Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Parkowanie przy szpitalu w Olsztynie. Mieszkańcy mają problem

2018-07-12 09:57:20 (ost. akt: 2018-07-12 09:57:28)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Brak miejsc parkingowych szczególnie przy szpitalach, to problem, na który codziennie skarżą się olsztyńscy kierowcy. Jak się jednak okazuje cierpią na tym również mieszkańcy.

Na problem parkowania na osiedlach położonych w pobliżu szpitali zwróciła uwagę jedna z naszych czytelniczek. W wiadomości do nas skarży się na to, że pomimo znaku informującego o tym, że parking przy ul. Dworcowej 50 jest wyłącznie dla mieszkańców bloku, to swoje samochody zostawiam tam każdy. — Stają tam wszyscy ci co idą do szpitala, a nie chcą płacić za parking, wszyscy z bloków obok — pisze nasza czytelniczka.

Postanowiliśmy zapytać spółdzielnię mieszkaniową "Pojezierze" o to, czy walczy z problemem parkowania w tym miejscu. — Braki miejsc postojowych to problem, który występuje od wielu lat i nie tylko w pobliżu przedmiotowego budynku, również przy budynkach sąsiednich. Spółdzielnia usiłowała go rozwiązać i jeszcze w 2008 r. uzyskała poparcie ówczesnego Prezydenta Miasta Olsztyna dla inicjatywy budowy parkingu na terenie Gminy, w rejonie budynków Dworcowa 54, 58, 48. W grudniu 2008 r. wydano decyzję o ustaleniu warunków zabudowy. Następnym krokiem było w kwietniu 2009 r. zawarcie z Gminą umowy partycypacji. W lipcu 2011 r. po wielu perturbacjach wydano pozwolenie na budowę, niestety Prezydent Miasta pomimo wielu starań spółdzielni odmówił kontynuacji ww. umowy i podpisania umowy o współfinansowanie inwestycji. Mieszkańcy budynku przy Dworcowej 50 wskazywali pod budowę parkingu teren położony na wyższym poziomie, zadrzewiony, intensywnie uzbrojony infrastrukturą, którego wykorzystanie na budowę kilku miejsc postojowych jest nieracjonalne pod wieloma względami i nie rozwiąże problemu — przyznał Andrzej Mróz, zastępca Prezesa spółdzielni mieszkaniowej "Pojezierze" ds. Technicznych.

I dodał: — Innym wnioskiem mieszkańców było uniemożliwienie wjazdu na nieruchomość obcym pojazdom poprzez zainstalowanie szlabanu. Gdy rozpoczęto jego montaż, ci sami mieszkańcy wnioskowali o jego nieustawianie. Montaż został wstrzymany.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (49) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ela #2535428 | 213.184.*.* 13 lip 2018 07:49

  Od wielu lat obserwuję ten problem i nie jestem w stanie pojąć dlaczego publiczny szpital utrzymujacy się z naszych podatków wynajmuje nam pacjentom teren który utrzymujemy z naszych podatków. Tak samo nie pojmuję dlaczego szpitalny sprzęt kupiony z podatków i lekarz który ma pensję z podatków nie może pracować na tym sprzęcie 8 godzin bo ma limity czyli podatnik po raz drugi płaci za usługę- procedurę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nol_imigrant #2535313 | 37.47.*.* 12 lip 2018 21:47

  Dlaczego parking po drugiej stronie ulicy koło szpitala wojewódzkiego stał się płatny? Jest tam sporo miejsca dla ludzi chcących dostać się do szpitala, a strefa płatnego parkowania kończy się dużo wcześniej...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. cde #2535301 | 95.160.*.* 12 lip 2018 21:29

   Każdy skrawek ziemi to działka budowlana a na niej jak najwyższy budynek bo mieszkań dużo a koszt ich budowy mniejszy ale nie dla kupującego. Kilkanaście miejsc parkingowych pod budynkiem a dla gości już nie ma. Mieszkania wynajmowane studentom a każdy z nich ma samochód. Stawiają go również pod inny blok. Przed wydaniem zezwolenia na budowę wziąć pod uwagę miejsca parkingowe dla wszystkich mieszkańców + kilka dla gości.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Yo #2535135 | 86.3.*.* 12 lip 2018 16:43

   Aaarilirilirili bom bom

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. DWORCOWA 52 #2535133 | 89.228.*.* 12 lip 2018 16:42

    MIESZKAŃCY DWORCOWEJ 50 RÓWNIEŻ STAWIAJĄ SWOJE AUTA NA PARKINGU GDZIE SĄ MIEJSCA WYZNACZONE DLA MIESZKAŃCÓW BLOKU DWORCOWA 52.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (49)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages