Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Wszyscy czekamy na ruch Czesława Jerzego Małkowskiego

2018-08-27 09:04:03 (ost. akt: 2018-08-27 09:06:31)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zostały już tylko godziny na zarejestrowanie komitetu wyborczego. Termin upływa dzisiaj o godz. 15.30. Wśród już zarejestrowanych w Olsztynie, nie ma choćby komitetu byłego prezydenta miasta Czesława Małkowskiego.

Dotąd do PKW zgłoszono 26 komitetów i większość z nich została już zarejestrowana. PKW rejestruje komitety partii politycznych i koalicji partii politycznych, a także komitety, które zamierzają zgłosić kandydatów w więcej niż jednym województwie.

W województwach komisarze wyborczy zarejestrowali dotychczas, jak wynika z informacji na stronie internetowej PKW, 6767 komitetów wyborczych wyborców. W Olsztynie 185, a w Elblągu — 171.

Wśród zgłoszonych komitetów w Olsztynie, nie ma choćby komitetu byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. Próbowaliśmy się skontaktować z byłym prezydentem i zapytać, czy wystartuje w wyborach na prezydenta Olsztyna, ale nie odbierał od nas telefonu.

Jednak potencjalnym kandydatom na urzędy nie zostało wiele czasu, bo termin przewidziany na zawiadomienie PKW lub komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego mija dziś o godz. 15.30.

Część partii już pokazała swoje listy. Po konwencji wojewódzkiej są już ludowcy. Na listach PSL do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego nie ma niespodzianek. Liderami w pięciu okręgach są: obecny marszałek Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk i członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska oraz przewodniczący sejmiku Jan Bobek i radny sejmiku Edward Adamczyk. O reelekcję na stanowisko prezydenta Elbląga ubiegać się będzie z poparciem PSL Witold Wróblewski.

Wiadomo już, że PSL poprze także Piotra Grzymowicza, jako kandydata na prezydenta Olsztyna, a na listach jego komitetu do Rady Miasta mają znaleźć się osoby rekomendowane też przez PSL.

— Współpracujemy z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem, popieramy — powiedział podczas konwencji Gustaw Marek Brzezin.
Swoich kandydatów przedstawił już Kukiz'15, który idzie w Olsztynie do wyborów z Prawicą Rzeczypospolitej. Zgodnie z przewidywaniami, kandydatem Kukiz '15 w wyborach prezydenckich w Olsztynie jest poseł Andrzej Maciejewski. Z list Kukiz '15 o mandat radnego miejskiego w Olsztynie będzie ubiegać się m.in. Rafał Bętkowski, a do sejmiku województwa Henryk Falkowski.
Kiedy poznamy kandydatów PO i PiS, ich liderów list do sejmiku województwa, tego jeszcze nie wiadomo.

— Jeszcze nie ma decyzji, kiedy ruszymy z kampanią, kiedy odbędzie się konwencja i przedstawimy swoich kandydatów do sejmiku województwa — mówi poseł PiS Jerzy Małecki, który koordynuje kampanię PiS w okręgu olsztyńskim.
Ostatnie sondaże sprzyjają PiS. — Mamy ogromne szanse wygrać te wybory do sejmiku, a celem jest taka liczba mandatów, która pozwoli nam rządzić samodzielnie — dodaje poseł Małecki.— Mam nadzieję , że będzie to kampania merytoryczna, będziemy ścierali się na argumenty. Na pewno nie zbieramy i będziemy zbierać żadnych haków na przeciwników — zapewnia.
Zdaniem Platformy to będzie gorąca kampania.

— Spodziewam się, że ze strony partii rządzącej nie będzie to kampania pozytywna, nie będzie to kampania fair — przewiduje poseł Jacek Protas, szef sztabu wyborczego Zjednoczonej Prawicy. — Ale podejmiemy rękawice, zrobimy wszystko, że obronić samorząd przed PiS, który jest antysamorządowy.
— Kampanię wyborczą rozpoczniemy 8 września konwencją w Warszawie, później odbędą się konwencje regionalne — dodaje poseł Protas. — Mam 16 programów regionalnych, także dla Warmii i Mazur.

PO tak jak PiS chce wygrać wybory w miastach prezydenckich i do sejmiku, tworząc tam ewentualną koalicję z ludowcami.
Formalnie kampania wyborcza w wyborach samorządowych ruszyła 14 sierpnia. Teraz jest czas na kwestie formalne, potem przyjdzie na zbieranie podpisów i agitację wyborczą.

am
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (37) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zenek #2589535 | 88.156.*.* 26 wrz 2018 19:56

  Masz 2 glosy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Na ruch jego czekacie? #2565029 | 84.62.*.* 27 sie 2018 17:25

  Ruszy do przodu jak skore zdejmie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. czarne interesy grzybowicza i Centusia #2564856 | 95.160.*.* 27 sie 2018 14:46

  "O swoich decyzjach Czesław Małkowski powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Sławomir Machnik, dyrektor wydziału geodezji, stracił stanowisko, bo zdaniem prezydenta, miał się dopuścić nieprawidłowości przy wydawaniu decyzji na budowę szatni przy ul. Jodłowej. Chodzi o siedemdziesięcioarową działkę, którą od kilku lat dzierżawi olsztyński biznesmen. Wybudował na niej korty tenisowe. W 2005 roku prosił miasto o zgodę na budowę budynku socjalnego. Do pisma załączył oświadczenie, że na dzierżawionej działce może postawić budynek. - W 2003 roku wygrał przetarg, w którego warunkach było wyraźnie napisane, że nie można na działce wznosić żadnej budowli. Mimo to złożył nieprawdziwe oświadczenie, że może na tym gruncie budować pomieszczenia kubaturowe - mówił wczoraj Małkowski. Ale zgodę na budowę wydał wydział architektury. Gdzie tu wina Machnika? - Machnik podpisał się pod tą decyzją, a powinien wypowiedzieć umowę dzierżawy - dowodził Małkowski. Przekazał dziennikarzom dokument, na początku którego jest podpis dyrektora Machnika. Ale dokument jest niekompletny - brakuje w nim strony z podpisem osoby, która zgodziła się na budowę szatni. Z kolei Piotr Grzymowicz, wiceprezydent ds. inwestycji, ma stracić stanowisko, bo 1 grudnia 2003 roku podpisał z tym samym biznesmenem ośmioletnią umowę dzierżawy działki przy ul. Jodłowej, mimo że ten zalegał z opłatą za wcześniejszą dzierżawę tego gruntu. - Najpierw biznesmen powinien zapłacić zaległy czynsz, a dopiero później powinna zostać podpisana umowa - mówił najpierw Małkowski. - Dlatego Grzymowicz zostanie odwołany. "

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. rzygam POWSI #2564813 | 83.15.*.* 27 sie 2018 14:11

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. takie rzeczy możliwe tylko w Łolsztynie - burak o mordzie chama oskarżony o molestowanie (z moich źródeł wiem, że jest również łapówkarzem) ma znowu startować w wyborach - co za prymitywne społeczeńśtwo żyje w tym mieście???!

  1. Ola #2564809 | 83.9.*.* 27 sie 2018 14:09

   Kiedyś komunista i cenzor,później"szczery katolik" i dający kwiatki na prawo i lewo......To dopiero prezydent. Jak wygra to przestaję się przyznawać, że urodziłam się w Olsztynie....

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (37)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages