Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Kolejny poślizg na krótszym odcinku obwodnicy

2018-09-06 07:12:00 (ost. akt: 2018-09-05 19:32:28)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Nie we wrześniu, a w listopadzie ma być przejezdny odcinek obwodnicy od Kudyp do Tomaszkowa. Nie ma zmian, jeśli chodzi o termin budowy drugiego odcinka.

We wrześniu miał być gotowy krótszy odcinek obwodnicy Olsztyna — od Kudyp do Tomaszkowa (około 10 km), ale wciąż trwają tam prace. Na dziś wykonawca zaplanował m.in. układanie warstwy ścieralnej na odcinku od Tomaszkowa do Olsztyna i w czasie prac będzie obowiązywał ruch wahadłowy (od godz. 8 do wieczora).

O tym, że będzie poślizg na obwodnicy Olsztyna, pisaliśmy wielokrotnie. Wykonawcy obu odcinków złożyli tzw. roszczenia terminowe, chcąc przedłużenia terminu zakończenia robót ze względu na deszczową pogodę w ubiegłym roku.

Najszybciej miał być oddany do użytku odcinek od Kudyp do Tomaszkowa — zgodnie z umową 15 czerwca. Jednak, zdaniem wykonawcy, należy mu się dłuższy termin wynikający z kontraktu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uwzględniała to roszczenie.

Odcinek miał być przejezdny we wrześniu. To już jednak nieaktualne. — Będzie trochę później, bo wykonawca ma opóźnienia, ale zapewnia, że odcinek będzie gotowy w listopadzie — mówi Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Drugi odcinek obwodnicy — od Tomaszkowa do Wójtowa (o długości 15 km) miał być gotowy do końca października. I tu będzie poślizg z tych samych powodów, co na pierwszym odcinku. Wykonawca zapewnia, że do końca roku powinniśmy już przejechać tym odcinkiem obwodnicy.

Przypomnijmy też, że w połowie czerwca przyszłego roku ma być gotowy węzeł Pieczewo. Na szczęście tu nie ma zagrożenia, co do dotrzymania terminu.

Koszt budowy całej południowej obwodnicy Olsztyna wynosi prawie 1,4 miliarda złotych.

am

TAK CZY NIE DLA WŁADZY

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (60) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zum #2574481 | 31.0.*.* 6 wrz 2018 23:21

  To chyba jakieś żarty, remont ulicy Partyzantów - przedłużony, 11-Listopada , fuszerka i powtórnie zamknięta, teraz obwodnica. Czy władze Olsztyna mają jakikolwiek wpływ na to co dzieje się na naszych drogach ? Czy to wykonawca decyzduje jak chce o terminie prac? Kto sporządza umowy z wykonawcami i dlaczego nie ma tam bata finansowego za przekroczenie terminów. Czy to harcerze czy urzędnicy z pensją i odpowiedzialnościa za swoje błędy ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. JONKOWO--POCAŁUJTA W D...E WÓJTA #2574336 | 188.146.*.* 6 wrz 2018 20:25

   http://gazetaolsztynska.pl/530618,Batali a-mieszkancow-Jonkowa-Gdy-leje-woda-wply wa-im-do-domu-VIDEO.html

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Blu #2574265 | 37.7.*.* 6 wrz 2018 19:40

   Fakt deszcz napitalal okrągły rok i o tyle kotrakt powinien być wydluzony

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. antyleming #2574181 | 94.254.*.* 6 wrz 2018 18:12

   Wy się ludzie lepiej zapytajcie Generalnej Dyrekcji jak to było z przebudową skrzyżowania w Tomaszkowie. Na ten projekt Unia wyeeebała 3,5 bańki wiedząc, że za kilka lat to będzie trzeba rozjeeebać. A wypadków po przebudowie i tak nie zmalało. Rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie kilka miesięcy temu powiedział mi, że nie widzi w tym problemu. Ciekawe co na to np. CBA ???????

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. antyleming #2574175 | 94.254.*.* 6 wrz 2018 18:06

   Nie ma co jojczyć ...... Budowa Olsztynek-Olsztyn praktycznie poszedł bez bólu. Wspominając przebudowę goownianego skrzyżowania w Tomaszkowie (na kilka lat przed zburzeniem) kilka lat temu - to był horror. Teraz kilka dni i będzie OK. Pozdrowienia z mijanej z prędkością światła Stawigudy.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (60)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages