środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Puściły mu nerwy, więc pięścią wymierzył karę. Awantura na skrzyżowaniu w Olsztynie [VIDEO]

2018-08-23 10:44:23 (ost. akt: 2018-08-23 10:48:26)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Na jednym z olsztyńskich skrzyżowań doszło do wymiany zdań miedzy dwoma kierowcami. Po chwili jeden z nich uderzył w twarz drugiego. Policjanci szybko ustalili "szeryfa", który teraz będzie tłumaczył się ze swojego zachowania.

Od używania klaksonu, przez obraźliwe gesty i krzyki zza kierownicy, aż w końcu nawet po rękoczyny i niebezpieczne manewry autem – niestety agresja za kierownicą przybiera różne formy i różne są jej przyczyny. Jedno jest pewne – na pewno nie poprawia ona poziomu bezpieczeństwa na drogach, a drogowi "szeryfowie” muszą się tłumaczyć ze swojego zachowania.

Do tego typu agresji doszło niedawno w Olsztynie. Na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej z Limanowskiego pewnemu mężczyźnie puściły nerwy. Kierowca opla zdenerwował się na kierowcę mitsubishi i po dojechaniu do najbliższego skrzyżowania, postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. Mężczyzna wysiadł ze swojego auta i podszedł do pojazdu, którego kierowca wzbudził w nim agresję. Po krótkiej wymianie zdań kierowca z opla uderzył w twarz kierowcę mitsubishi, a następnie zaczął szarpać za drzwi pojazdu. Po chwili agresor odpuścił, wrócił do swojego auta i odjechał.


Kierowca mitsubishi zgłosił sprawę policjantom. Do zdarzenia doszło na monitorowanym skrzyżowaniu, dzięki czemu szybko ustalono właściciela opla. Już wiadomo, że sprawcą zamieszania jest mieszkaniec Olsztyna, który w najbliższym czasie będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

Trudno ocenić, co kieruje osobami, które swoją frustrację i chęć udowodnienia wyższości wyładowują taką agresją. Zapominają przy tym, że każdy kierujący czy pieszy jest równoprawnym użytkownikiem drogi. Obowiązują ich te same przywileje jak również obowiązki uregulowane przepisami kodeksu drogowego. Żaden z nich nie jest szeryfem, który ma prawo samodzielnie wymierzać sprawiedliwość na drodze.

Do zachowań kierowców wzbudzających agresję należą m.in.:

- utrudnianie włączenia się do ruchu
- używanie sygnału dźwiękowego oraz świateł drogowych niezgodnie z przepisami
- korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego
- jazda „zderzak w zderzak” mająca na celu wymuszenie zwiększenie prędkości lub zjechanie na pobocze
- niestosowne gesty
- używanie słów wulgarnych
- ruszanie z piskiem opon lub gwałtowne hamowanie

Policjanci przypominają, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma takie same prawa. Każdy kierowca jest zobowiązany do przestrzegania przepisów w takim samym zakresie bez względu na posiadane predyspozycje do kierowania pojazdami. Kierowcy wymierzający sprawiedliwość samodzielnie mogą się narazić na odpowiedzialność karną.

„Stop agresji drogowej” - widziałeś agresywne i niebezpieczne zachowanie za kierownicą? Poinformuj o tym najbliższą jednostkę policji. Nagrania z zapisem nieprawidłowych zachowań można również przesyłać mailowo na adres: stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (109) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. przyjezdny #2562661 | 83.9.*.* 24 sie 2018 16:16

  Proszę napiszcie jaki mądry wymyślił taką sygnalizację świetlną w Olsztynie mam zielone chcąc skręcić w lewo czekam bo z naprzeciwka też mają zielone , zanim wszyscy zjadą to już mam czerwone głupiego robota .

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. agresywna masa #2562332 | 88.156.*.* 24 sie 2018 10:38

   Za dużo kurczaka, ryżu i kreatyny

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. neandertalczyk #2562327 | 88.156.*.* 24 sie 2018 10:36

   Takich sterydziarzy to tylko gazem po ryju pryskać!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. x #2562240 | 188.146.*.* 24 sie 2018 09:08

   Widać, że jakiś kibolski knur.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Kierowca Bombowca #2562177 | 188.146.*.* 24 sie 2018 08:11

   Niech weźmie Positivum.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (109)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages