Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Czesław Jerzy Małkowski gotowy na start w wyborach [VIDEO]

2018-09-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-06 09:55:38)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

W czasie dzisiejszej (5 września) konferencji prasowej KWW Czesława Jerzego Małkowskiego były prezydent zapowiedział, że zamierza startować w wyborach na prezydenta Olsztyna. Przy okazji poddał w wątpliwość uczciwość poprzednich wyborów, ponieważ stwierdził, że to on je wygrał.

Były prezydent Olsztyna włączył się do gry o najwyższy urząd w mieście. Czesław Jerzy Małkowski ogłosił, że będzie ubiegać się o fotel prezydenta w październikowych wyborach.
Chociaż jak powiedział: — Oczywiście byłbym hipokrytą, niepoprawnym człowiekiem, gdybym powiedział, że nie będę startował. Będę, ale co do rejestracji, to nie ja o tym przesądzam, tylko komisarz wyborczy.

Na co stawia Małkowski? — Startujemy z dewizą pięknego Olsztyna — powiedział. — Chcemy, żeby Olsztyn był bezpieczny, uczciwy i bardzo przyjazny ludziom.

Na pytanie, w kim widzi największych rwali w walce o fotel prezydencki, Czesław Jerzy Małkowski odpowiedział: — Nie startuję w roli przeciwnika kogokolwiek. Wszyscy kandydaci są godni tego zaszczytnego stanowiska i nikogo nie zamierzam absolutnie oceniać ani deprecjonować. Każdy niech mówi o sobie.

Dlaczego zdecydował się kandydować? — Byłoby dziwne, gdybym tego nie zrobił — stwierdził były prezydent. — Startowałem w 2006 roku, w 2010 roku, w 2014 roku i jaki jest powód, aby teraz nie startować? A tym bardziej że mam wizję miasta, którą realizowałem przez siedem lat, i która zyskała akceptację mieszkańców. Sądzę, że warto do tego go wrócić.
Zapytany o to, czy nie powinien poczekać z decyzją o kandydowaniu na urząd prezydenta czy radnego miasta do zakończenia się jego procesu (przypomnijmy, że ponowny proces Małkowskiego, który jest oskarżony o gwałt na urzędniczce, ruszył w październiku ubiegłego roku) odparł: — Dziś jest konferencja na temat wyborów, a nie procesu — powiedział. — A jeśli oskarżenia są bardzo kłamliwe, to nie widzę powodów, żeby przed kłamstwem się uginać. Absolutnie.


Przypomnijmy, że cztery lata temu w wyborach na prezydenta miasta Czesław Jerzy Małkowski wygrał pierwszą turę, a w drugiej minimalnie przegrał z Piotrem Grzymowiczem. Zaważyło około pięciuset głosów. — Wygrałem. Wiem, że wygrałem. I państwo też wiecie o tym, że wygrałem — zaskoczył w środę były prezydent.

Poproszony o rozwinięcie myśli, że cztery lata temu wygrał wybory, Czesław Jerzy Małkowski powiedział, że dla myślącego nie trzeba tego rozwijać.
— Sugeruje pan, że wybory zostały sfałszowane? — zapytał jeden z dziennikarzy.
— Pan to powiedział, ja mogę to potwierdzić — odparł były prezydent.

Jeśli potrzebna byłaby druga tura wyborów, kogo w niej widzi? — Nie wiem, nawet siebie nie widzę, to ocenią wyborcy — powiedział Małkowski. — Byłbym kompletnym zarozumialcem, gdybym dzisiaj dywagował na temat tego, kto znajdzie się w drugiej turze.

Wiemy też, kto będzie „jedynkami” KWW Czesława Jerzego Małkowskiego do Rady Miasta. W okręgu nr 1 będzie to Krystyna Flis, w okręgu nr 2 — Nelly Elżbieta Antosz, w okręgu nr 3 — Czesław Jerzy Małkowski, a w okręgu nr 4 — Monika Rogińska-Stanulewicz.

W środę poznaliśmy również kandydatkę na prezydenta miasta wystawioną przez Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólny Olsztyn”. Jest nią Monika Falej.

Znamy już siedmioro kandydatów na urząd prezydenta Olsztyna, ale czy to koniec? To okaże się 26 września — tego dnia mija bowiem termin zgłaszania kandydatów. Od jakiegoś czasu mówi się, że do walki o prezydencki fotel może włączyć się jeszcze choćby obecna radna Elżbieta Wirska, która także zarejestrowała swój komitet. Jak na razie Elżbieta Wirska nie zabrała głosu w tej sprawie.

am

TAK CZY NIE DLA WŁADZY

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (316) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Fuzzy #2579333 | 188.146.*.* 13 wrz 2018 09:02

  Czesław Jerzy- ostatni cenzor Olsztyna!!. Za jego prezydentury jedyną inwestycją była budowa hal do magazynowania opon w Michelin (on się tu zaś wyłącznie zgodził, a nie realizował inwestycje). Jeżeli chodzi o poważną infrastrukturę miejską- brak jakichkolwiek działań. Poprzez wprowadzenie (najpewniej świadomie) bałaganu doprowadził do sytuacji w której mieszkania w Olsztynie, z racji cen gruntów i ich dostępności przeskoczyły ceną te w Gdańsku, m.in. dlatego, że doprowadził do powstania oligopolu developerskiego: IPB, Rombud, Arbet, które podzieliły się rynkiem budowlanym w Olsztynie i to trwa w zasadzie do dziś. Tylko te trzy firmy mogły bowiem kupować w ciemno grunty rolne wokół miasta, a Czesław przekształcał je w budowlane wyłącznie na podstawie swoich decyzjij lokalizacyjnych na marginesie aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego w miejscach lokalizacji nowych budów nie ma do dzisiaj, więc ten biznes najpewniej trwa nadal (tym razem z Grzymowiczem w roli głównej). Ale to nic. Ja mam jedno jedyne pytanie. Skąd Czesław Jerzy bierze pieniądze na kolejne kampanie prezydenckie- skoro nie popiera go żadna partia (więc nic nie dostaje z dotacji, które im się należą). Każde z wyborów z jego udziałem oraz twarzami na bilboardach, to co najmnie, ale to po maksymalnej taniości, a przecież tak nie jest- to 250 000zł (i tak już dwa razy), a on przecież jest prostym radnym na posadzie za 1700 brutto (ma zaś duży dom, który trzeba ogrzewać, no i jeść też coś musi, jak ubierać się również). Jeżeli ktoś mu te pieniądze daje, to kto i do czego się w zamian zobowiązał? Należy pamiętać jeszcze o adwokatach, których Czesław Jerzy w trakcie dotyczących go spraw brał z górnej póki, a Ci tani nie są. Jeżeli to jest zaś z "oszczędności", to ile ich ma i z czego zaoszczędził... bo że z pensji prezydenta- kiedy jeszcze był- to nie sądzę. Co najmniej pół miliona ( a z bieżącymi dokładkami do życia przez 10 lat i kosztami adwokackimi pewnie drugie tyle). Czyżby pomagało tu jakieś anonimowe konto w raju podatkowym (uciułane z wziątek za decyzje lokalizacyjne),, które wystarczy jeszcze na dwa pokolenia, pomimo kosztownego hobby jakim jest startowanie w kolejnych wyborach samorządowych? Tyle tylko i aż tylko chciałlbym wiedzieć.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. sweter #2577564 | 82.2.*.* 11 wrz 2018 02:20

   na ostatnich wyborach byłem mężem zaufania, i to co robią ludzie liczący głosy to jest po prostu hańba, musiałem się wykłócać z babami które głosy są nieważne a które ważne, oczywiście większość liczyli na niekorzyść CJM, to skandal, żeby ludzie nie mający żadnej wiedzy i byli tak stronniczy, byli dopuszczani do liczenia głosów, w każdej komisji trzeba im patrzeć na ręce!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Boom i #2574547 | 37.47.*.* 7 wrz 2018 06:48

   Zaczęło sie...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Józek #2574158 | 213.76.*.* 6 wrz 2018 17:48

   Czesław Prezydentem - jedyny poważny kandydat gwarantujący rozwój Olsztyna !!!!!!!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. DONMAĆKO #2574149 | 81.190.*.* 6 wrz 2018 17:32

   psy szczekajom a karawan jadzie dalej, tylko Pan Czesław Jerzy Małkowski

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (316)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages