Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Gruszowe Sady wystartowały. Na co mogą liczyć przyszli mieszkańcy osiedla?

2018-07-13 15:00:00 (ost. akt: 2018-07-13 14:26:31) Artykuł sponsorowany
Gruszowe sady wystartowały

Gruszowe sady wystartowały

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Ruszyła sprzedaż mieszkań w długo wyczekiwanej przez klientów inwestycji mieszkaniowej w Olsztynie. Budowa osiedla na Gruszowych Sadach, w którym powstanie trzykondygnacyjny budynek z dodatkowym poziomem antresoli, rozpocznie się jeszcze latem.

W ramach pierwszego etapu na klientów czeka 51 mieszkań o powierzchni od 32 do 158 metrów kw. Na terenie inwestycji trwają już wyraźnie zauważalne z daleka prace przygotowawcze. O szczegóły tego przedsięwzięcia zapytaliśmy Piotra Kaczmarczyka, menedżera sprzedaży inwestycji osiedle Gruszowe Sady.

Panie Piotrze, pierwsze zapowiedzi budowy osiedla Gruszowe Sady usłyszeliśmy już wiosną. Sprzedaż inwestycji ruszyła jednak dopiero teraz.

— Zgadza się, kampanię informacyjną dotyczącą realizowanej przez doświadczonego dewelopera Marka Powązkę inwestycji na Gruszowych Sadach zaczęliśmy już na początku tego roku. Chcieliśmy zbadać rynek i sprawdzić, jakim zainteresowaniem cieszyć się będzie ta lokalizacja. Nasze przeczucia okazały się trafne, bo usytuowane w doskonałym, zacisznym miejscu w środku miasta osiedle Gruszowe Sady spotkało się z ogromnym odzewem mieszkańców Olsztyna. Po rozmowach z zainteresowanymi zdecydowaliśmy się nieco zmodyfikować nasz projekt. Ostatnie tygodnie minęły nam nad intensywnymi pracami projektowymi. Ich efektem są zmiany najwyższej kondygnacji: pojawi się na niej dodatkowy poziom antresoli, z którego wyjść będzie można na obszerne tarasy, górujące nad okolicą i zapewniające piękny widok. Dodatkowe prace projektowe sprawiły jednak, że musieliśmy przesunąć rozpoczęcie sprzedaży mieszkań.

Jak więc docelowo wyglądać będzie projektowane osiedle Gruszowe Sady i kiedy zacznie się jego budowa?

http://m.wm.pl/2018/07/orig/foto-gruszowe-sady-od-podworka-479678.jpg

— Nasza inwestycja została podzielona na etapy. W pierwszym z nich powstanie budynek z 51 mieszkaniami. Pod częścią mieszkalną pojawi się przestronna, dwupoziomowa hala garażowa z komórkami lokatorskimi. Ze względu na dwukondygnacyjną halę, budynek wyniesiony będzie ponad poziom terenu, z tak zwanym wysokim parterem. Całość połączą trzy cichobieżne windy. Na zewnątrz budynku znajdzie się parking dla gości i plac zabaw. W tej chwili na terenie inwestycji przy ul. prof. Nowaka prowadzone są prace przygotowawcze. Rozpoczęcie prac budowlanych planujemy na sierpień. Oddanie kluczy mieszkańcom pierwszego budynku ma nastąpić pod koniec 2019 r.

Co będzie wyróżniać mieszkania na Gruszowych Sadach od innych?

— Słowem-kluczem w tym przypadku jest „przestrzeń”. To jest filozofia, która przyświecała nam podczas projektowania mieszkań. W pierwszym etapie zaoferujemy klientom kilkanaście różnych typów lokali od 32 do 158 metrów kw. Komfortowo będzie można się poczuć również korzystając z dużych tarasów i balkonów. Podążamy za trendami, więc mieszkańcy mogą liczyć na duże przeszklenia. Mówię też o szacunku do przestrzeni, co oznacza, że w mieszkaniach nie będzie zbędnych, nie wykorzystywanych metrów.

Zachwalał Pan mocno lokalizację osiedla. Dlaczego warto zamieszkać właśnie w tym miejscu?


— W dobie, kiedy nowe mieszkania sprzedają się bardzo dobrze i firmy budowlane realizują coraz więcej masowych osiedli, po kilkaset mieszkań, my chcemy iść inną drogą i realizować projekty dla osób poszukujących spokojnych i zarazem komfortowych warunków do życia. Stąd postawiliśmy na Brzeziny i teren dawnego majątku ziemskiego Pozorty. Lokalizacja w tzw. dobrym sąsiedztwie w Olsztynie, na Gruszowych Sadach, daje też dodatkowe udogodnienia dla przyszłych mieszkańców. Położona w pobliżu Galeria Warmińska to największy tego typu obiekt w regionie, z bogatą ofertą nie tylko różnych znanych marek, ale także ciekawych eventów. Ponadto w tym nietuzinkowym architektonicznie obiekcie znajdują się kino i fitness. Z kolei powstający w pobliżu market Leroy-Merlin, oddzielony będzie od osiedla Gruszowe Sady pasem zieleni izolacyjnej. Podobnie jak dwie linie tramwajowe — nieopodal, a jednocześnie w bezpiecznej odległości. Od ul. Tuwima nasz kompleks mieszkalny zlokalizowany jest w trzeciej linii zabudowy, a odległość od al. Sikorskiego to bez mała pół kilometra. Dzięki temu Gruszowe Sady zachowują swój wyjątkowy charakter — miejskiej, ale jednak enklawy.

Jeżeli kogoś zainteresowała ta inwestycja, to z pewnością zapyta o ceny lokali. Jak to wygląda u Was?

— Ceny mieszkań na osiedlu Gruszowe Sady są mocno atrakcyjne i bardzo konkurencyjne w stosunku do budujących się w pobliżu innych inwestycji. Ceny kondygnacji mieszkalnych zaczynają się u nas już od 5090 zł za metr kw., a dodatkowe powierzchnie antresoli można nabyć jeszcze taniej. Przyjęliśmy już pierwsze rezerwacje na mieszkania. Karty lokali, szczegółowy opis inwestycji oraz kontakt do naszego biura sprzedaży znaleźć można na stronie www.gruszowesady.pl Warto również dokładnie obserwować nas na Facebooku (www.fb.com/gruszowesady), gdzie na bieżąco informować będziemy m.in. o postępach na budowie. Ostatnio zamieściliśmy na naszym fanpejdżu film, na którym zobaczyć można trwające prace przygotowawcze.Biuro sprzedaży inwestycji osiedle Gruszowe Sady:

RYNEK-PIERWOTNY.NET
al. Sikorskiego 19, lokal 117,
10-088 Olsztyn
(wejście od tyłu budynku), 1 klatka od stacji Orlen, 1 piętro

Godziny pracy biura:
środa: 9:00 – 17:00
czwartek: 9:00 – 17:00
piątek: 9:00 – 13:00

Anna Celmer
Koordynator Biura Sprzedaży
tel. 661 662 611
anna.celmer@rynek-pierwotny.net
www.gruszowesady.pl
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages