Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Beata Bublewicz czarnym koniem Platformy Obywatelskiej?

2018-07-06 09:57:55 (ost. akt: 2018-07-06 11:58:14)

Oficjalnie znamy dwóch kandydatów na prezydenta Olsztyna. Jest nim Piotr Grzymowicz i Michał Wypij, przewodniczący partii Porozumienie na Warmii i Mazurach. Kto do nich dołączy?

Na razie, przynajmniej oficjalnie, znamy tylko dwóch kandydatów na prezydenta Olsztyna. Jednym z nich jest obecnie urzędujący prezydent Piotr Grzymowicz, który co prawda potwierdził swoją kandydaturę, ale żadnych szczegółów programu nie chciał zdradzić. Jak dodał, z tym trzeba poczekać do ogłoszenia terminu wyborów samorządowych.

W kampanii wyborczej Grzymowicz zmierzy się na pewno z Michałem Wypijem, kandydatem Zjednoczonej Prawicy, przewodniczącym partii Porozumienie na Warmii i Mazurach oraz doradcą ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Kandydata Platformy Obywatelskiej na razie nie znamy, choć wszyscy — nieoficjalnie — już wiedzą, kto nim będzie.

I choć kampania wyborcza jeszcze nie wystartowała, o kandydatach na prezydenta Olsztyna wiemy coraz więcej. Poza dwoma, już oficjalnie potwierdzonymi, nie znamy w zasadzie tylko kandydata Platformy Obywatelskiej, choć w kuluarach wszyscy mówią o Beacie Bublewicz.

— To zależy, jak wyjdą sondaże zlecone przez PO — mówi nam Krzysztof Kacprzycki, radny SLD, który nie ukrywa, że również zamierza kandydować na prezydenta.

Kogo widziałby jako kandydata PO?

— Patrząc na to, co dzieje się w obecnej Radzie Miasta, w której rządzi Platforma Obywatelska, każdy kandydat z tego ugrupowania jest bardzo wygodny. Wszystkie nieszczęścia, które zdarzają się w tej chwili w mieście, musimy wyjaśnić. Dlatego jeśli będzie to kandydat spoza miasta, będzie dobrym przeciwnikiem, bo będzie się musiał dużo uczyć. A jak wiemy, w kampanii wyborczej czasu na naukę za dużo nie ma — dodaje Kacprzycki.

— Ja obstawiam, że to będzie Beata Bublewicz. Bez cienia wątpliwości — stwierdza z kolei Andrzej Maciejewski, poseł Kukiz'15.

Co myśli o jej kandydaturze?

— Myślę, że to godny przeciwnik. W moim przypadku też nie jest chyba tajemnicą, że będę kandydował. Ale czekamy na oficjalne ogłoszenie kampanii — mówi Andrzej Maciejewski. — W klubie przyjęliśmy bowiem jedną zasadę: dopóki nie ma ogłoszonego kalendarza wyborczego, szanujemy prawo. Będę kandydował, ale z oficjalnym ogłoszeniem kandydatury jeszcze poczekamy. Każdego kandydata będę szanował — stwierdza poseł Kukiz 15. — Bo każdy z nich to jakaś grupa ludzi, określony elektorat. I nie powiedziałbym, że istnieje pojęcie złych kandydatów, są tylko merytoryczni i niemerytoryczni.

Sama Platforma Obywatelska czeka z ogłoszeniem swojego kandydata, choć — nieoficjalnie — wszyscy już go znają.

— Kandydata poznacie państwo na konwencji 10 lipca — powiedział nam Jacek Protas, szef PO na Warmii i Mazurach. — Przed godziną osiemnastą właśnie 10 lipca nie będę się wypowiadał w tej kwestii — uciął.

Wszyscy zastanawiają się, czy PO nie szykuje jakiejś zaskakującej decyzji, choć, jak podkreśla Krzysztof Kacprzycki, o wszystkim powinien zadecydować zlecony przez PO sondaż. Większość spodziewa się kandydatury właśnie Beaty Bublewicz. Zapytaliśmy też samą zainteresowaną. Nie chciała jednak komentować swojej ewentualnej kandydatury. W odpowiedzi na nasze pytanie napisała tylko: „Jestem olsztynianką w trzecim pokoleniu. Olsztyn zawsze był, jest i będzie bliski mojemu sercu”.

pj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (64) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aro #2537679 | 188.146.*.* 16 lip 2018 22:40

  Hołowczyc na prezydenta

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Józek #2532963 | 88.156.*.* 8 lip 2018 23:20

  CZESŁAWIE ratuj Olsztyn !!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ola #2532732 | 95.160.*.* 8 lip 2018 13:14

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Wśród wszystkich kandydatów dotychczas przedstawionych oraz prawdopodobnych największe szanse ma dotychczasowy Prezydent. Chociaż narzekamy na rozkopane ulice, betonowe place itd. to za jakiś czas będziemy wdzięczni. Podobnie było z tramwajami, narzekaliśmy, a dzisiaj nie wyobrażamy sobie Olsztyna bez tramwajów. Poza tym, Olsztyn bardzo się zmienił na przestrzeni ostatnich 10 lat. Dotychczas była promocja personalna, tym razem miasto jest na pierwszym planie. Mam nadzieję, że nie oddamy miasta ludziom bez doświadczenia w zarządzaniu.

 4. henryk #2532506 | 195.136.*.* 7 lip 2018 19:34

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Miasto to potężna firma potrzebuje profesjonalnego Prezesa i takim jest Piotr Grzymowicz.Reszta będzie taką Szydło

 5. olo #2532492 | 188.146.*.* 7 lip 2018 18:50

  na prezydeńta emeryta bedzie taniej

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (64)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages