Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Finisz Akademii Warmiaka

2018-08-23 18:24:12 (ost. akt: 2018-08-24 11:46:08)

Autor zdjęcia: MBP w Olsztynie

Przez prawie dwa miesiące młodzi olsztynianie mieli szansę lepiej poznać kulturę Warmii. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na finał Akademii Warmiaka.

Akademia Warmiaka to cykl warsztatów odbywających się w olsztyńskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ich celem jest przede wszystkim promocja wiedzy o regionie i kształtowanie poczucia tożsamości lokalnej.

— Od początku lipca w Bibliotece numer 9 przy ul. Żołnierskiej odbywały się inspirujące zajęcia, dzięki którym olsztynianie w każdym wieku mogli poznać dziedzictwo kulturowe naszego regionu — mówi Piotr Przytuła z działu promocji MBP w Olsztynie. — Olsztyńscy bibliotekarze zachęcali do odkrywania Warmii w różnych jej wymiarach: od literatury, przez przyrodę aż do kulinariów. Można było także uczyć się gwary warmińskiej.

A co przygotowano na finał wydarzenia?

— W piątek 24 sierpnia o godzinie 16 spotykamy się w ogródku przy Bibliotece numer 9, aby zmierzyć się w Warmińskiej Familiadzie Czytelniczej, podczas której nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny — obiecuje Piotr Przytuła. — Będą warsztaty taneczne z tradycyjnymi tańcami warmińskimi, warsztaty garncarskie, gry i zabawy ruchowe i wiele innych niespodzianek. Rozstrzygniemy także konkurs literacko-plastyczny, którego uczestnicy tworzyli nowe legendy warmińskie.

dbp
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages