Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kradli na Warmii i Mazurach. Wśród łupów są srebro, bursztyn i elektronarzędzia

2018-08-30 12:46:25 (ost. akt: 2018-08-30 13:10:53)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu zatrzymali dwóch mężczyzn i odzyskali skradzione mienie w postaci elektronarzędzi, srebra oraz bursztynu o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Złodzieje intensywnie działali na Warmii i Mazurach. Ich łupem padła też m.in. tokarka. Policja szuka jej prawowitego właściciela.

W połowie sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu zatrzymali mieszkańca gminy Biskupiec, który był podejrzewany o szereg kradzieży z włamaniem do obiektów handlowo-usługowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Jeszcze tego samego dnia, do policyjnego aresztu trafił drugi z podejrzewanych o kradzieże z włamaniem mężczyzna.

Policjanci przeszukali miejsca zamieszkania sprawców. W pomieszczeniach do nich należących mundurowi znaleźli i zabezpieczyli około 3 tysięcy sztuk biżuterii, wykonanej ze srebra i bursztynu, kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju elektronarzędzi oraz pochodzącą z kradzieży tokarkę.

Jak się okazało, elektronarzędzia zostały skradzione z jednego ze składów budowlanych znajdujących się na terenie Bisztynka, a biżuteria z jednego z obiektów handlowych znajdujących się w Świętej Lipce. Wartość skradzionych przedmiotów przekracza kwotę 200 tysięcy złotych.


Funkcjonariusze ustalili, że sprawa ma charakter rozwojowy. Podczas przesłuchania, mężczyźni przyznali się również do innych włamań, których mieli dokonać na terenie Biskupca i pobliskich miejscowości - Dźwierzut oraz Jezioran. Policjanci prześwietlili przeszłość kryminalną mężczyzn. Okazało się, że nie jest to ich pierwszy konflikt z prawem. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, sąd nie miał wątpliwości, co do winy sprawców i na wniosek policjantów zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Skradzione przedmioty zostały przekazane prawowitym właścicielom. W policyjnym depozycie pozostała tokarka, która prawdopodobnie pochodzi z kradzieży. Policjanci proszą o kontakt osoby, które rozpoznają swoją własność. Kontaktować można się osobiście przychodząc do Komisariatu Policji w Biskupcu lub dzwoniąc pod nr tel. 897 150 400.
Źródło: KMP w Olsztynie (rp/rj)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianin #2568370 | 88.156.*.* 30 sie 2018 21:16

  CHCIELI SIE POPODOBAC SCHETYNIE I BYC SKARBNIKAMI W PARTI PO I IM POPODOBNYM

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. JONKOWO -- U NAS JEST LEPIEJ #2568227 | 188.147.*.* 30 sie 2018 18:53

   http://gazetaolsztynska.pl/530618,Batali a-mieszkancow-Jonkowa-Gdy-leje-woda-wply wa-im-do-domu-VIDEO.html

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Proste #2567918 | 88.156.*.* 30 sie 2018 13:23

   Ujebac łapy przy samej dupie

   Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages