoim czasie, członkini w/w partii.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. falej #2607728 | 89.228.*.* 23 paź 2018 21:41

   to gburowaty zarozumiały człowiek

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ok #2607723 | 88.156.*.* 23 paź 2018 21:35

   to naturalna kolej rzeczy dla Mirka, że z aktywisty, a potem szeregowego urzędnika staje się radnym. Ludzie dobrze widzą że ma talent, doceniają jego pracę i to że konsekwentne dąży do ustalonych celów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages