Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Rusza duża inwestycja drogowa w gminie Jonkowo

2018-10-03 14:41:26 (ost. akt: 2018-10-03 14:46:05)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Za rok przez gminę Jonkowo będzie się podróżować szybciej, wygodniej i bezpieczniej. Mieszkańcy skorzystają też z transportu publicznego łączącego gminę ze stolicą województwa. To wszystko dzięki realizowanemu przez Powiat i gminę projektowi pn. „Poprawa ekomobilności miejskiej na terenie gminy Jonkowo”. 3 października starosta olsztyński zawarła umowę z wykonawcą prac budowlanych, w ramach realizowanej przez Powiat części projektu.

- To duża i złożona inwestycja. Jest też największą inwestycją drogową realizowaną przez Powiat w tym roku – mówi Małgorzata Chyziak. – Jej celem jest stworzenie wspólnej sieci dróg i przygotowanie infrastruktury drogowej umożliwiającej gminie organizację publicznej komunikacji zbiorowej, dzięki czemu mieszkańcom łatwiej będzie dotrzeć na przykład do Olsztyna. Prace będą prowadzone w obrębie miejscowości Wilimowo, Mątki, Jonkowo, Węgajty i Godki, a dokładniej na drodze powiatowej nr 1203 N od skrzyżowania z drogą wojewódzką 527 do miejscowości Jonkowo, dalej drogą 1368 N od Jonkowa do miejscowości Godki – wyjaśnia starosta.

Zadanie zakłada m,in. przebudowę 7 km dróg, które będą poszerzone do 5,5 m, budowę 9 km chodników i ścieżek rowerowych o szerokości 2-2,5 m. Powstanie 7 obiektów typu Bike&Ride, czyli parkingi w pobliżu przystanków komunikacji zbiorowej, na których będzie można skorzystać z 56 stanowisk postojowych dla rowerów. Wykonane zostaną też przejścia dla pieszych, oznakowanie poziome i pionowe, przebudowana będzie kanalizacja deszczowa i odtworzone rowy.

Koszt całkowity to 21,7 mln zł, przy czym z budżetu Powiatu przeznaczonych zostało 13,5 mln zł, zaś dofinansowanie Unii Europejskiej wynosi 8,3 mln zł. Termin zakończenia prac został wyznaczony na październik 2019 r.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages