Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Kup nieruchomość w Hiszpanii — zainwestujesz bez ryzyka

2018-10-07 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-11 12:55:29) Artykuł sponsorowany

Polacy mają coraz większą świadomość ekonomiczną, zwiększa się odsetek osób posiadających oszczędności. Coraz chętniej też kupujemy mieszkania pod wynajem. Obecny rok może być pod tym względem rekordowy.

Motywacją do inwestycji w nieruchomości są:
• stabilne przychody od najemcy
• pewna inwestycja potwierdzona aktem notarialnym
• wzrost wartości nieruchomości.

Mając do wyboru trzymanie środków na koncie i zakup pewnej nieruchomości w dobrej lokalizacji przynoszącej stałe przychody – wybór staje się prosty.

SPRAWDŹ OFERTĘ, ZOBACZ LOKAL
W pierwszym odruchu zaczynamy szukać ogłoszeń sprzedaży nieruchomości w internecie. Po spędzeniu kilku wieczorów (nocy) nad komputerem wydaje nam się, że wyselekcjonowaliśmy dobre oferty, umawiamy się więc na wizję lokalną i... tracimy kolejne popołudnie. Okazuje się bowiem, że za płotem wymarzonego domu jest zaniedbany warsztat samochodowy, kojec dla psa sąsiada, głośna arteria miejska. O wrażeniach po wejściu do środka szkoda gadać.
Analogicznie, gdy chcemy kupić mieszkanie, piękne zdjęcia z internetu nie odpowiadają rzeczywistości, gdyż klatka schodowa jest zniszczona, a sąsiad przed drzwiami trzyma śmieci przed wyniesieniem do śmietnika. W tym momencie cena oferty i określenie potencjału jej wzrostu zdają się zbyt odległe by o tym mówić. Dobrze gdy powyższe „zalety” zdiagnozujemy przed zakupem nieruchomości, gorzej jeżeli pewne niedoskonałości zaczną „wychodzić” po podpisaniu aktu notarialnego.

WYBIERZ DOBRE BIURO NIERUCHOMOŚCI
Większość potencjalnych inwestorów zwraca się w tym momencie do biura nieruchomości. W biurze otrzymamy kompleksową ofertę dopasowaną do naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości albo będą nam wciskali to, z czego mają największa prowizję. Nie piszemy tego po to, aby kogokolwiek dyskredytować. Naszym celem jest zwrócenie waszej uwagi na rozsądny wybór biura, takiego które posiada siedzibę, ofertę nieruchomości na wyłączność, tzn. może poświęcić czas na dopracowanie konkretnych transakcji.

Ponadto biuro powinno posiadać ubezpieczenie od prowadzonej działalności. Warto też sprawdzić zaangażowanie pracowników biura w realizowane transakcje, skontaktować się z wcześniejszymi klientami pytając ich o opinię.

Zatem, umawiamy się na spotkanie z brokerem nieruchomości, przedstawiamy nasze oczekiwania i zapoznajemy się z przygotowaną nam indywidualnie ofertą. Po dokładnej analizie prawdopodobnie stwierdzimy, że oferowane nam nieruchomości są drogie. Jest to całkiem prawdopodobne, mamy bardzo dobrą koniunkturę w budownictwie, popyt znacznie przewyższa podaż, w kraju ciągle brakuje znacznej liczby mieszkań. W związku z tym, w ostatnich kwartałach znacznie wzrosły ceny usług budowlanych, materiałów, pracy sprzętu budowlanego, a co za tym idzie — ceny transakcyjne zarówno nowych jak i używanych nieruchomości. Sprawie nie pomaga rosnąca inflacja.

A MOŻE W HISZPANII?
W tym momencie warto pamiętać, że po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej Polacy mogą bez problemu stać się właścicielami nieruchomości w innych państwach będących jej członkami. Jednym z najlepiej rokujących rynków jest Hiszpania. Kryzys, który nawiedził ten kraj w 2008 roku doprowadził do krachu na rynku nieruchomości, których ceny spadły nawet o 50%. Obecnie, po dziesięciu latach, gospodarka hiszpańska notuje lepsze wyniki, powoli wychodzi z impasu.

Dzięki temu możemy kupić atrakcyjną nieruchomość na miarę naszych potrzeb i możliwości z widokiem na Morze Śródziemne, za cenę mieszkania w Polsce. Oprócz możliwości pewnego wynajmu należy pamiętać, że możemy samodzielnie korzystać ze swojego lokum bez konieczności korzystania z hoteli podczas zagranicznych wyjazdów.


NIE BÓJ SIĘ, PRZYJDŹ DO GOODHOME NIERUCHOMOŚCI

Wakacje w Hiszpanii i to we własnym domu – to marzenie wielu osób. Jednak wielu z nas obawia się kłopotów z przeprowadzeniem takiego zakupu. — Nie ma się co dziwić — zakup domu za granicą
nie jest prostą sprawą. Musimy pokonać barierę językową czy nieznajomość prawa. Do tego dochodzi odległość.

Jednak zapewniam, że wszystkie te kłopoty czy wątpliwości znikną już w czasie naszego pierwszego spotkania. Oferujemy kompleksową obsługę zakupu nieruchomości w Hiszpanii— mówi Szymon Grochowski, właściciel Goodhome Nieruchomości w Olsztynie.

Prawo w Hiszpanii jest stabilne, transakcje zakupu nieruchomości odbywają się podobnie jak w Polsce u licencjonowanego notariusza, potwierdzone są księga wieczystą.

OKREŚL, CZEGO OCZEKUJESZ
W pierwszym kroku powinniśmy określić obszar naszych zainteresowań. Czy chcemy kupić w Hiszpanii dom czy może apartament i czy chcemy tam mieszkać, wynajmować czy odsprzedać?
Zdecydowana większość inwestorów, tj. Około 85 proc. decyduje się na zakup nieruchomości za granicą, aby w niej mieszkać. Jedynie około 15 proc. osób planuje na bieżąco czerpać zyski z wynajmu bądź szybkiej odsprzedaży. — Ważnym aspektem przemawiającym za kupnem nieruchomości w Hiszpanii jest w miarę niska cena, co sprawia, że taka nieruchomość jest świetną lokatą kapitału — mówi Szymon Grochowski. — Znaczenie ma też pogoda, która na hiszpańskim wybrzeżu jest wprost idealna przez cały rok. Warto sobie zobrazować spędzanie sylwestra czy Świąt Wielkanocnych wśród bliskich z widokiem na morze przy słonecznej aurze. Takie chwile możliwe są właśnie w Hiszpanii, gdzie mieszka się przyjemnie i komfortowo w momencie, gdy w Polsce jest zimno, wietrznie i szaro — zachęca właściciel Goodhome.

NO TO LECIMY...
— Jesteśmy profesjonalistami, chociaż jest to możliwe, to jednak nie polecamy zakupu nieruchomości bez zapoznania się z obiektem i okolicami. Organizujemy wyjazdy celem zapoznania się z wybranymi ofertami, tak aby wyeliminować wszelkie potencjalne niezgodności faktów z wyobrażeniem klienta. W trakcie wizyty w Hiszpanii oprócz oferty nieruchomości przedstawię Państwu także lokalne zwyczaje, kulturę, sposób i zasady użytkowania wybranej nieruchomości, będziemy także w kontakcie po zakupie – dokonamy rozliczeń kosztów mediów oraz zapewnimy ochronę, w dowolnej chwili będą Państwo widzieli obraz z kamer na swoim telefonie. Dla nas najważniejszy jest zadowolony Klient — mówi Szymon Grochowski.

NISKIE KOSZTY UTRZYMANIA
Roczny koszt utrzymania domu w Hiszpanii jest porównywalny z kosztami jakie ponosimy w Polsce. Z pewnością też znajdziemy osoby, które chętnie wynajmą od nas nieruchomość. Biorąc pod uwagę hiszpańskie ceny, możemy być pewni, że nasza inwestycja zwróci się i zacznie zarabiać w krótkim czasie.

DECYZJA ZAPADŁA – KOMPLETUJEMY DOKUMENTY
Hiszpania jest krajem otwartym na zagranicznych inwestorów. Nieruchomość możemy kupić jako osoba fizyczna, ale także jako firma zarejestrowana w Polsce.

Sam proces zakupu wymaga wprawdzie podjęcia działań zgodnych z hiszpańskimi wymaganiami, ale nie ma się czego obawiać — wszystkiego dowiemy się w Goodhome. I to przy pysznej kawie. — W czasie rozmowy określimy ramy oczekiwań. Nasze biuro ma opracowany unikalny proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii, czyniąc go komfortowym, bezpiecznym i naprawdę bezproblemowym. Cała transakcja przebiega w sposób prosty i czytelny — zapewnia Szymon Grochowski.

Przed rozmową warto się zastanowić, jaka forma finansowania inwestycji będzie nas interesować: czy będziemy korzystać z kredytów hipotecznych czy sfinansujemy zakup z własnych środków. W przypadku zakupu przy pomocy kredytu hipotecznego, potrzebna będzie większa ilość dokumentów, tj.:
• zaświadczenie z banku o posiadaniu konta (przetłumaczone na j. hiszpański),
• wykaz uzyskanego dochodu za rok ubiegły lub za rok bieżący — bilans (przetłumaczone na j. hiszpański – np. PIT rozliczeniowy z US),
• zaświadczenie o zarobkach (przetłumaczone na j. hiszpański),
• wyciąg z BiK-u.

Czy wiesz, że w Hiszpanii:
• jest doskonała pogoda przez cały rok,
• są atrakcyjne ceny nieruchomości, inwestycja jest więc doskonałą lokatą kapitału,
• są piękne widoki, mili i życzliwi ludzie
• jest duży wybór apartamentów i domów,
• jest łatwy wynajem nabytych nieruchomości,
• są niskie koszty utrzymania nieruchomości,
• niskie koszty życia na miejscu, artykuły spożywcze są w
podobnych cenach do polskich,
• są tanie loty do Hiszpanii oraz krótka podróż, tylko 3h samolotem,

BEZPIECZNIE ZGODNIE Z PRAWEM
Szymon Grochowski, właściciel Goodhome Nieruchomości w Olsztynie.

Dom lub apartament w Hiszpanii możemy kupić jako osoba fizyczna, ale także jako firma zarejestrowana w Polsce. Sam proces zakupu wymaga wprawdzie podjęcia działań zgodnych z hiszpańskimi wymaganiami, ale nie ma się czego obawiać — nasza firma pomoże przejść przez całą procedurę. Już w czasie pierwszego spotkania zostaną określone ramy oczekiwań klienta. Mamy też opracowany unikalny proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii, co sprawia, że wszystkie formalności zostaną przeprowadzone w komfortowych warunkach i w zgodzie ze wszystkimi wymogami prawnymi.www.goodhome.estate
biuro@goodhome.estate
+48 698 681 677
ul. Polna 19, 10-086 Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages