Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wyłudzili pojazdy za ponad milion złotych. Pięć osób aresztowanych [VIDEO] [ZDJĘCIA]

2018-07-26 08:05:10 (ost. akt: 2018-07-26 08:49:26)

Autor zdjęcia: CBŚP

Policjanci CBŚP przy wsparciu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili 9 osób, którym przedstawiono łącznie 78 zarzutów dotyczących wyłudzenia 9 pojazdów o wartości ok. miliona złotych, usiłowania wyłudzenia 2 pojazdów o wartych ok. 300 tys. zł oraz wyłudzenie sprzętu budowlanego o wartości ok. 150 tys. zł. Pięć osób zostało tymczasowo aresztowanych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Olsztynie ustalili osoby podejrzane o wyłudzenia samochodów, koparek i innego sprzętu budowlanego, który wynajmowali z koncesjonowanych wypożyczalni na terenie kraju.

Zatrzymano 9 osób w wieku od 36 do 61 lat. Są mieszkańcy województw: warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Akcja prowadzona była na terenie Gdańska i Olsztyna. Usłyszeli łącznie 78 zarzutów popełnienia przestępstw: oszustw, kradzieży z włamaniem, paserstwa, a także posługiwania się dokumentami należącymi do innych osób. Podejrzani byli notowani wcześniej przez policję m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym oszustwa.

Najprawdopodobniej podejrzani wykorzystywali między innymi skradzione dokumenty, na podstawie których wyłudzali pojazdy i sprzęt budowlany. Jedni wyłudzali pojazdy, inni transportowali je do paserów. Kolejna osoba zdejmowała elektroniczne zabezpieczenia antykradzieżowe. Ostatnie ogniwo stanowili paserzy, którzy zajmowali się rozbiórką lub sprzedażą wyłudzonych pojazdów.

Wstępnie zakłada się, że przestępcy mogli działać od 2017 roku na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz małopolskiego. Ustalono także, iż odbiorcami wyłudzonych samochodów byli paserzy z Litwy oraz Polski. Wyłudzony lub skradziony sprzęt budowlany trafiał miedzy innymi do legalnie działających firm branży budowlanej na terenie Polski. W trakcie prowadzonych działań ujawniono i zabezpieczono część utraconego mienia.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Olsztynie wobec pięciu podejrzanych zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych osób zastosowano środki zapobiegawcze.Źródło: CBŚP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. § #2544466 | 37.201.*.* 27 lip 2018 09:45

  za male kary wiec kryminalistow nie ubywa tylko przybywa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a ja to lach #2543907 | 79.124.*.* 26 lip 2018 14:07

  znowu przekręt na lewy dowód , czy sprawdzający taki dowód nie widzą różnicy między zdjęciem które jest na dowodzie a osobą która legitymuje się takim dowodem - widocznie sprawdzających w momencie sprawdzania ogarnia jasna pomroczność ewentualnie są zahipnotyzowani przez oszustów

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zomowiec #2543903 | 89.228.*.* 26 lip 2018 13:55

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. tak robi ekipa pisiorów

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages