Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Czytelnik: Czy wykonawca drogi nie może stworzyć normalnych warunków dla kierowców? [VIDEO]

2018-08-25 08:00:00 (ost. akt: 2018-08-25 00:24:25)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Remonty dróg zawsze wiążą się ze sporymi utrudnieniami. Kierowców irytują tymczasowe rozwiązania, drogowcy twierdzą, że niektórych z nich nie da się uniknąć. Tak jest m.in. w przypadku budowy obwodnicy Olsztyna.

— Bardzo proszę Gazetę Olsztyńską o interwencję w sprawie kolejnego objazdu przy budowanej obwodnicy na odcinku Olsztyn - Klewki. Czy wykonawca nie może stworzyć normalnych warunków dla kierowców? Nie dość, że objazd odbywa się po nierównych płytach betonowych, to jeszcze ruch odbywa się wahadłowo — pisze w mailu do redakcji nasz Czytelnik.

I dodaje: — Jest to droga krajowa, panuje na niej olbrzymi ruch, w przeważającej ilości są to pojazdy drogowców. Dochodzą pojazdy mieszkańców Klebarka, którzy muszą tędy jeździć, bo droga do Klebarka jest zamknięta. Co chwilę ruch jest wstrzymywany przez pojazdy budowlane. Dzisiaj podróż z Olsztyna z Kolonii Mazurskiej do Klewek trwała prawie godzinę. Podobnie było przy jeziorze Skanda. Kolejki potworne. Po interwencji GO okazało się, że można upłynnić ruch puszczając drugi pas ruchu. Czy tym razem też nie można czegoś zrobić, aby ułatwić ludziom życie?

Zobacz także: Droga powiatowa jest zamknięta, a kierowcy wściekli [VIDEO][ZDJĘCIA] Droga powiatowa jest zamknięta, a kierowcy wściekli [VIDEO][ZDJĘCIA] Od poniedziałku zamknięta jest droga powiatowa na odcinku Ostrzeszewo — Klebark Mały. Zdaniem kierowców, w tym miejscu brakuje odpowiedniego oznakowania.
Jak się okazuje takie rozwiązanie wprowadzono ze względów bezpieczeństwa. — Ruch wahadłowy na DK53 w okolicach miejscowości Szczęsne wynika z konieczności połączenia istniejącej drogi z nowo wybudowanym wiaduktem po to, aby docelowo skierować na niego pojazdy. Roboty drogowe toczą się pod ruchem, więc ze względów bezpieczeństwa zarówno kierowców jak i budowniczych wprowadzono taką właśnie organizację ruchu. Nie ma niestety na razie możliwości skierowania pojazdów na alternatywną trasę — informuje Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga DK 53 po przebudowie otwarta zostanie 8 października, a oddanie drogi z Ostrzeszewa do Klebarka po nowym przebiegu planowane jest w terminie do 31 sierpnia.

— Po tym terminie ruch na DK 53 będzie zdecydowanie mniejszy. Prosimy kierowców o wyrozumiałość. Staramy się tak organizować prace, by powodowały one jak najmniejsze utrudnienia, jednak niektórych z nich nie da się uniknąć — dodaje Karol Głębocki.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Greg #2572025 | 195.136.*.* 4 wrz 2018 18:25

  Kiedy do cholery zrobicie coś z drogą od Spręcowa przez Dywity do Olsztyna?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jarek #2570557 | 87.204.*.* 3 wrz 2018 07:27

   W tym tygodniu czeka nas kolejny zator w kierunku Olsztynka ale oczywiście GDDKiA o tym nas kierowcó nie poinformuje bo po co :-)

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. jaś #2568003 | 213.184.*.* 30 sie 2018 14:38

   zapomnieli nakręcić jeszcze kawałek przy samych Klewek

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. docho #2563456 | 83.9.*.* 25 sie 2018 15:42

   DK 53 jest tylko z nazwy . To nie jest żadna droga krajowa w standardzie DK tylko zwykła droga wojewódzka i to w niskim standardzie. W innych rejonach kraju drogi powiatowe sa lepsze niż ta pożal się Boże krajowa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. ss #2563302 | 94.254.*.* 25 sie 2018 12:15

   dlaczego na Lubelskiej są te kretyńskie skrzyżowania np. z cementową i teraz z budowlaną. tworzą się giga korki. dlaczego nie ma tam rond. wolno, ale jechaliby wszyscy!!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (28)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages