Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Piotr Grzymowicz chce nadal być prezydentem Olsztyna. Znamy jego program wyborczy! [ZDJĘCIA, VIDEO]

2018-09-10 18:43:07 (ost. akt: 2018-09-10 22:46:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wiemy już, co prezydent miasta Piotr Grzymowicz będzie chciał zrobić, jeśli znowu wygra wybory prezydenckie w Olsztynie. Poznaliśmy też drużynę obecnego prezydenta, jego kandydatów na radnych. I nie ma tu specjalnych niespodzianek

Tylko Olsztyn, to nasz Olsztyn — podkreślił prezydent miasta Piotr Grzymowicz, przedstawiając swój program wyborczy. Inauguracja jego kampanii odbyła się w poniedziałek po południu w Hotelu Park.

— To będą już moje czwarte wybory na prezydenta miasta — mówił Piotr Grzymowicz, prezentując swój program, który jeśli wygra, będzie na pewno realizował.

Fot. Zbigniew Woźniak

Z jakimi hasłami staje do wyborów? Jeśli chodzi o gospodarkę i inwestycje, to kandydat na prezydenta miasta zapowiedział realizację wielu nowych projektów, w tym zbudowanie ulicy Nowobałtyckiej, zbudowanie nitki trakcji tramwajowej w ciągu ulic: bp. T. Wilczyńskiego, bp. I. Krasickiego, kard. S. Wyszyńskiego, marsz. J. Piłsudskiego a także zbudowanie nowej elektrociepłowni miejskiej.

Prezydent zadeklarował wydzielenie specjalnego funduszu remontowego umożliwiającego wyremontowanie co najmniej pięciu kilometrów chodników rocznie. Obiecał, że rozpocznie budowę parkingów w pobliżu węzłów komunikacyjnych służących korzystaniu z rozwiązań typu „parkuj i jedź”, a także opracowanie koncepcji i planu przebiegu północnej obwodnicy Olsztyna. Wśród jego planów jest też poszerzenie granic Olsztyna o sąsiednie sołectwa, funkcjonalnie związane z miastem.

Mówiąc o kulturze i przestrzeni publicznej kandydat zadeklarował utworzenie nowoczesnego, wielofunkcyjnego Centrum Kultury, w miejscu dawnego klubu Come In przy ul. Knosały, a także powołanie nowej jednostki kultury — Muzeum Miasta Olsztyna. Obiecał wprowadzić do kalendarza wydarzeń miejskich kolejne, masowe imprezy kulturalne.

Fot. Zbigniew Woźniak

Gdy chodzi o edukację i zdrowie zadeklarował m.in. wprowadzić bezpłatne przejazdy komunikacją publiczną dla uczniów.

W sferze sportu też szykują się spore inwestycje, bo kandydat zamierza kontynuować rozpoczętą budowę stadionu miejskiego przy al. marsz. J. Piłsudskiego, zmodernizować halę Urania. A także zbudować regionalne Centrum szkolenia młodych Piłkarzy w oparciu o kompleks sportowy Warmia, zadbać o dalszy rozwój ścieżek rowerowych, rozwinąć program stypendialny wspierający młodych sportowców.

Fot. Zbigniew Woźniak


Na konwencji poznaliśmy też kandydatów prezydenta do Rady Miasta. I tak „jedynkami” KWW Piotra Grzymowicza do Rady Miasta. będą: w okręgu nr 1 — Piotr Grzymowicz, w okręgu nr 2 — Zbigniew Dąbkowski, w okręgu nr 3 — Agnieszka Jabłońska, a w okręgu nr 4 — Mirosław Gornowicz. Na listach komitetu są też obecni radni Marian Zdunek i Maja Antosik, a także obecna wiceprezydent Halina Zaborowska-Boruch.

Przypomnijmy, że cztery lata temu w wyborach na prezydenta miasta Piotra Grzymowicz przegrał w pierwszej turze z Czesławem Jerzy Małkowski, na którego zagłosowało 39,5 proc. wyborców, podczas gdy na obecnego prezydenta 25,5 proc. głosujących. Jednak w drugiej turze Piotra Grzymowicz odrobił straty i wygrał, choć minimalnie, bo różnicą tylko 533 głosów.Jest już siedmioro kandydatów na urząd prezydenta. 26 września mija termin zgłaszania kandydatów. Od jakiegoś czasu mówi się, że do walki o prezydencki fotel może włączyć się jeszcze choćby obecna radna Elżbieta Wirska, która także zarejestrowała swój komitet. Jak na razie Elżbieta Wirska nie ujawniła swoich planów.

AMPolub nas na Facebooku:

Komentarze (176) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Luiza #2599333 | 11 paź 2018 10:31

  Uważam ze p. Grzymowicz powinien wygrać niech dokończyć to Co zaczął. Olsztyn wypieknial za P. Grzymowicza. Ja czekam jeszcze na następne Tramwaje Emrytka

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Саша #2583486 | 94.254.*.* 18 wrz 2018 23:42

  Я люблю Пиотр Гжымович

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. piotr #2583483 | 94.254.*.* 18 wrz 2018 23:38

  Grzymowicz = katastrofa dla Olsztyna

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. piotr #2583482 | 94.254.*.* 18 wrz 2018 23:36

  Grzymowicz, czy to radny, czy preydent = katastrofa dla Olsztyna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. skinheads #2581603 | 178.36.*.* 16 wrz 2018 15:48

  Podsumujmy dokonania Pana Grzymowicza: 1. Absolutne zakorkowanie miasta, mimo wydania niewiarygodnych pieniędzy na "inteligentny" system zarządzania ruchem. 2. Brak inicjatywy w związku z Nowobałtycką i "małymi obwodnicami". 3. Brak spójnej i realnej wizji rozwoju transportu. 4. Brak jakiejkolwiek charakterystycznej dla Olsztyna imprezy (Kortowiada to UWM). 5. Brak pomysłu i działań związanych z zagospodarowaniem ogromnej linii brzegowej jezior. 6. Brak widocznych starań w przyciąganiu do miasta inwestorów. 7. Niemalże dwukrotne podniesienie podatku od nieruchomosci (np. okolice ul. Warszawskiej). 8. Ogromne opóźnienia w realizacji (o ile do niej dojdzie) projektów z budżetu obywatelskiego. 9. Brak remontów chodników. 10. Brak zgrania terminów remontów, przebudów do tego stopnia, że co chwilę zrywa się nowo położony asfalt. 11. Niewiarygodna wręcz pobłażliwosć dla wykonawców inwestycji. Opóźnienia w Olsztynie są absolutnym standardem. 12. Planowanie inwestycji tak długich, że wykonawcy mając ogromną ilosć czasu na realizację, zdejmują pracowników z ulic. 13. Przepychanki słowne w Internecie w sprawie kolei miejskiej, zamiast jasnych i klarownych działań. 14. Spalarnia smieci, przez którą zapłacimy ogromne pieniądze za ciepło. 15. Robienie z Olsztyna wysypiska smieci z całego województwa. 16. Usunięcie autobusów na rzecz tramwajów. 17. Umierająca starówka. 18. Konsultacje społeczne, których Ratusz nie bierze pod uwagę. Więcej mi się tu nie miesci, a szkoda...

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (176)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages