Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

+/-Olsztyn. Zaułek Optymistów potrzebuje wsparcia

2018-08-26 10:20:00 (ost. akt: 2018-08-29 12:59:49)

Zauważyłem, że ostatnio jestem zgryźliwie na „nie”. Zatem postanowiłem poszukać jakiegoś pozytywnego tematu, choć wiem, że negatywne treści lepiej się sprzedają. I nie musiałem długo szukać.

Trafiłem na kolejną kapitalną inicjatywę grupy pasjonatów tworzących Zaułek Optymistów (teren położony między ulicami Jagiellońską, Żeromskiego i Puszkina). Może państwo pamiętacie, że ZU to jeden z laureatów tegorocznej edycji programu Podwórka z Natury. W sumie otrzymali z ratusza 26 tys. zł na przekształcenie części podwórka-parkingu w miejsce przyjazne mieszkańcom. Nie zatrzymali się jednak na tym. Teraz próbują zdobyć kolejne pieniądze. Tym razem z ogólnopolskiego projektu „Lokalni herosi — 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości”.

— Pragniemy zmienić naszą wspólną przestrzeń u zbiegu ulic Puszkina, Żeromskiego i Jagiellońskiej w bezpieczne, przyjazne i estetyczne miejsce, służące wspólnym spotkaniom i podejmowaniu aktywności. Zmieniając wizerunek naszego podwórka, chcielibyśmy przyczynić się do zmiany wizerunku Zatorza — pięknej, aczkolwiek zaniedbanej, jednej z najstarszych dzielnic Olsztyna — piszą mieszkańcy Zaułka (facebook.com/ZaulekOptymistow).

Głosować na projekt można na stronie: www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. Ja już to zrobiłem.

Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages