Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Już dzisiaj V edycja olsztyńskich Targów Nieruchomości & Budowa Domu oraz Targów Home Design

2018-10-06 08:10:00 (ost. akt: 2018-10-05 20:35:06)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

O piątej edycji olsztyńskich Targów Nieruchomości & Budowa Domu oraz Targów Home Design rozmawiamy z ich organizatorem Jakubem Wesołowskim. Po raz pierwszy w hali Urania zaprezentuje się 60 wystawców. Targi rozpoczną się w sobotę.

— To już piąta edycja Targów Nieruchomości & Budowa Domu. W tym roku odbędą się także Targi Home Design. Imprezę, która odbywa się w hali Urania, co roku odwiedzają tysiące gości. Ilu wystawców zapowiedziało swój udział w tegorocznej edycji?

— Swój udział zapowiedziała rekordowa liczba wystawców! W Olsztynie po raz pierwszy będzie ich 70. Wśród nich będą deweloperzy, przedstawiciele firm wyposażenia wnętrz, pośrednicy kredytowi i nieruchomości. Natomiast w części Home Design wezmą udział lokalni producenci i dystrybutorzy produktów do stworzenia nowej przestrzeni mieszkalnej, wraz z architektami i pomysłodawcami stylowych wnętrz. Znajdą się oczywiście portale branżowe, przedstawiciele firm z sektora budowlanego, którzy oferują kompleksowe usługi.

— Jaką formułę mają targi w tym roku?
— To połączenie dwóch imprez — Targów Nieruchomości & Budowa Domu i Targów Home Design. Tutaj zainteresowane osoby będą mogły kupić dom i zapoznać się z ofertą projektantów wnętrz. Znajdą się prezentacje spektakularnych projektów czy aranżacji. Dowiemy się, jak osiągnąć efekt WOW. Warto tu być i warto to zobaczyć. Potencjał Olsztyna dostrzegły nowe firmy. To na przykład Ikea, Leroy Merlin, Bricomarché. Olsztyn jest dziś krainą możliwości.
Mimo słabej prognozy i struktury demograficznej miasta, okazuje się, że wielu inwestorów widzi tu możliwości rozwoju swojej firmy. Tutaj obowiązują niższe stawki budowy i wykończeń biur. Dziś też bierze się pod uwagę rynek pracy, to, czy na miejscu będą dostępni pracownicy. Dlatego Olsztyn i Łódź, wbrew złym prognozom ekonomicznym, zostały dostrzeżone. Teraz jest czas na Olsztyn.

— To też idealne miejsce dla każdego kupującego nowe M. Tutaj nabywcy mogą liczyć na zniżki?
— Oczywiście. Wiele firm oferuje zniżki i atrakcyjne promocje. Impreza adre­so­wana jest do wszyst­kich, któ­rzy chcie­liby zamiesz­kać w Olsz­ty­nie i oko­li­cach. Chcemy też pokazać korzy­ści, jakie wynikają z zamiesz­ka­nia na tere­nie Olsz­tyna. To nie­po­wta­rzalna atmos­fera, atrak­cyjne ceny nie­ru­cho­mo­ści, edu­ka­cja na wyso­kim pozio­mie i kom­fort życia. To jedne z wielu powodów, dla których wiele osób decyduje się właśnie zamieszkać właśnie tutaj.

Na tar­gach pre­zen­tu­jemy zarówno inwe­sty­cje rynku pier­wot­nego, jak i wtór­nego. Więk­szość wystaw­ców przy­go­tuje pro­mo­cyjne oferty, obo­wią­zu­jące wyłącz­nie pod­czas wydarzenia. Goście będą mogli rów­nież zapo­znać się z bogatą gamą usług dodat­ko­wych, między innymi doradz­twa finan­so­wego, aran­ża­cji wnętrz, budowy domu i kom­plek­so­wego wykoń­cze­nia wnętrz.

— Czy olsztynianie przywiązują wagę do dobrego designu?
— Myślę, że badania konsumencie są dowodem na to, że coraz więcej osób — wraz z poprawą jakości życia — ceni komfort i dobry design, sztukę, architekturę. Wbrew pozorom rośnie liczba klientów zamożnych. Wystarczy spojrzeć na budowę Centaurusa, czyli najdroższy projekt w historii Olsztyna. Klienci zwracają uwagę na niebanalną architekturę. Myślę, że zmienia się również obraz pierwotnego rynku nieruchomości. Dziś coraz więcej osób szuka oferty „pod klucz”. Dynamicznie rozwija się ponadto segment wakacyjny. W Europie sprzedaje się tylko mieszkania kompleksowo wykończone, nie ma standardu deweloperskiego. Myślę, że te zmiany będą dotyczyć również nas.

— Targi odwiedzają również osoby spoza naszego regionu.
— W Olsztynie przybywa inwestycji, co jest dostrzegane. Poszerza się oferta także na rynku nieruchomości. Targi odbywające się w Olsztynie bardzo pozytywnie wpłynęły na wizerunek lokalnego rynku. Proszę spojrzeć, jak poprawiła się koniunktura. Na początku nikt nie chciał nam uwierzyć, że to może się udać. A odnieśliśmy sukces. Dlatego też nasze targi odwiedzają na przykład osoby z Gdańska, a naszą stronę internetową śledzą osoby z Niemiec. To był strzał w dziesiątkę.

— Targi to nie tylko stoiska wystawców, ale też na przykład atrakcje, które czekają w Strefie Wypoczynku. Na co mogą liczyć mieszkańcy?
— Ależ tak! Czeka kącik malucha, animatorki. Po zapoznaniu się z ofertą będzie można odpocząć w kawiarence targowej, a wystawcy szykują upominki. Nasze targi rozwijają się i widać, że my również się rozwijamy. Organizujemy wiele imprez w Polsce, ale olsztyńskie targi są numerem jeden.

kajot

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sylwek #2595699 | 37.8.*.* 6 paź 2018 11:43

  Polecam Arbet : pękające ściany na Leśnej i niemożność ich zareklamowania... Budują, kasują i w d..pie mają!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages