Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Partyzantów ciągle nieprzejezdna. Sprawdziliśmy, kiedy zostanie otwarta

2018-10-14 09:58:47 (ost. akt: 2018-10-15 07:48:58)

Autor zdjęcia: Kuch

Przebudowywana ulica Partyzantów powinna być przejezdna od środy, ale wykonawca nie zdążył zakończyć wszystkich prac. Kiedy zatem ulica zostanie otwarta?

Przebudowa ulicy Partyzantów trwa ponad rok. O ile na drugim odcinku — przy dworcu — widać już końcówkę prac, bo nowa jezdnia jest już niemal gotowa, a drogowcy kończą układać chodniki, to tego samego nie możemy powiedzieć o pierwszym odcinku.

Przypomnijmy, że ulica miała być przejezdna już kilka dni temu. — Zgodnie z aneksem część prac ma być wykonana do 10 października. Będzie to zakończenie robót drogowych — powiedziała nam we wrześniu Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie.

Jednak na części jezdni wciąż nie ma asfaltu. Postanowiliśmy więc zapytać o to w ratuszu. — Podpisaliśmy aneks z wykonawcą na przebudowę ulicy Partyzantów. Całe zadanie ma być gotowe do końca listopada. Zgodnie z aneksem jeszcze w październiku mają się zakończyć roboty drogowe. Nie jest to jednak równoznaczne z całkowitą przejezdnością ulicy Partyzantów, a raczej z zapewnieniem dojazdu do posesji. Część drogi będzie bowiem wyłączona, aby zapewnić ruch pieszy. W tym czasie będą także trwały kolejne prace przy budowie chodników i nasadzeń zieleni — odpowiedziała nam Marta Bartoszewicz.

Przypomnijmy, że po przebudowie ulica Partyzantów będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ponadto wydzielone zostaną buspasy, a także bezzatokowe przystanki dla autobusów. Wybudowane zostaną ponadto nowe chodniki, jednostronna ścieżka rowerowa, a także miejsca parkingowe. Drogowcy uporządkują również zieleń, pojawią się także minipark u zbiegu ulic Kruka i Partyzantów, nowe oświetlenie oraz urządzenia ITS.

Kuch

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (70) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kamil_zacisze #2602444 | 78.159.*.* 15 paź 2018 15:01

  Super. Kolejny nowy odcinek drogi w Olsztynie. Sikorskiego, Płoskiego, Witosa, Pieniężnego, Jagiellońska, Partyzantów, Leonharda, Kościuszki, Towarowa, dojazdy do Obwodnicy, Odcinek Bałtyckiej i pewnie to nie wszystko. Ja głosuję na Grzymowicza. Pozdrawiam

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. czas na zmiany #2602431 | 91.199.*.* 15 paź 2018 14:46

   Trzeba już podziękować Prezydentowi Grzymowiczowi. Miasto nie może tak funkcjonować. Wybierzmy zmianę, i przez zmianę nie mam na myśli Czesława Jerzego...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rynio #2602396 | 213.184.*.* 15 paź 2018 13:51

   widzę że jest w Olsztynie Mieszkaniec który jest zadowolony że ulicę co ma 500metrów robi się ok z ogonkiem,ta miała po dwa pasy teraz będzie miała jeden i tez jest zadowolony więcej takich entuzjastów co są happy z byle czego zacytuję mu słowa piosenki "ja to się czesze byle czym!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Drajwer #2602272 | 95.160.*.* 15 paź 2018 10:34

   To cały Olsztyn jest nieprzejezdny od wlotu do wylotu z miasta. Rozliczymy w wyborach nasza władzę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Umberto21 #2602234 | 79.187.*.* 15 paź 2018 09:53

    Tempo części, a w zasadzie większości robót drogowych w tym mieście zatrważa. Organizacyjnie tematy leżą, a byle powód skutkuje podpisaniem aneksu i przedłużeniem robót. Partyzantów będzie wykańczana jeszcze długo, długo ... Tak jak było z Pieniężnego ;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (70)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages