Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Ruszyły konsultacje w sprawie sprzedaży alkoholu w Olsztynie

2018-07-06 15:23:58 (ost. akt: 2018-07-06 15:33:16)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Rozpoczęły się konsultacje społeczne do projektu uchwały, która określi zasady sprzedaży alkoholu w Olsztynie. Konsultacje zakończą się 20 lipca.

- Zebraliśmy już opinie rad osiedli i wielu innych środowisk, teraz czas na decyzje mieszkańców - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - zachęcam wszystkich do wyrażenia swojego zdania. Każdy głos jest dla nas ważny.

A opinię można wyrazić na >>> Platformie Konsultacji Społecznych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Cała sztuką jest umieć odmówić i nie skorzyst #2532727 | 81.190.*.* 8 lip 2018 13:02

  Uważam, że ograniczenia w sprzedaży alkoholu a w szczególności określanie zaostrzonych zasad jego sprzedaży niczego nie zmieni. W naszym społeczeństwie przede wszystkim zmianie mentalnej powinna ulec dotychczasowa kultura picia, do której powinny włączyć się organizacje społeczne, samorządowe i instytucje propagujące zdrowy styl życia. Z wszelkich badań wynika, że problem nie leży w nieograniczonym dostępie. Kto nie ma potrzeby picia, ten nie będzie sięgał po alkohol i go spożywał, spożywanie alkoholu wynika z nawyków prowadzących do nałogu. Osoby nadużywające bardzo często popadają, dlatego w patologię gdyż w odpowiednim czasie nie otrzymują pomocy i wsparcia psychologicznego, rodzinnego i środowiska w którym na co dzień żyją i funkcjonują. Brak jest skutecznych warsztatów i terapie dla osób uzależnionych a przede wszystkim trzeźwego sposobu postrzegania rzeczywistości.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jadwiga_Misiak #2532663 | 81.190.*.* 8 lip 2018 10:28

  Jakoś nikt głośno w Olsztynie nie mówi, że nocna prohibicja ma objąć jedynie sprzedaż sklepową. Według propozycji "komisji antyalkoholowej" zmniejszyć należy ilość koncesji "sklepowych", a zwiększyć ilość koncesji dla lokali gastronomicznych typu restauracje, kawiarnie, puby itp. To mniej więcej wskazuje "kierunek" zmian wskazujący kto zarobi, a kto straci. Burdy i bałagan pod sklepami alkoholowymi jest do zwalczenia. Trzeba tylko chcieć i potrafić egzekwować obowiązujące prawo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. długi #2532629 | 89.228.*.* 8 lip 2018 09:01

  Jest to kolejna zagrywka rządu, ograniczyć sprzedaż alkoholu, tak też zrobili komuniści, wprowadzają również kartki. Cóż , powrót do przeszłości, tęsknota nostalgia......wyjdzie na tym dobrze tylko meliniarstwo i ORLEN, spółka państwowa , która będzie zarabiała na potrzebujących, wyższe ceny i pływy do tej państwowej firmy. Już można kupić w Orlenie ser, mleko, masło...niedługo i maść na hemoroidy i byle jakie badziewie dzięki takim i podobnym zakazom będzie ta spółka sprzedawała. Pozdrowienia dla "towarzyszy" z PiS i ich wodza, huraaaaaaaaaaaa.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ... #2532562 | 176.221.*.* 7 lip 2018 23:44

   A wg mnie ograniczenie sprzedaży to dobry pomysł, wokół każdego sklepu nocnego gromadzi się patologia chcąca się dopić. Normalny człowiek zrobi zapasy i nie będzie się szwendał po nocy. Patola nie będzie miała gdzie kupić alko i będzie siedziała w domu.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. momo #2532535 | 88.156.*.* 7 lip 2018 21:26

    idzmy dalej i zalegalizujmy dopalacze i inne takie wtedy przeciez spadnie ich uzywanie . Logika alkoholika

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (27)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages