Niedziela, 15 lipca 2018. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

+/-Olsztyn. Teraz przyszedł czas na kolejny ruch

2018-07-14 10:00:00 (ost. akt: 2018-07-14 08:54:08)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Znowu się narażę. Po swoim ostatnim felietonie dotyczącym Lasu Miejskiego dostałem sporo słownych bęcków od niektórych czytelników. Więc może krótkie wyjaśnienie. Nadal podtrzymuję, że Las Miejski jest pusty i z punktu wiedzenia mieszkańców jest mało przydatny.

Przy okazji przypominam tylko, że liczy on sobie 1415 ha. Tymczasem moi polemiści pisząc o Lesie, tak naprawdę ograniczyli go do paru hektarów leżących przy Długim i parku linowym.

Ja zresztą, postulując przekształcenie go w park, też popełniłem taki błąd. Chodziło mi bowiem nie o cały Las, a o wydzielenie z niego kilku części i stworzenie tam parków miejskich. Choć nie jestem do końca przekonany, czy właśnie tam powinien się znajdować. Bo w przylegających do niego osiedlach mieszka relatywnie mało ludzi.

Z drugiej jednak strony kiedy część Dywit stanie się częścią Olsztyna, można do tego pomysłu powrócić. Dzisiaj jednak miejsca do rekreacji powinny powstawać na Jarotach i dalej, bo tam dzisiaj bije serce naszego miasta. I w tym przypadku jest tylko kwestią czasu, kiedy Bartąg czy Bartążek staną się częścią Olsztyna.
Ostatni raz nasze miasto rozrosło się w 1988 roku. Wtedy to powiększyło się o ponad 1200 hektarów. Teraz przyszedł czas na kolejny ruch. Na „miarę” Lasu Miejskiego.

Igor Hrywna

Na fot: Curie-Skłodowskiej od zaplecza
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (35) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. As #2536835 | 37.248.*.* dzisiaj, 14:26

  Jestem przeciwny temu aby ruszyć las miejski! Dlaczego? Odp jest prosta. Ten teren miasto musiałoby zagospodarować. W perspektywie budowy tramwajów a zatem zaciągnięcia i spłaty kredytów nie jest prawdopodobne aby miasto zrobiło tam coś ciekawego. No chyba, że przejęło y grunty a potem sprzedało aby spłacić długi. Co dzieje się że stadionem miejskim, Uranią, stadionem Leśnym terenem wokół wież TV, , terenem pomiędzy Nagórkami a Jarotami? Tam dzie jest jezioro coś tam się robi bo teren latem atrakcyjny a dalej.... Miasto sprzedaje tereny pod blokowiska i nic więcej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jaro #2536742 | 37.248.*.* dzisiaj, 10:50

   Dokładny tak. Olsztyn powinien się rozszerzyć. Las miejski w części powinniśmy przekształcić w park.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. wp #2536739 | 83.6.*.* dzisiaj, 10:47

    Mieszkam na WPolskiego i zdarza mi się chodzić do LMiejskiego. P. Hrywna ma rację. Spacerowiczów to mamy co najwyżej do parku linowego. Dalej, w stronę Leśnej spotykam tylko jednostki. Nieco więcej spacerowiczów mamy pomiędzy Słoneczną Polaną i Plażą Miejską, ale własnie dlatego, że tam mamy nieco uporządkowany teren. Pomysł, aby niewielkiej częsci LM stworzyc park miesjki jest bdb. Swoją droga, to jakos niesłyszałem protestów wsparwie budowy. przystani żeglarska na Słonecznej Polanie. A to przeciez tez jest LM. I jak rozumiem o takie zagospodarowanie chodzi tez p. Hrywnie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Jakub #2536737 | 176.221.*.* dzisiaj, 10:41

    Jak widać w komentarzach bęcki były od wszystkich oprócz jednego wpisu( może własny?) Wara od lasu bo będziemy bronić jak niepodległości. Tyle w temacie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. drzewko #2536728 | 83.6.*.* dzisiaj, 10:15

    Brawo. W końcu jakiś głos rozsądku. Panie Igorze tak trzymać:-)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (35)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages