Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Afera w olsztyńskiej komisji wyborczej. Zginęło niemal 400 kart do głosowania na prezydenta Olsztyna

2018-10-22 00:03:06 (ost. akt: 2018-10-22 00:36:26)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Dokładnie 399 kart do głosowania na prezydenta Olsztyna zaginęło w Obwodowej Komisji Wyborczej w Olsztynie.

Do incydentu doszło w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 11, zlokalizowanej w budynku GDDKiA przy alei Warszawskiej w Olsztynie.

Dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki przyznał, że karty były ostemplowane.

Policja ustala, co stało się z brakującymi kartami.

Jak dowiedzieliśmy się od Piotra Sarnackiego, dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie, rozpatrywanych jest kilka możliwości. Być może karty trafiły do urn w komisji wyborczej przy al. Warszawskiej, z której pochodziły, albo zostały wykorzystane w innej komisji. Mogło też być oczywiście tak, że ktoś je wyniósł z lokalu i nie wykorzystał.

Od tego, jaki był los kart, zależą kolejne etapy postępowania. Jeśli ktoś zechce oprotestować wyniki głosowania, sprawą będzie musiał się zająć sąd.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (50) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BA #2607606 | 83.9.*.* 23 paź 2018 19:04

  Dupa a nie przewodniczący komisji znam jeszcze jednego takiego.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Orfeusz #2606837 | 37.47.*.* 23 paź 2018 05:45

  Osoby z kręgów Grzymowicza twierdzą , że nie ważne kto jak głosuje , jest ważne kto liczy głosy . W tym przypadku wszystkie chwyty dozwolone .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pracownik. #2606814 | 88.156.*.* 23 paź 2018 04:27

   Przecież G.D.D.K.I.A , chronią niepełnosprawni ochroniarze z Karabeli CK. o niepełnosprawności 02-P. Którzy przez swoją chorobę nie ponoszą odpowiedzialności.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Max #2606755 | 213.76.*.* 22 paź 2018 22:36

    Ciekawi mnie fakt zginiecia kart jak to mozliwe jak mozna było do tego dopuscic Kto musiał do stac za to grubą kase karty na prezydenta były najmniejsze wiec łatwiej wynieść ale czy nie było tak ze wystarczy dogadane 2-3 komisjie które zniszczą zaznaczone karty wyborców na przygotowane juz z x na danego prezydenta moim zdaniem to najwieksze prawdopodobieństwo podmienic karty nawet w tym samym rejonie

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. kupa .... #2606723 | 2.164.*.* 22 paź 2018 21:32

    "Państwo teoretyczne czyli kamieni kupa. Mózgi wyprane. Złodziejstwo zwane dla niepoznaki dziką reprywatyzacją poza aspektem prawnym, politycznym i społecznym jest zagadką socjologiczną, a nawet psychologiczną. Jak można tak otumanić ludzi w tym czasami nawet ofiary złodziejstwa, żeby na temat tego złodziejstwa były jak najlepszego zdania? Jak to jest możliwe, żeby przysłowiowy Kowalski nie uznał za absurd oddawania kamienicy komuś kto zapłacił za nią 50 złotych polskich ( oczywiście Kowalski wolałby żeby nie była to kamienica w której mieszka) i gorąco popierał dziką prywatyzację i dziką reprywatyzację czyli pospolity rabunek w majestacie panującego w Polsce dzikiego prawa czyli pospolitego bezprawia? Jak jest możliwe że naiwne gminy podhalańskie zgodziły się występować jako „słup” przy rabunkowej prywatyzacji kolejki na Kasprowy Wierch przejętej przez nieokreślone obce konsorcjum? .......... Bezkarna kradzież nieruchomości przez urzędującą prezydent Warszawy jest tego najlepszym przykładem, jest poza tym ewenementem na skalę światową. W prawdziwej demokracji taką osobę zmiotłoby ze sceny politycznej nawet o wiele mniejsze przewinienie, na przykład kradzież batonika w sklepie. Clinton utracił prawo wykonywania zawodu za nieostrożne obchodzenie się z cygarem i kłamstwa na ten temat. Polski sędzia, który ukradł starszej pani na oczach milionów widzów 50 złotych został uniewinniony przez kolegów....................... c.d.: http://dakowski.pl/index.php?option= com_content&task=view&id=24038&Itemid=11 9

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (50)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages