Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Alkohol wraca do ratusza

2018-09-26 13:12:03 (ost. akt: 2018-09-26 13:17:19)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO/Zbigniew Woźniak

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Łukasz Łukaszewski, radny PO, zgłosił projekt uchwały zawierający 3 istotne zmiany w obowiązującej obecnie uchwale o nocnym zakazie sprzedaży alkoholu w mieście.

Pierwszy dotyczy wygaszania koncesji dużych sieci handlowych.
— Chodzi o Inter Marche, Społem i wielu innych firm, które musiałyby zakończyć działalność. Proponujemy podniesienie limitów o ok. 20 punktów — wyjaśnia Łukasz Łukaszewski. — Wnioskujemy też o wykreślenie godzin funkcjonowania nocnego zakazu sprzedaży alkoholu, bo przedsiębiorcy i tak obchodzą ten przepis.

Uchwała o nocnym zakazie sprzedaży alkoholu wprowadza też zasadę, że punkt sprzedaży musi znajdować się przynajmniej 50 metrów od takich obiektów, jak szkoła, kościół, bursa, czy przychodnia lub oddział leczenia uzależnień. Trzeci punkt poprawki dotyczy właśnie tego zagadnienia...

— Wykreślenia obiektów kultu religijnego ze szczególnego uwzględnienia na Starym Mieście — mówi Łukaszewski.

A to może uratować Qźnię Muzycznych Klimatów, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie kościoła ewangelickiego.

— W takiej ciasnej zabudowie jest bardzo trudno zastosować ten przepis. Jest krzywdzący, bo akurat właściciel Qźni nie jest w żadnym konflikcie z kościołem, który też nie wnosi żadnych uwag do funkcjonowania lokalu — wyjaśnia Łukasz Łukaszewski.

Projekt, po prezentacji podczas sesji Rady Miasta, musi zostać zaopiniowany przez rady olsztyńskich osiedli. Niedługo ma trafić do ich konsultacji.

—Być może uda się przegłosować poprawki jeszcze w tym roku. Kadencja kończy się w listopadzie, ale możemy zwołać specjalną sesję — dodaje Łukaszewski.

pj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (62) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Elle #2590338 | 82.139.*.* 28 wrz 2018 09:46

  Wybory blisko- przestraszyli się niezadowolonych olsztynian.. Ja jestem osobą rzadko pijącą, ale ten zakaz mnie wkurzył. Pamiętam podobne zakazy z czasów tzw komuny. Nic one nie dały! Poza tym z koncesji i akcyzy miasto zyje. Ograniczanie sprzedazy alkoholu powoduje straty. To podcinanie gałęzi, na której się siedzi. Alkohol jest dla ludzi, a alkoholizm jest jednym z wielu uzaleznień ,które się leczy, ale nie prohibicją

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. eh #2590329 | 81.219.*.* 28 wrz 2018 09:37

  tak tak kiełbasa przedwyborcza przecież żeby coś zmienić trzeba mieć opinie rad osiedli a tej nie uzyskają przed wyborami

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tao #2590160 | 89.228.*.* 27 wrz 2018 23:23

  Takie zakazy to absurd klienci się zaopatrzą w dzień a w nocy będą robić to samo , zresztą lepiej by byli w Pubach niż by mieli pić w bramach - 50 metrów o tego i tamtego jaki to ma sens , wierni z kościoła się napiją albo dzieci ze szkoły skoczą po flaszkę ? jak będą chcieli to skoczą i 500 metrów prócz tego w nocy kościoły i szkoły raczej nie działają ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. xyz #2590025 | 88.156.*.* 27 wrz 2018 15:19

  Gratulacje! W końcu naszym wspaniałym ratuszu znalazła się osoba, która myśli. Ciekawy czy jest to związane ze zbliżającymi się wyborami??

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ols #2589922 | 87.205.*.* 27 wrz 2018 12:22

  zrozumcie wszyscy zwolennicy nocnej sprzedaży alkoholu że w tym zakazie nie chodzi o to żeby ograniczać waszą wolność do kupowania alkoholu tylko o to żeby przywrócić normalność i dać spokojnie spać osobom mieszkającym w pobliżu takich nocnych sklepów. Naprawdę od momentu wprowadzenia zakazu wiele się zmieniło i jest o wiele spokojniej. Niestety skutkiem ubocznym uspokojenia meneli jest to że normalni ludzie nie mogą teraz kupić alkoholu kiedy mają na to ochotę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (62)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages