Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Inauguracja kampanii samorządowej KKW SLD Lewica Razem [VIDEO, GALERIA]

2018-09-09 17:00:33 (ost. akt: 2018-09-10 18:21:46)

Autor zdjęcia: Andrzej Mielnicki

Byli posłowie Tadeusz Iwiński i Jan Antochowski będą na Warmii i Mazurach „jedynkami” Lewicy Razem w wyborach do sejmiku województwa. Niespodzianką jest brak na listach lewicy byłego marszałka Andrzeja Ryńskiego.

Okrzykiem: "do boju" zakończyli działacze lewicy warmińsko-mazurską inaugurację kampanii samorządowej, która odbyła się wczoraj w Olsztynie. I w tych wyborach lewica sięgnęła po swoje najbardziej znane nazwiska, wystawiając do sejmiku województwa na pierwszych miejscach m.in. byłych posłów i senatorów.

Jedynkami na listach Lewicy Razem będą: w okręgu nr 1 Marcin Kulasek, w okręgu nr 2 — Jan Antochowski, w okręgu nr 3 — Władysław Mańkut, w okręgu nr 4 — Tadeusz Iwiński, a w okręgu nr 5 — Lucyna Kobylińska.
Na listach SLD jest więcej parlamentarzystów, bo są też byli posłowie Jerzy Czepułkowski i Mieczysław Aszkiełowicz. Niespodzianką jest brak na listach Lewicy Razem byłego marszałka Andrzeja Ryńskiego.
— Andrzej Ryński dostał propozycję kandydowania z okręgu nr 5, miał być liderem listy — tłumaczy Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD. — Jednak zdecydował, że w tych wyborach samorządowych nie wystartuje.
— Dziwię się Andrzejowi Ryńskiemu — odniósł się do tej decyzji byłego marszałka obecny na konwencji Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD. — Partia potrzebuje ludzi w tej chwili, nigdy tak nie potrzebowała.
(Już po konwencji zapytaliśmy Andrzeja Ryńskiego dlaczego "porzucił" SLD, odparł, że chciał kandydować, ale z okręgu nr 1, z którego zawsze startował – red.)

Lewica Razem do wyborów idzie z hasłem: silny samorząd i demokratyczna Polska. Wystawi w kraju prawie 24 tys. kandydatów.

— Będziemy we wszystkich strukturach samorządowych województwa warmińsko-mazurskiego — zapowiada Władysław Mańkut, przewodniczący SLD na Warmii i Mazurach. — Jesteśmy za tym, aby w Polsce było prawo i praworządność, a nie tylko prawo i sprawiedliwość, czyli PiS.

— Trzeba myśleć ze sceptycyzmem, ale działać z optymizmem, bo przez myślenie nieuwzględniające sceptycyzmu, myślę tu o mobilizacji, popełniliśmy nie tylko my, ale wiele formacji, dużo błędów — dodaje były poseł Tadeusz Iwiński. — Dzisiaj Polska by inaczej wyglądała. Nie ma co wracać do tego, co było trzy lata temu, ale to powinno być dla nas jak memento.
Celem Lewicy Razem jest zdobycie co najmniej jednego mandatu w każdym z pięciu okręgów.W przypadku wejścia do sejmiku, z kim z lewica mogłaby wejść w koalicję?
— O koalicjach mówi się po wyborach — odparł Marcin Kulasek. — Koalicje są możliwe, ale bez udziału partii obecnie rządzącej.
Podczas konwencji głos zabierali też kandydaci SLD na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów, w tym Krzysztof Kacprzycki, który startuje w wyborach prezydenckich w Olsztynie. 17 września mamy poznać listy kandydatów Lewicy Razem do Rady Miasta.

Na pytanie, czy lewica poprze Czesława Jerzego Małkowskiego, jeśli ten znajdzie się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Olsztynie, sekretarz generalny SLD powiedział : — Wyobrażamy sobie scenariusz, że w drugiej turze będzie kandydat Lewicy Razem Krzysztof Kacprzycki. Jeśli tak nie będzie, to o tym kogo poprzemy w drugiej turze, zadecyduje Rada Miejska SLD.


am


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. warmiaczka #2579698 | 31.0.*.* 13 wrz 2018 17:25

  Czy Pan Iwiński nie swoich "krewnych" w innych Regionach Polski ? Od ilu to już lat zabiega o głosy wyborców z W i M ? Oddajcie władzę i pole do działania młodym ludziom,

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mirek #2577970 | 37.47.*.* 11 wrz 2018 15:24

   Andrzej Ryński to jedyny sensowny kandydat z SLD. Jeżeli nie startuje to mojego głosu ta partia nie dostanie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja #2577770 | 188.146.*.* 11 wrz 2018 10:53

   Czas pokazał że ich czas się skończył !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Janusz3000 #2577683 | 213.73.*.* 11 wrz 2018 09:01

   Ech, lewica tylko z nazwy...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Wrrrr #2577361 | 5.172.*.* 10 wrz 2018 20:13

   Ta lewica i PSL były i są największymi wrogami podmiotowego usytuowania spółdzielców spółdzielniach mieszkaniowych. Realnego usytuowania. Od wielu lat! Inne ugrupowania niestety daleko od nich nie odstają Jaka zgodnie jednakowa wspólnota. Z drobnymi kroczkami pod publiczkę.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (25)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages